Connect with us
Panorama hlavního města na Maltě

Koronavirus

Cestování na Maltu: vstup pouze s ukončeným očkováním, případně karanténa

Cestování na Maltu: vstup pouze s ukončeným očkováním, případně karanténa

Souostroví se již otevřelo turistům, k čemuž dopomohl zejména rozsáhlý očkovací program. Nicméně i přesto Malta přichází s přísnějšími podmínkami, v rámci nichž s platností od 14. července 2021 umožní vstup pouze plně očkovaným cestujícím a těm, kteří se při příjezdu prokáží negativním PCR testem a absolvují povinnou karanténu.

Reklama

Podmínky vstupu na Maltu platné od 14. července

Pro všechny cestující platí povinnost vyplnit ještě před vstupem na Maltu EU PLF formulář. Další podmínky se odvíjí od toho, zda přijíždíte s kompletním očkováním nebo ne.

Jsem plně očkován/a

Cestujícím s ukončeným cyklem očkování proti COVID-19 stačí přijet s EU certifikátem nebo očkovacím certifikátem.

 • Jsou akceptovány certifikáty z Malty, Evropské unie a Velké Británie.
 • Od ukončení očkování, resp. od aplikace poslední dávky musí uplynout alespoň 14 dní.

Děti mladší 5 let mají výjimku a mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení. Od 5 do 11 let je pak vyžadován PCR test, od 12 let očkovací certifikát.

Cestující, kteří nejsou očkováni ze zdravotních důvodů, při vstupu předloží negativní PCR test, ne starší 72 hodin.

Nejsem očkován/a

Maltské souostroví je připraveno vítat i neočkované cestující. Ovšem ti se musí prokázat negativným výsledkem PCR testu, který nebude starší 72 hodin, a následně musí absolvovat povinnou 14denní karanténu ve stanoveném hotelovém zařízení a to na vlastní náklady.

Malta při vstupu obecně NEUZNÁVÁ tyto dokumenty:

 • digitální COVID certifikát EU o překonání nemoci COVID-19,
 • digitální COVID certifikát EU potvrzující naočkování pouze jednou dávkou vakcíny (v případě dvoudávkového schématu) a to i v případě překonání onemocnění,
 • negativní výsledek antigenního testu.

Inspirujte se před cestou našimi cestopisy

Návrat zpět do České republiky

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jste v posledních 14 dnech strávili více než 12 hodin.

pláž na Maltě

Možnosti testování na Maltě

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je v určitých případech ještě před návratem do ČR vyžadován negativní test (antigenní či PCR). České ministerstvo zahraničních věcí proto na stránkách informuje o možnostech testování na Maltě.

 • Informace o testování na Maltě naleznete ZDE.
 • Na testování je třeba se objednat na telefonním čísle +356 21324086 nebo na odkazu https://covidtest.gov.mt/ .
 • Současně je možné testovací místa vyhledat na internetu po zadání fráze swab test Malta.
pláž na Maltě, modrá laguna

Malta – akční letenky

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw6 hodinami dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus8 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus9 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky9 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus9 hodinami dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus9 hodinami dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a401 dnem dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru