Connect with us
Letadlo Turkish Airlines

Afrika

Turkish Airlines ovládly evropské nebe. Létají nejvíc ze všech

Turkish Airlines ovládly evropské nebe. Létají nejvíc ze všech

Navzdory pandemii a neustále se měnícím cestovatelským pravidlům pokračují některé letecké společnosti v rozšiřování svých služeb. Jednou z nich je nepochybně společnost Turkish Airlines. V Evropě jsou v současné době turecké aerolinie nejrušnější leteckou společností, přičemž předběhly už i lowcostové aerolinky Ryanair a Easyjet, které dlouhodobě obývají první dvě příčky.

Reklama

Letecká společnost Turkish Airlines minulý týden dosáhla v průměru 592 letů denně, čímž překonala Air France (383 letů denně). Turkish Airlines se daří létat během pandemie do mnoha destinací také díky nákladní dopravě. I třetí místo je z pohledu letectví zajímavé – dostaly se na něj aerolinky Pegasus s 263 lety denně. V evropských letech tak předběhly giganty jako British Airways či Lufthansa.

Počet destinací opět přesáhl dvě stovky

Turkish Airlines i přes neutuchající pandemii létají do celého světa. V lednu 2021 měly otevřených 208 leteckých linek z Istanbulu. S Turkish Airlines už můžeme opět létat například i do Tokia či Kalifornie.

Letecká společnost zatím pozastavila lety do Jihoafrické republiky a dopravce nelétá ani do žádných míst v Indii.

Země patřící do EUROCONTROL zóny (zdroj: Wikipedie):

evropa-mapa-turkish

Turkish Airlines obnovily 10. června mezinárodní spojení z Istanbulu. 18. června přidaly přímé lety ze 16 míst v šesti evropských zemích do 14 tureckých měst, následně se aerolinky vrátily i do Vídně, kam létají dennodenně na křídlech oblíbeného Dreamlineru.

Před koronakrizí měly Turkish Airlines jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě s 50 domácími a 246 mezinárodními destinacemi ve 123 zemích. Všechny komerční lety dopravce byly pozastaveny od půlnoci 4. dubna. Mezinárodní lety byly zastaveny ještě dříve, 28. března.

Očekává se, že Turkish Airlines budou jedním z prvních dopravců, kteří se vrátí ke kompletnímu letovému řádu. Významně tomu může pomoci vakcína a proočkovanost obyvatelstva. Za necelý rok už letecká společnost přestavěla většinu své sítě tras.

Akční letenky Turkish Airlines

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru