Connect with us
Letadlo Adria Airways

Novinky

Značka slovinských aerolinií Adria Airways byla prodána za rekordně nízkou cenu

Značka slovinských aerolinií Adria Airways byla prodána za rekordně nízkou cenu

Ochranná známka letecké společnosti Adria Airways, bývalého slovinského vlajkového dopravce, byla před pár dny prodána nejmenovanému zahraničnímu investorovi. Konečná cena značky byla 33 tisíc eur, což je podle mnohých odborníků absurdně nízká částka. Letecká společnost slovinského původu měla tradici více než 59 let – co ale zbankrotovala, hodnota značky začala střemhlav klesat.

Reklama

Značka Adria Airways je v prodeji už nějaký čas. Úspěšným prodejem z minulého týdne končí třetí pokus o prodej značky. Celkem se zapojilo devět zájemců, z nichž čtyři byli zahraniční – tedy nepocházeli ze Slovinska.

Vyvolávací cena na aukci byla 10 tisíc eur. V předchozích kolech ale byla mnohem vyšší. V prvním kole, které přilákalo předběžný zájem pouze jednoho potenciálního uchazeče aukce začala na částce 100 tisíc eur. Ve druhém kole se cena snížila na polovinu (50 tisíc eur), ovšem opět neprojevili zájem žádní uchazeči. Třetí kolo bylo nakonec úspěšné.

Budou mít Slovinci nové aerolinky?

To, co bude se značkou Adria Airways zatím není jasné. Investor ji může, ale nemusí použít. Nedávno ve Slovinsku začaly přibývat hlasy za zřízení nových aerolinek.

Boeing Solinair

Solinair, slovinská dceřiná společnost tureckého nákladního dopravce MNG Airlines, navrhla slovinské vládě zřídit nového vlajkového dopravce a národní leteckou společnost. Nová letecká společnost by nesla označení Air Slovenia a mohla by tak přebrat štafetu po aeroliniích Adria Airways.

Podle portálu Sierra5.net se rozhovory mezi Solinairem a Slovinskem už dostaly do pokročilého stádia a očekává se, že se brzy objeví další podrobnosti.

Krátké evropské lety

Společnost Solinair má zatím v plánu zřejmě jen lety na krátké vzdálenosti. Zvažuje totiž do své flotily zařadit zejména menší vrtulová letadla typu Mitsubishi CRJ900, ATR72 a Dash 8-400.

Air Slovenia by měly zpočátku létat do nedalekých evropských destinací. Představitelé společnosti mluví o Amsterdamu, Skopje, Tiraně a Prištině. Všechny jsou totiž z Lublaně momentálně letecky nedostupné a někdejší Adria Airways je obsluhovaly vícekrát denně.

Air Slovenia mají také ambici nahradit lety Lufthansy z Lublaně do Frankfurtu, Mnichova i Curychu a chtěly by se stát také členem prestižní skupiny Star Alliance. I pro Adria Airways se to v minulosti ukázalo jako velké plus, všímá si portál SimpleFlying.

Titulní fotografie: Soos Jozsef / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq3 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky3 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky3 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru