Connect with us
Řecko

Nezaradené

Letenky do Řecka a levně? Proč by ne? Nyní od 468 Kč

Letenky do Řecka a levně? Proč by ne? Nyní od 468 Kč

Řecko je hitem snad každé letní sezony, co si budeme povídat… Není se totiž čemu divit. A člověka potěší, když se na dovolenou dostane lacino. Do řecké Kalamaty například můžeš letět již za 468 Kč. Ale ani další destinace nemají zlé ceny. Jen posuď, podívej se na termíny, ohlas v práci dovolenou a leť!

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecké společnosti Ryanair
 • Kdy? Léto 2021
 • Příklad? Termín 5. – 16. července 2021 (letenka z Vídně do Kalamaty)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny letištní poplatky, příruční zavazadlo
Letenka z Vídně do Řecka, Kalamata, Ryanair

Akční letenky do Řecka

Podmínky vstupu do Řecka a návrat

 • Od 9. července musí každý cestující 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit online formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF) – odkaz ZDE.
  • Po vyhodnocení formulářeobdrží cestující QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu do letadla a při vstupu na území Řecka (letecky, trajektem či po silnici). Doprovází ho potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce (zde je uvedeno jméno a příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného).
 • S platností od 21. 6. mohou cestující z ČR cestovat do Řecka s výsledkem PCR testu, ne starším 72 hodin, ale i s AG testem, starým max. 48 hodin od odběru.
 • Je možné předložit o potvrzení o očkování (min. 14 dní po poslední dávce) nebo překonání COVID-19
 • Všechny uvedené dokumenty musí být vystaveny v anglickém, francouzském, německém, italském, španělském nebo ruském jazyce.
 • Při vstupu probíhá namátkové testování (s výjimkou cestujících z rizikových zemí, pro které je testování povinné), kterému je třeba se podrobit.
 • Více informací najdete ZDE

Návrat se v současnosti řídí podle pravidel cestovatelského semaforu. Řecko je označeno oranžovou barvou, tedy jako země se středním rizikem nákazy. Celé podmínky najdeš ZDE.

Řecko a cestovní doklady

Mimo výše uvedených dokumentů ti bohatě stačí občanka nebo cestovní pas.

Kalamata, Řecko
Pláž, Kalamata, Řecko

Co vidět a zažít v Řecku?

Řecko je slavné svými nádhernými plážemi, úžasnými lidmi, antickými památkami, mořem, a ještě navíc skvělým vínem i vynikající kuchyní. Už všechny tyto aspekty jsou skvělým lákadlem na dovolenou. Ale jsou tu i místa, která znáš z filmového plátna, jako například ostrov Skiathos, kde se natáčel muzikál Mamma Mia. Nebo místa, která mají nezaměnitelný kolorit, jako ostrov Mykonos s jeho větrnými mlýny.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru