Connect with us

Cestopisy

Nejkrásnější pláže celého Řecka jako na dlani

Nejkrásnější pláže celého Řecka jako na dlani

Řecko nabízí skvělé jídlo, dobré víno, svou tradiční hudbu, nádhernou krajinu, bohatou historii a nejednu krásnou pláž plnou bílého jemného písku. My vám tu pro inspiraci uvedeme 10 nádherných pláží, které stojí za to navštívit během dovolené v Řecku.

1. Navagio, Zakynthos

Jedna z nejznámějších pláží se nachází na ostrově Zakynthos. Vysoké skalnaté útesy lemující písčitou pláž jí propůjčují zvláštní kouzlo a intimnost. Spolu s průzračnou vodou a vrakem ztroskotané lodi je jednou z nejromantičtějších pláží Řecka.

2. Myrtos, Kefalónia

Cesta na tuhle pláž je sice trochu strmější, ale odměnou za tu dřinu vám bude nádherná pláž s průzračnou vodou, obklopena skalnatými útesy. Dokonce v nich můžete objevit i malou jeskyni, kam si můžete klidně doplavat.

Akční letenky do Řecka

3. Porto Katsiki, Lefkada

Tuhle pláž si podle bedekrů užijete nejvíce v září, protože o prázdninách je přeplněná turisty. Tedy, není se čemu divit. Krásný bílý písek, širé moře a k tomu klasické řecké skalnaté útesy v okolí z ní dělají opravdový přírodní kousek.

Jednotlivé útesy jsou navíc propojeny kamennými schodišti, po kterých se můžete projít i na blízký poloostrůvek blízko pláže. Stejně tak se na jihu ostrova dostanete k majáku Kratas, odkud uvidíte jedno z ikonických řeckých panoramat.

4. Simos, Elafonisos

Tato pláž bývá též přeplněna, bohužel, to jí ale na kráse neubírá. Nachází se na maličkém ostrově Elafonisos a podle domácích je absolutně nejkrásnější řeckou pláží. Písečné duny a unikátní flóra ostrova jí dodává skutečně výjimečnou atmosféru.

5. Elafonisi, Kréta

Narůžovělý písek a průzračná voda. I tak je možné vystihnout jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Kréta. Toto místo často nazývají i tichomořím Středomoří a pro její pozvolný vstup do moře ji často vyhledávají rodiny s malými dětmi.

6. Lindos, Rhodos

Pokud někdy dorazíte na ostrov, na kterém měl stát 1 ze starověkých divů světa Rhodský kolos, zavítejte do významného města Lindos. U něho je nádherná zátoka sv. Pavla. Podle pověsti vznikla roku 58 n.l., když apoštol Pavel se svým průvodcem Lukášem z Efezu cestovali do Lýkie. Cestou je zastihla bouře a našli útočiště právě u zátoky, která byla do toho dne vnitrozemským jezerem.

Nádherná kamenitá zátoka nabízí nejen skvělé koupání a šnorchlování, ale k tomu všemu výhled na lindoskou akropoli ze 4. století n.l. V zátoce je též malý kostel zasvěcený sv. Pavlovi, který si můžete prohlédnout jako příjemné odreagování od leckdy únavného ležení na pláži.

7. Laguna Balos, Kréta

Tak trochu pláž, nepláž, kde se můžete koupat, nekoupat je laguna Balos na Krétě. Všichni se ale určitě shodnete, že je to nádherné místo. Písek spojuje ostrov Krétu s malým ostrůvkem Imeri Gramvousa, až to působí, jako by tam voda byla snad omylem. Ovšem díky tomu je tam voda mělká a teplá.

Náš tip: Pokud se sem vydáte autem nebo loďkou brzy ráno, budete mít celou pláž pro sebe, nebo aspoň s malým počtem lidí. První loď s turisty sem totiž připlouvá až odpoledne!

8. Paradise, Mykonos

Už název napovídá, že pláž je velmi oblíbená a lidé se sem chodí bavit. Koupání, opalování, ale třeba i blízké noční kluby a spousta hotelů i bohatý noční život. Pro ty, kteří milují párty, to musí být opravdový ráj.

9. Rudá pláž, Santorini

Nenechte si ujít nádherné sytě červené útesy, které lemují Rudou pláž na ostrově Santorini. Pláž je bez problému přístupná po cestě z blízkého města Akrotini, které je plné vykopávek a archeologických nalezišť, jejichž památky ukazují, že Santorini bylo za svého času ještě před výbuchem sopky velmi prosperujícím územím. Tehdy žilo hlavně z obchodu a námořnictví, dnes je významným turistickým centrem.

10. Paleokastritsa, Korfu

Desátou pláží, kterou uzavíráme náš malý žebříček je pláž, která na první pohled Řecko tak úplně neevokuje. Téměř nepoznamenaná příroda, zelenomodrá voda (kvůli které se snad Korfu přezdívá smaragd jónského moře), romantická zákoutí a jako třešnička na dortu – skalní jeskyně Modré oko. To všechno uvidíte na pláži Paleokastrista.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (8 votes)
1 Comment

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 590 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC4 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Rezervuj letenky z Vídně za 13 990 Kč https://t.co/dvoLs3p90H5 hodinami dozadu
UŽ JEN DNES A ZÍTRA: Z Vídně do exotiky s Etihad Airways od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT7 hodinami dozadu
Hurá na Seychely! Z Vídně s Etihad Airways od 12 790 Kč i s odbaveným zavazadlem https://t.co/JfPyi2EIxg7 hodinami dozadu
Výlety v Dubaji: Pelikán spouští jedinečné prohlídky města s průvodkyní https://t.co/UvFgsV6eea #novinky7 hodinami dozadu
Luxusní nabídka Etihad Airways: Seychely, Srí Lanka, Maledivy a další z Vídně od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT3 dny dozadu
BLACK FRIDAY POBYT DNE: Malta s letenkou, hotelem a snídaněmi od 4 690 Kč https://t.co/ryTrXwstaR3 dny dozadu
30% SLEVA na luxusní byznys letenky: Cancún z Prahy za 35 790 Kč https://t.co/8LplXUnwWm3 dny dozadu
Chystáš se během zimy navštívit Španělsko? Vybrali jsme pro tebe TOP 10 zážitků https://t.co/60I9yWC4Ww3 dny dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 690 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru