Connect with us
Perugia

Evropa

Vyraz z Vídně do Perugie od 849 Kč. Spousta termínů na jaro/léto

Vyraz z Vídně do Perugie od 849 Kč. Spousta termínů na jaro/léto

Víš, kde se tato italská historická kráska nachází? V podhůří mezi Trasimenským jezerem a údolím Tibery. Prostě krása! Objev Perugii, hlavní město regionu Umbrie, bývalé papežské město se starobylými stavbami a univerzitou. Z Vídně letíš výhodně téměř celý červen.

Reklama

Akční letenky do Perugie

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny zejména na květen/červen, ceny na léto se pohybují kolem 1000 Kč
 • Příklad? Termín 6. – 13. červen 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Pro zajímavost přidáváme rovněž letenky z Krakova.

Co dělat, vidět a zažít v Perugii?

Na toulkách Perugií určitě nevynechej náměstí Piazza IV Novembre, je centrem města. Stojí tam Fontana Maggiore ze 13. století. Nedaleko najdeš Arcibiskupský palác, Přírodovědné muzeum i gotický kostel. O krásné stavby zde zkrátka není nouze. Nahlédni také do baziliky San Domenico z 15. století či kostela Sant’Angelo. Vřele doporučujeme univerzitní botanickou zahradu Orto Botanico dell’Università di Perugia. A když ti bude příliš horko, namiř si to k nedalekému jezeru Lago Trasimeno. Bohatě se tam vyřádíš a odpočineš si.

A protože se Perugia nachází mezi Římem a Florencií (do obou měst to máš zhruba 2 hodiny cesty autem) doporučujeme půjčit si auto a udělat si výlet.

Perugia

Podmínky vstupu do Itálie a návrat do ČR

Itálie začátkem června zrušila všechna dosud platná vstupní opatření. Cesta je tak opět volná. Stejné podmínky jako před pandemií platí i pro návraty zpět do Česka.

Cestovní doklady do Perugie

Na cestu do Itálie budeš potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas.

Perugia

Levné ubytování v Perugii

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Půjč si auto a prozkoumej okolní krásy

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru