Connect with us
Řecko - Santorini

Evropa

Řecko 1. května zrušilo vstupní opatření! Cesta je opět volná

Řecko 1. května zrušilo vstupní opatření! Cesta je opět volná

Řecký ministr zdravotnictví Thanos Plevris již v dubnu ohlásil uvolňování opatření při vstupu do země. S platností od 1. května 2022 k nim nakonec skutečně došlo. Turisté tak nově cestují do Řecka zcela bez omezení.

Reklama

Řecko zrušilo dosavadní povinnost prokazovat při příjezdu do země bezinfekčnost (test, očkování, překonání). Rovněž není nutné ani vyplňování příjezdového formuláře, ten zrušili ještě v březnu.

Co se týče vnitřních nařízení, tak ke vstupu do obchodů, provozoven služeb, hotelů, restaurací, organizovaných pláží, muzeí, kulturních, sportovních a dalších zařízení není třeba doklad o bezinfekčnosti. Nadále ovšem platí některé hygienické protokoly.

V uzavřených prostorách je nadále povinné zakrytí úst a nosu. Například v hromadné dopravě či v supermarketu se vyžaduje respirátor nebo chirurgická rouška.

Pláž se ztroskotanou lodí

Akční letenky do Řecka

Paros v Řecku

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru