Connect with us
Skiathos, Řecko

Cestopisy

Ostrov Skiathos: Znáš ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu (letenky od 2 614 Kč)

Ostrov Skiathos: Znáš ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu (letenky od 2 614 Kč)

Elegantní kláštery, ukryté kostely, turistické stezky i krásné pláže. Takový je řecký ostrov Skiathos omývaný Egejským mořem. Často jej přezdívají i párty ostrovem severního Řecka. Lidé ho vyhledávají kvůli vodním aktivitám, historickým prohlídkám i nákupům. Vypadá to, že na Skiathosu zažiješ opravdu všechno.

Reklama

Od pláží až po destinace z filmu Mamma Mia

Krásná čistá voda, olivové stromy a taverny jsou důkazem peckovní dovolené v Řecku. Pokud jsi přijel/a za plážemi, bude si z čeho vybírat. Je jich tu prý více než 60. Mezi nejznámější patří například Koukounaries, oceněna jako třetí nejkrásnější pláž ve Středomoří. Další vyhledávanou je pláž Banana.

Akční letenky na Skiathos

Skiathos, Řecko

Jestli jsi fanouškem filmu Mamma Mia, máme pro tebe dobrou zprávu! Film se natáčel právě zde a na nedalekém ostrově Skopelos, kam si můžeš udělat ze Skiathosu výlet. Na ostrově Skiathos se odehrála například slavná scéna, kdy se potkají tři potenciální Sofiini otcové. No a na ostrově Skopelos se zase natáčela svatební scéna. Z televizní obrazovky můžeš znát i přístav či kostel svatého Nicholase na Skiathosu.

Mamma mia, Skolepos, Skiathos, Řecko
Kostel Agios Ioannis na ostrově Skopelos, kde probíhala svatba

Na ostrově Skiathos nuda nehrozí

Ostrov Skiathos je takové známý množstvím zeleně a aktivit pro všechny věkové kategorie. Určitě by si neměl/a vynechat potápění či vodní lyže. Nádherné borové lesy a chráněné oblasti poskytují ideální místo k útěku před ruchem velkoměst.

Les v Řecku, Skiathos

Navštiv hlavní město Skiathos, známé také jako Chora, s tradičními bílými domy s modrými dveřmi. Zkrášlují jej pestré zahrady a typické taverny či zlatnictví. Dalším krásným místem, který bys měl/a určitě vidět, je malý poloostrov Bourtzi. Ten rozdělil skiathoský přístav na dva. Kdysi zde dokonce stála Benátská pevnost. Dnes se zde koná řada kulturních akcí.

Skiathos, Řecko

Zajímavým pohledem do místní kultury jsou ortodoxní kostely. Zvěsti o jejich půvabu se tradují široko daleko. Dobrým příkladem je například kostel Agia Nicholai, ochránce námořníků.

Skiathos, Řecko

Skiathos je pěstitelem různých pochutin jako například ořechů, oliv, medu či vína. To místní se jmenuje Alypiakos, v překladu „bez bolesti“.

Skiathos, řecká kuchyně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru