Connect with us
Mauricius

Afrika

Zažij Mauricius! Lety z Berlína, Mnichova či Prahy s Austrian Airlines od 13 790 Kč

Zažij Mauricius! Lety z Berlína, Mnichova či Prahy s Austrian Airlines od 13 790 Kč

Malý, ale rozmanitý africký ostrov v Indickém oceánu je úžasnou destinací na trávení takové dovolené, jakou jen chceš. Turistům totiž poskytuje možnosti prožít dovolenou pasivně – hezky na písečných plážích, jimiž se proslavil, ale i aktivně – výlety na lodích po okolních ostrůvcích či pozorováním delfínů. Mauricius nabízí i bohatý noční život. Na své si tu přijde prostě každý. Máme pro tebe letenky od 13 790 Kč.

Reklama

Akční letenky z Německa a Prahy na Mauricius

Mauricius

Co na Mauriciu dělat, vidět a zažít?

  • Zážitkem může být i třeba projížďka autem. Pokud si jej zde půjčíš, nezapomeň na to, že se tady jezdí po levé straně cesty!
  • Za návštěvu určitě stojí třeba botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden. Není moc rozlehlá a najdeš tu obrovské lekníny Victoria Regia, zlaté bambusy, 200 let starý Buddhův strom nebo křížový strom.
  • Jestli chceš něco opravdu vidět, pak je to Le Morne. 350 m vysoký útes, tyčící se nad nádhernými plážemi a korálovými útesy na malém jižním poloostrově.
  • Na jihu ostrova také objevíš jeden z jeho nejkrásnějších koutů – Zemi sedmi barev. Jde o půdu bohatou na sloučeniny železa a hliníku, což ji zbarvuje do odstínů červené, modré, zelené i žluté. A poblíž můžeš navštívit i blízké vodopády, kde tě čeká koupel v křišťálově čisté vodě dole v jezírku.

Jaké doklady na Mauricius?

Na Mauricius se dostaneš pouze na platný cestovní pas (platit musí ještě aspoň 6 měsíců po návratu).

Mauricius a očkování

Ostrov sám o sobě je považován za velmi bezpečnou destinaci. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, dále pravidelná očkování proti tetanu, spalničkám, záškrtu meningokokové a pneumokokové infekci a vzteklině (pokud se chystáš trávit čas převážně ve volné přírodě).

Levné ubytování na Mauriciu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru