Connect with us

Letenky

Do Kanady z Prahy s Air Canada od 11 990 Kč – i přímý let

Do Kanady z Prahy s Air Canada od 11 990 Kč – i přímý let

Pokud je Severní Amerika tvou vysněnou destinací, určitě neváhej s návštěvou Kanady. Ta je teď s cenami společnosti Air Canada ještě lákavější. Letíš z Prahy a vybrat si můžeš hned z pěti kanadských metropolí ????

Reklama
 • Do Vancouveru (v říjnu a listopadu, za 11 990 Kč, se dvěma přestupy ve Frankfurtu a Calgary)
 • Do Toronta (v listopadu a prosinci s jedním přestupem v Mnichově za 12 290 Kč; nebo v květnu a červnu – přímým letem, za 12 990 Kč)
 • Do Montréalu (v říjnu a listopadu s jedním přestupem ve Vídni, za 12 390 Kč)
 • Do Ottawy (v březnu, říjnu a listopadu se dvěma přestupy za 12 390 Kč)
 • Do Quebecu (v listopadu a prosinci se dvěma přestupy v Bruselu a Montréalu, za 12 590 Kč)

Proč letět s Air Canada?

 • Jedna z nejlepších společností pro cesty do a z Kanady
 • Jedna z 20 největších leteckých společností
 • Možnost online check-inu
 • Systém palubní zábavy
 • Teplé jídlo během dlouhého letu
Zdroj fotograsfie: aircanada.com/
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Air Canada
 • Kdy? Říjen – prosinec 2020 – v souhrnu všech letenek (+ v březnu do Ottawy a v květnu – červnu do Toronta přímo)
 • Termín? Příklad 10. – 18. listopadu 2020 (do Toronta)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Kanada – Akční letenky

Kanada a cestovní doklady

Při cestování do Kanady za účelem turismu vízum nepotřebuješ, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci eTA. Ta je v případě cesty do Kanady letadlem povinná (i v rámci leteckých tranzitů přes Kanadu).

Kanada a naše články pro inspiraci:

Vancouver

Vancouver patří do části Kanady, kde je úředním jazykem angličtina. Čili pro většinu turistů není problémem se zde domluvit. Jistě stojí za návštěvu, a očividně nejen za ni. Vancouver se totiž každoročně umísťuje mezi těmi nejlepšími místy, kde lze vůbec žít. Jedná se o nejteplejší kanadské město, které nezažívá takové závěje sněhu, jak bychom od Kanady čekali. A i když se jedná o pulzující metropoli, se svou okolní přírodou žije ve vzájemné symbióze, a tak je pro turisty vynikajícím startovním bodem pro řadu výletů.

Montréal

Tomuto úchvatnému městu se přezdívá Americká Paříž, leží totiž ve francouzské provincii a francouzštinu tu uslyšíš opravdu na každém rohu. Spolu s moderními mrakodrapy tu tvoří jeho siluetu i historické kostely z 19. století. Přitom si zachovává svůj osobitý ráz. Leží na soutoku řeky Ottawy a řeky sv. Vavřince. Projdi si tu staré město Old Montréal, které ti o historii poví své. A kdyby ti to nestačilo, pomůžou ti místní muzea.

Ottawa

A dostáváme se k hlavnímu městu Kanady. Ottawa toho jako hlavní město (což se tak nějak i očekává) nabízí mnoho. Například v Lower Town najdeš pozůstatky starého města Bytown. A k prohlídce historického centra ani nemusíš prochodit celý den. Díky rozložení řek si totiž z výletní lodi užiješ výhledy na celé historické centrum, určitě tuto možnost nevynechej.

Toronto

Jezero Ontario a na jeho břehu metropole. Kanada to prostě se zasazením měst do krajiny umí. Z dálky jej určitě poznáš díky slavné věži CN Tower. V něm pak najdeš množství kaváren, restaurací a je i multikulturní scénou. Celá polovina jeho obyvatel se v Kanadě nenarodila. Jistě podnikni výlet na Toronto Islands – ostrůvky, které k odpočinku rádi vyhledávají i místní.

Quebec

A Quebec? No tak ten ti zas nabízí nejzachovalejší historické centrum v Severní Americe. Je rozděleno do dvou částí – Horního a Dolního města. Dolní město je starší a budovy zde, kolem přístavu, sloužily hlavně obchodním účelům, ale stojí tu i Královský palác a kostel Notre-Dame des Victoires. V Horním městě pak sídlila administrativa s církví a vévodí mu hrad Le Château Frontenac, spolu se zbytky původního opevnění. Historické centrum určitě za návštěvu stojí, vždyť je zapsané i na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Úvodní fotografie: Neil Rosenstech

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru