Connect with us
Little venice na Mykonosu

Cestopisy

Mykonos: Ostrov božských pláží a nekonečné zábavy (letenky od 911 Kč)

Mykonos: Ostrov božských pláží a nekonečné zábavy (letenky od 911 Kč)

Představte si to. Středomořské slunce vás hřeje na obličeji, díváte se na tyrkysově zbarvené moře a v dálce vidíte tradiční větrné mlýny. Řecký ostrov Mykonos je cestovatelskou chuťovkou s překvapením na každém rohu. Najdete tu písečné pláže, tradiční kykladskou architekturu a na své si přijdou i milovníci bujarého nočního života. Mykonos je řeckou odpovědí na španělskou Ibizu a po setmění se v něm probouzí divoké párty zvíře. Níže najdete 5 tipů, proč se tento řecký ostrov vyplatí navštívit.

Panorama Mykonosu

Benátky na Mykonosu?

Pokud i vy zbožňujete typické úzké uličky, kterými byste se nejraději procházeli od rána do večera se zmrzlinou v ruce, v hlavním městě ostrova Mykonos si přijdete na své. Rodinné restaurace tu střídají tradiční kostely a ty zase malé obchůdky v bílých domcích. Pokud prahnete i po troše místní kultury, při procházce navštivte místní muzea a během léta se zastavte u některého z pouličních umělců. Vaše kroky povedou přímo k pobřeží, do části Little Venice, v níž se pravděpodobně ihned zamilujete do malebných italských domků s barevnými fasádami a dřevěnými balkony.  Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Little Venice je jedno z nejlepších míst na pozorování západu slunce.

Little Venice na Mykonosu

Plavky na sebe, ručník přes záda. Jde se na jednou z pláží Mykonosu!

Pláže jsou na ostrově Mykonos hlavním lákadlem. Pokud hledáte jemný písek, do kterého se vám při chůzi budou bořit chodidla, navštivte pláž Elia na jihu ostrova. Ta je oblíbená hlavně u rodin s dětmi, zatímco pláže Platys Gialos a Kalafatis vyhledávají zejména vyznavači vodních sportů. Kamenité pláže najdete na Mykonosu v zátokách na severu. Ty zase nabízí dokonalý útěk od davů.

Pláž na Mykonosu

Tradiční větrné mlýny Mykonosu

Dávno v minulosti, ještě v 16. století, byl ostrov Mykonos důležitým producentem mouky a čerstvého koulouri (pečivo ve tvaru kruhu posypané sezamem) nejen pro místní, ale i pro okolní ostrovy. Od té doby už nějaký ten pátek uplynul, ale typické větrné mlýny se tu i dnes hrdě tyčí na kopci nad městem a jsou jeho neodmyslitelnou součástí. Vydejte se sem navečer a vychutnejte si západ slunce s výhledem na Little Venice.

Větrné mlýny na Mykonosu

Ostrov, který nikdy nespí

Dovolená na Mykonosu znamená dvě věci. Přežít horké letní dny na pláži a ještě žhavější letní noci. Pokud se sem vydáte během hlavní sezóny, vaše dovolená se změní v jednu velkou párty. Oblíbené plážové večírky začínají už po obědě a ty nejdivočejší trvají až do svítání. Ten nejlepší noční život najdete na Paradise Beach, jen kousek od města, nebo ve známém baru Scandinavian přímo v centru.

Večírek na pláži, Mykonos

Na Mykonos za řeckou mytologií

Pokud jste už všechny krásy Mykonosu prozkoumali, vydejte se z přístavu lodí na sousední ostrov Delos, na kterém se podle legendy narodil bůh Apollón a jeho dvojče, bohyně Artemis. Do kolen vás dostane i jedno z nejzachovalejších archeologických nalezišť v celém Řecku, které najdete i na seznamu UNESCO.

Archeologické naleziště na Mykonosu

Věděli jste o Mykonosu, že…

…oficiálním maskotem Mykonosu je pelikán Petros? Petrosův příběh začal už v 50. letech, kdy ho zraněného po bouři našel místní rybář. Petros se po čase zotavil, ale o pár let později ho srazilo auto. Z této nehody už bohužel živý nevyvázl. Místním se po něm stýskalo a myšlenka Mykonosu bez pelikána pro ně byla zkrátka nepředstavitelná. Díky tomu se v současnosti ulicemi Mykonosu toulají až tři pelikáni najednou.

Pelikán Petros, maskot Mykonosu

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.6/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ2 hodinami dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky2 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N6 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky6 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ6 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU7 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp7 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh57 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF8 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru