Connect with us

Amerika

Kanadské Rocky Mountains: Banff a 10 nejfotogeničtějších míst

Kanadské Rocky Mountains: Banff a 10 nejfotogeničtějších míst

Kanada byla mým snem už od mé návštěvy Ameriky. Po roce stráveném na Novém Zélandu jsem se rozhodla vrátit se na americký kontinent a projet si i severní část západního pobřeží. Začala jsem v národním parku Banff. Toto místo je známé zejména díky kanadským horám Rockies, které můžou konkurovat i slovenským Tatrám. Vždyť posuďte sami, vybrala jsem 10 nejfotogeničtějších míst, která jsem zatím v Banffu navštívila.

Reklama

Vermilion Lakes

Jezera jsou z města Banff lehce dostupná a ideální na pozorování odrážejícího se západu slunce. Nachází se jen pár minut chůze z města, i proto jsou mezi turisty tak populární. Jezera jsou ale dostatečně velká na to, abyste si našli místo na skvělý záběr.

Two Jack Lake and Minnewanka Lake

Skvělé místo na pozorování krásy štítu Rundle, který má tvar ohnutého dvoucípu. Zatím jsem toto místo navštívila v zimě, a to právě v čase rekordních -29 °C. Jezera se nachází nedaleko dalšího, rozlohou většího jezera Minnewanka. Na břehu stojí chatka a molo, které se pěkně výjimá na zimních záběrech s pozadím zamrznutého jezera. Na toto místo si třeba rezervovat více času a též místa na paměťové kartě ve fotoaparátu.

Lake Louise

Jako z pohlednice… Místo dostupné v létě i v zimě je jedním z kanadských „must-see“. Pokud chcete vidět více než jen břeh zaplněný stovkami turistů, doporučuji si pronajmout kanoi, nebo zkusit jednu z mnohých turistických tras. Najdou se tu lehké a nenáročné stezky, ale i treky určené zkušenějším, plné panoramatických výhledů.

Peyto Lake

Jezero nebo vlk? Když se podíváte blíž, jezero na obrázku připomíná vlčí hlavu. Peyto Lake je dalším z top míst, která byste v západní Kanadě měli navštívit. V létě se těší obrovské popularitě, hlavně díky jeho tyrkysové barvě, stejně dechberoucí je ale i v zimě, obklopené zasněženými vrchy. Navíc, v zimě aspoň nehrozí, že parkovací místa budou plná už od brzkého rána.

Bow Lake

Rozloha tohoto jezera garantuje dobrý záběr, ať už se postavíte z jakéhokoliv úhlu. Nachází se asi hodinu a půl od městečka Banff na cestě k ledovci Athabasca, který je součástí sousedního národního parku, a jehož návštěva je též velmi populární atrakcí. Cesta mezi národními parky je v létě velmi frekventovaná a jezero Bow Lake je proto oblíbeným místem pro turisty, ale i místních na oddech.

Emerald Lake

Místo s výstižným názvem. Slovo emerald znamená v překladu z angličtiny smaragd. Jezero má v létě skutečně smaragdovou barvu, v níž se odrážejí okolní vrchy. V létě i v zimě si tu můžete dopřát kávu nebo oběd u ohně v chatce, která byla postavena před několika sty lety přímo na břehu jezera. Zajímavé je, že navzdory tomu, že se jezero nachází jen hodinu a půl od města Banff, geograficky už patří do jiného státu, a to do Britské Kolumbie.

The Tree Sisters

Tři sestry se proměňují na šest krásek, když se zrcadlí v jezerech kolem městečka Canmore, na hranici národního parku Banff. Najít ideální místo na fotografování není jednoduché, já jsem se ale řídila pokyny z blogů fotografů a doporučuji sjet z dálnice Highway 1 na parkoviště u tzv. Policeman Vreek u psího parku. Cesta ke skvělému záběru vede přes kolejnice, dávejte si ale pozor, za překročení kolejí můžete v Kanadě dostat mastnou pokutu, proto hlavně opatrně a dvakrát se podívejte kolem. 🙂

Mt. Norquay

Stejnojmenné lyžařské středisko je nejbližší sjezdovkou pro obyvatele Banffu. Resort je vzdálený jen 8 kilometrů od centra a kromě kvalitní lyžovačky si užijete i výhled na celé město a okolní vrchy. K vyhlídce na vrch Rundle a město Banff se dostanete autem za 10 minut. V létě je toto místo turisty zapomenuto, proto jej doporučuji navštívit zejména před západem slunce, kdy jsou už turisté na večeři nebo fotí odrazy hor v okolních jezerech.

Johnson Canyon

Toto místo má několik fotografických spotů, zejména horní vodopády, dolní vodopády a tzv. skálu ve tvaru podkovy, která se nachází v roklině jen pár metrů od horních vodopádů. Vodopády jsou dostupné od městečka Banff půlhodinovou nenáročnou túrou, i proto je toto místo v létě přeplněné turisty. V zimě je Johnson Canyon stejně okouzlující, zejména díky rampouchům a zamrznutým vodopádům. Doporučuji se sem vydat v kvalitní protiskluzové obuvi. V nejchladnějších měsících si nezapomeňte stupačky.

View this post on Instagram

Magical spot ❄️????

A post shared by Jesika Žáková (@jesikazakova) on

Tunnel Mountain

Jedna z nejjednodušších a nejdostupnějších túr přímo ve městě Banff má jen jemné stoupání a dobré značení. Cesta k vyhlídce trvá přibližně hodinu, zpět dolu i méně. Trasa je velmi oblíbená zejména mezi místními, kteří si toto místo oblíbili na denní vycházky a venčení psů.

Akční letenky do Kanady

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Jesika začala psát o svých cestách už během studia na Slovensku. Hned po ukončení školy se vydala na léto do Ameriky, později žila na Novém Zélandu, projela kus Evropy, Austrálie i Asie a momentálně organizuje eventy v kanadském Banffe. Miluje horské prostředí, ale často ji najdete pátrat i po dobrodružstvích kolem sopek, v džungli nebo v tuk-tuku.

Nahoru