Connect with us
Mauricius

Afrika

Stihni Mauricius ještě v lednu! Přímé lety z Frankfurtu za 10 790 Kč

Stihni Mauricius ještě v lednu! Přímé lety z Frankfurtu za 10 790 Kč

Malý, ale rozmanitý africký ostrov v Indickém oceánu je úžasnou destinací na trávení takové dovolené, jakou jen chceš. Turistům totiž poskytuje možnosti prožít dovolenou pasivně – hezky na písečných plážích, jimiž se proslavil, ale i aktivně – výlety na lodích po okolních ostrůvcích či pozorováním delfínů. Mauricius nabízí i bohatý noční život. Na své si tu přijde prostě každý. Mezi letenkami na Mauricius se teď navíc objevil skutečně výhodný kalendář s odletem z Frankfurtu za 10 790 Kč s termíny na leden/únor.

Reklama

Akční letenky na Mauricius

 • Odkud? Přímým letem z Frankfurtu
 • S kým? Letecká společnost Condor
 • Kdy? Leden – únor 2024
 • Příklad? Termín 9. – 20. leden (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo (40 x 30 x 10 cm)

Mauricius

Co na Mauriciu dělat, vidět a zažít?

 • Zážitkem může být i třeba projížďka autem. Pokud si jej zde půjčíš, nezapomeň na to, že se tady jezdí po levé straně cesty!
 • Za návštěvu určitě stojí třeba botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden. Není moc rozlehlá a najdeš tu obrovské lekníny Victoria Regia, zlaté bambusy, 200 let starý Buddhův strom nebo křížový strom.
 • Jestli chceš něco opravdu vidět, pak je to Le Morne. 350 m vysoký útes, tyčící se nad nádhernými plážemi a korálovými útesy na malém jižním poloostrově.
 • Na jihu ostrova také objevíš jeden z jeho nejkrásnějších koutů – Zemi sedmi barev. Jde o půdu bohatou na sloučeniny železa a hliníku, což ji zbarvuje do odstínů červené, modré, zelené i žluté. A poblíž můžeš navštívit i blízké vodopády, kde tě čeká koupel v křišťálově čisté vodě dole v jezírku.

Jaké doklady na Mauricius?

Na Mauricius se dostaneš pouze na platný cestovní pas (platit musí ještě aspoň 6 měsíců po návratu).

Mauricius a očkování

Ostrov sám o sobě je považován za velmi bezpečnou destinaci. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, dále pravidelná očkování proti tetanu, spalničkám, záškrtu meningokokové a pneumokokové infekci a vzteklině (pokud se chystáš trávit čas převážně ve volné přírodě).

Levné ubytování na Mauriciu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru