Connect with us
Řím - Itálie

Koronavirus

Do Itálie jako před pandemií! 1. června se ruší zbývající vstupní podmínky

Do Itálie jako před pandemií! 1. června se ruší zbývající vstupní podmínky

Itálie přistoupila k rozvolňování. Již 1. května 2022 zrušila povinnost vyplňovat před příjezdem do země tzv. PLF formulář. Od 1. června ruší i zbývající dosud platná vstupní opatření, tedy doložení bezinfekčnosti prostřednictvím EU certifikátu.

Reklama

Povinnost prokázat se při vstupu do Itálie EU certifikátem potvrzujícím negativní test, očkování či překonání koronaviru, přestane platit 31. května. Od června tak můžeme přicestovat do Itálie opět bez omezení. O změně informoval italský ministr zdravotnictví.

Sledujte i podmínky v samotné Itálii

Uvnitř Itálie se nemusíte prokazovat EU certifikátem již od května.

15. června by se dále mělo rozhodovat o tom, zda bude prodlouženo povinné nošení roušek ve veřejné dopravě.

Catania, Itálie

Inspirujte se našimi cestopisy

Akční letenky do Itálie

Bari - Itálie

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru