Connect with us

Cestopisy

Nejkrásnější pláže celého Řecka jako na dlani

Nejkrásnější pláže celého Řecka jako na dlani

Řecko nabízí skvělé jídlo, dobré víno, svou tradiční hudbu, nádhernou krajinu, bohatou historii a nejednu krásnou pláž plnou bílého jemného písku. My vám tu pro inspiraci uvedeme 10 nádherných pláží, které stojí za to navštívit počas dovolené v Řecku.

Reklama

DO ŘECKA MUSÍTE MÍT S SEBOU VÝSLEDEK TESTU NA COVID-19 I VSTUPNÍ FORMULÁŘ

1. Navagio, Zakynthos

Jedna z nejznámějších pláží se nachází na ostrově Zakynthos. Vysoké skalnaté útesy lemující písčitou pláž jí propůjčují zvláštní kouzlo a intimnost. Spolu s průzračnou vodou a vrakem ztroskotané lodi je jednou z nejromantičtějších pláží Řecka.

2. Myrtos, Kefalónia

Cesta na tuhle pláž je sice trochu strmější, ale odměnou za tu dřinu vám bude nádherná pláž s průzračnou vodou, obklopena skalnatými útesy. Dokonce v nich můžete objevit i malou jeskyni, kam si můžete klidně doplavat…

Rhodos – akční letenky

3. Porto Katsiki, Lefkada

Tuhle pláž si podle bedekrů užijete nejvíce v září, protože o prázdninách je přeplněná turisty. Tedy, není se čemu divit. Krásný bílý písek, širé moře a k tomu klasické řecké skalnaté útesy v okolí z ní dělají opravdový přírodní kousek.

Jednotlivé útesy jsou navíc propojeny kamennými schodišti, po kterých se můžete projít i na blízký poloostrůvek blízko pláže. Stejně tak se na jihu ostrova dostanete k majáku Kratas, odkud uvidíte jedno z ikonických řeckých panoramat.

4. Simos, Elafonisos

Tato pláž bývá též přeplněna, bohužel, to jí ale na kráse neubírá. Nachází se na maličkém ostrově Elafonisos a podle domácích je absolutně nejkrásnější řeckou pláží. Písečné duny a unikátní flóra ostrova jí dodává skutečně výjimečnou atmosféru.

5. Elafonisi, Kréta

Narůžovělý písek a průzračná voda. I tak je možné vystihnout jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Kréta. Toto místo často nazývají i tichomořím Středomoří ,a pro její pozvolný vstup do moře ji často vyhledávají rodiny s malými dětmi.

6. Lindos, Rhodos

Pokud někdy dorazíte na ostrov, na kterém měl stát 1 ze starověkých divů světa Rhodský kolos, zavítejte do významného města Lindos. U něho je nádherná zátoka sv. Pavla. Podle pověsti vznikla roku 58 n.l., když apoštol Pavel se svým průvodcem Lukášem z Efezu cestovali do Lýkie. Cestou je zastihla bouře a našli útočiště právě u zátoky, která byla do toho dne vnitrozemským jezerem.

Nádherná kamenitá zátoka nabízí nejen skvělé koupání a šnorchlování, ale k tomu všemu výhled na lindoskou akropoli ze 4. století n.l. V zátoce je též malý kostel zasvěcený sv. Pavlovi, který si můžete prohlédnout jako příjemné odreagování od leckdy únavného ležení na pláži.

7. Laguna Balos, Kréta

Tak trochu pláž, nepláž, kde se můžete koupat, nekoupat je laguna Balos na Krétě. Všichni se ale určitě shodnete, že je to nádherné místo. Písek spojuje ostrov Krétu s malým ostrůvkem Imeri Gramvousa, až to působí, jako by tam voda byla snad omylem. Ovšem díky tomu je tam voda mělká a teplá.

Náš tip: Pokud se sem vydáte autem nebo loďkou brzy ráno, budete mít celou pláž pro sebe, nebo aspoň s malým počtem lidí. První loď s turisty sem totiž připlouvá až odpoledne!

8. Paradise, Mykonos

Už název napovídá, že pláž je velmi oblíbená a lidé se sem chodí bavit. Koupání, opalování, ale třeba i blízké noční kluby a spousta hotelů i bohatý noční život. Pro ty, kteří milují párty, to musí být opravdový ráj.

9. Rudá pláž, Santorini

Nenechte si ujít nádherné sytě červené útesy, které lemují Rudou pláž na ostrově Santorini. Pláž je bez problému přístupná po cestě z blízkého města Akrotini, které je plné vykopávek a archeologických nalezišť, jejichž památky ukazují, že Santorini bylo za svého času ještě před výbuchem sopky velmi prosperujícím územím. Tehdy žilo hlavně z obchodu a námořnictví, dnes je významným turistickým centrem…

10. Paleokastritsa, Korfu

Desátou pláží, kterou uzavíráme náš malý žebříček je pláž, která na první pohled Řecko tak úplně neevokuje. Téměř nepoznamenaná příroda, zelenomodrá voda (kvůli které se snad Korfu přezdívá smaragd jónského moře), romantická zákoutí a jako třešnička na dortu – skalní jeskyně Modré oko. To všechno uvidíte na pláži Paleokastrista.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži https://t.co/uZnsvtSi43 #koronavirus11 hodinami dozadu
Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži https://t.co/uZnsvtSi43 #evropa11 hodinami dozadu
Létání je bezpečnější než návštěva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská studie https://t.co/4sRr3rOXQl #novinky12 hodinami dozadu
Létání je bezpečnější než návštěva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská studie https://t.co/4sRr3rOXQl #koronavirus12 hodinami dozadu
Kazachstan. Very nice! Zní nová kampaň, která láká turisty navštívit Boratovu rodnou zemi https://t.co/ZuxmRFn2Fn #novinky14 hodinami dozadu
TOP aktivity, které při návštěvě New Yorku nesmíte vynechat! https://t.co/wsZSmlUAIB15 hodinami dozadu
Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země https://t.co/0BVSnLf6QP #koronavirus15 hodinami dozadu
Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země https://t.co/0BVSnLf6QP #novinky15 hodinami dozadu
Po stopách hraběte Drákuly aneb kudy po Rumunsku https://t.co/1oLcdgutdO15 hodinami dozadu
Pasažéři z Velké Británie falšovali negativní výsledky testů, aby mohli odletět https://t.co/gfe3msy63L #koronavirus16 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru