Connect with us
Řím - Itálie

Koronavirus

Cestování do Itálie: karanténa je zrušena, stačí PCR či antigenní test

Cestování do Itálie: karanténa je zrušena, stačí PCR či antigenní test

Itálie je další evropskou zemí, která se už nemůže dočkat letní turistické sezóny. Již 26. dubna zahájili program postupného uvolňování, které bude trvat až do konce července. Turistům se italské regiony otevřely již v polovině května a poslední novinkou bylo zrušení povinné karantény. Ke vstupu tak stačí negativní PCR či antigenní test a registrace. Nadále zůstává povinné nahlásit příjezd místnímu zdravotnímu zařízení.

Reklama

Co je třeba vědět před příjezdem do Itálie?

Než se vydáte na dovolenou, ujistěte se, že splňujete vše, co Itálie od přijíždějících cestujících vyžaduje. Vzhledem k tomu, že Česká republika je zařazena mezi státy kategorie C (země EU, Schengen, Velká Británie a Izrael), je nutné dodržet následující.

 1. Předložení negativního PCR nebo antigenního testu, ne staršího 48 hodin od odběru
  • Neplatí pro děti mladší 2 let.
  • V případě nepředložení negativního testu vás bude čekat povinná 10denní karanténa, která musí být ukončena opět PCR/antigenním testem.
 2. Registrace před příjezdem – vyplnění a odeslání elektronického formuláře Passenger Locator Form (dPLF)
  • Dítě se registruje společně s dospělým.
  • Obsahuje informace o plánované cestě, telefonní číslo cestujícího a adresy pobytu v Itálii.
  • Nutné vyplnit ještě před odbavením (číslo sedadla lze upravit i později).
  • Návod, jak formulář vyplnit, najdete v angličtině ZDE.
  • Po vyplnění formuláře přijde cestujícímu e-mail s PDF formátem vyplněného formuláře a vygenerovaný QR kód, který bude vyžadován při nástupu do letadla.
  • Formulář bude akceptován v tištěné i elektronické podobě.
 3. Nahlášení příjezdu místnímu zdravotnímu zařízení ASL
  • ASL stačí jen nahlásit příjezd, není nutné jim zasílat zmíněné dokumenty. Po zadání fráze „ASL“ a místa pobytu (ve velkých městech ulici) do vyhledávače budete přesměrování na patřičnou stránku.
  • Příjezd je možné nahlásit telefonicky či e-mailem.

Na očkované cestující i ty, kteří již onemocnění COVID-19 překonali, se momentálně nevztahují žádné výjimky. Itálie čeká na dohodu Evropské unie.

Řím

Cestujete na Sicílii či Sardinii? Pozor na regionální odlišnosti

Před vstupem do Itálie je nutné si důkladně zkontrolovat podmínky vstupu do daného regionu, mohou se totiž lišit.

Sicílie

 • Od cestujících je rovněž vyžadována registrace.
 • Současně je třeba předložit negativní PCR nebo antigenní test, který byl proveden maximálně 48 hodin před příjezdem na Sicílii.

Sardinie

 • Vyžadována registrace před příjezdem a to buď prostřednictvím vyplnění speciálního formuláře, nebo přes mobilní aplikaci s názvem Sardegna Sicura. Třeba mít potvrzení o této registraci.
 • Dále je nutný negativní výsledek antigenního nebo PCR testu, ne staršího 48 hodin.
Catania, Itálie

Transitujete přes Itálii?

Letecký tranzit je možný bez povinnosti předložit negativní výsledek testu a to pouze tehdy, když neopustíte tranzitní prostor letiště.

Na co si dát pozor v Itálii?

Itálie rozděluje jednotlivé regiony barevně podle rizika. Aktuálně je možné cestovat bez udání důvodu mezi žlutými oblastmi. Na cestování mezi oranžovými a červenými regiony se nadále vztahuje zákaz.

Inspirujte se našimi cestopisy

Bari - Itálie

Návrat zpět do Česka

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. Itálie podle něj aktuálně patří mezi oranžově označené oblasti. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami stanovenými pro konkrétní kategorii.

Testování v Itálii

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je ještě před návratem z téměř všech destinací (kromě zelených) do ČR veřejnou dopravou (například letecky) vyžadován negativní test (antigenní či PCR). České ministerstvo zahraničních věcí proto na stránkách informuje o možnostech testování v Itálii.

 • Testovací místa, kde vám provedou PCR test, je možné vyhledat na internetu po zadání fráze „strutture autorizzate test molecolari“. Místa pro antigenní testy pak najdete pod „strutture autorizzate test antigenici“.
 • Místo si rovněž volíte podle regionu či obce.
 • V současné chvíli se ceny PCR testů s výsledkem do 24 hodin pohybují kolem 60 euro a ceny za antigen s výsledkem na počkání jsou většinou v rozmezí 22-40 euro.
 • Vyhledávač testovacích míst

Akční letenky do Itálie

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK18 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus19 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus19 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx19 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus21 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K23 hodinami dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru