Connect with us
Mauricius

Afrika

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí + tipy na letenky

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí + tipy na letenky

Mauricius je exotickým rájem rozprostírajícím se nedaleko Madagaskaru. Mezi jeho hlavní taháky patří jednoznačně národní parky – vystup na jeden z vrcholků hor a shlédni dolů na šumivé laguny. Potom se vydej na ochutnávku zdejších delikates a nech se unášet přátelskou atmosférou, jež je zde cítit na každém rohu. Zdá se ti, že v našem výčtu ještě něco chybí? Máš pravdu. Úžasné pláže, kterých je po ostrově rozeseto hned několik. Pojď se s námi podívat na náš výběr 13 nejlepších.

Reklama

Na zhruba 330 kilometrů dlouhém pobřeží najdeš nespočet písečných pláží lemovaných palmami. Výhodou jsou rovněž korálové útesy, které ostrov obklopují a které vytvořily parádní laguny vhodné pro plavání či šnorchlování. Díky příjemnému počasí po celý rok se tady dá koupat kdykoliv. Ideální období je od listopadu do dubna. Od července do září mohou být teploty o něco nižší.

Severní pobřeží Mauriciu

Na pláže severního pobřeží si to namiř zejména tehdy, pokud patříš mezi milovníky vodních sportů. Vyzkoušet můžeš vše od windsurfingu přes plachtění až po hlubokomořský rybolov. Blízko pláží je i skvělý výběr barů a restaurací.

1. Trou aux Biches

Tato pláž tě pohladí po duši. Je vyhledávána pro svoji křišťálově čistou vodu a úchvatné resorty. S opalováním určitě neuděláš chybu, stejně tak si zde svůj čas perfektně užijí i rodiny s dětmi.

Mauricius

2. Mont Choisy

Kromě toho, že je pláž s názvem Mont Choisy nejdelší a jednou z nejkrásnějších, nachází se blízko letiště. Často se tak stává i oblíbenou tranzitní zastávkou. I zde na tebe čeká třpytivá vodní hladina a dechberoucí vodní svět. Okolí pak zkrášlují stromy Casuarina.

Mauricius

3. La Cuvette

Ve srovnání s jinými plážemi je La Cuvette celkem malá, ale to jí na přitažlivosti rozhodně neubírá. Její hlavní předností je všudypřítomný klid. Samotáři tužící po chvilce ticha si zde mohou užít pohled na čistou vodu, jejíž vzhled dotváří balvany a zajímavě tvarované útesy.

Mauricius

4. Grand Bay Public Beach

Najdeš ji nedaleko živé pobřežní vesničky Grand Bay. Toto místo je vhodné pro všechny, kteří ke svému fungování potřebují trochu akce. Fantasticky se tu budou cítit milovníci vodních sportů a adrenalinu, stejně tak je možné si zde domluvit plavbu na lodi. Samozřejmě nechybí nejrůznější restaurace.

Mauricius

5. Pereybere

Romantické západy slunce jsou něco pro tebe? Potom si na seznam určitě zapiš i pláž Pereybere. Její typickou atmosféru dotváří stánky s rychlým občerstvením, tak si k té večerní podívané nezapomeň objednat některou z místních specialit.

Mauricius

Východní pobřeží Mauriciu

Východ není tak rozvinutý jako sever, takže tu nenajdeš tolik hotelů či plážových zařízení. Výhodou je ale jeho divočejší ráz a samozřejmě méně přeplněné pláže.

6. Blue Bay

Tato pláž je čistým a nedotčeným místem, jehož tyrkysové vody obklopuje bujná zeleň. O peckovní výhledy tady rozhodně není nouze. Leží poblíž přístavního města Mehebourg a známá je i díky stejnojmennému mořskému parku. Ten je skvělou destinací pro výlety za šnorchlováním.

7. Belle Mare

Bělostný písek a klidné vody z této relativně dlouhé pláže vytváří skvělé místo na procházky, běh a další sportovní aktivity.

Mauricius

Jižní pobřeží Mauriciu

Pro jižní část ostrova jsou typické útesy, o které se tříští přibližující se vlny. Společně s okolní panenskou přírodou se tak můžeš těšit na skutečně dramatické, a přesto malebné výhledy.

8. Riviere des Galets

Už podle lidí s fotoaparáty poznáš, že za vidění toto místo rozhodně stojí. Oblázky a lesklé balvany lemující pláž vypadají jako umělecké dílo, které na ještě vyšší úroveň posunuje rozlehlá laguna s tmavým pískem. Jen si zde sedni a načerpej energii.

9. St Felix

Pláž s azurvou vodou, krásnými lagunami a korálovými útesy je zážitkem. Dominantu vytváří dřevěné molo, jež se už stalo svědkem několika svateb. Jak jsme už ale psali, jižní pobřeží nepatří mezi ty nejklidnější, takže na koupání kvůli silným mořským proudům raději zapomeň.

10. Gris Gris

K pláži Gris Gris dojdeš z vesnice Souillac. Potěší zejména turistické nadšence, kteří si nejprve užijí příjemnou procházku a následně i pohled na modrou hladinu.

Maur

Západní pobřeží Mauriciu

Pláže na západě ostrova patří zřejmě mezi ty nejoblíbenější. Zejména obrázky z oblasti Tamarin a Le Morne jsou známé po celém světě. Zdejší větrné podmínky zase dělají radost milovníkům surfingu.

11. Flic en Flac

Flic en Flac je jednou z těch delších pláží na Mauriciu. Díky korálovému útesu nabízí výborné podmínky pro plavání i pozorování dechberoucích západů slunce.

M

12. Tamarin

Najdeš ji poblíž Tamarin Village, krásné vesnice obklopené kopci. Podle místních i turistů se jedná o nejkrásnější pláž vůbec, takže sem určitě vyraz. Na atraktivitě jí přidává černý písek a dokonalé vlny, které ocení hlavně surfaři. Tyrkysové vody občas přilákají i delfíny a to je teprve podívaná.

Mauricius

13. Le Morne

Při pohledu na pláž Le Morne nacházející se pod obrovskou stejnojmennou horou tě asi hned napadne, že když už budeš mít dost opalování, můžeš obout boty a vydat se vstříc trekům, jež tento vrchol nabízí. Kdo ale raději zůstane na pláži, neudělá chybu. Po celou dobu ti zde bude dělat společnost údajně jeden z nejjemnějších písků na Mauriciu.

Mauricius

Akční letenky na Mauricius

Zdroje, ze kterých bylo čerpáno

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru