Connect with us

Amerika

Víza do Kanady: kompletní návod na eTA

Víza do Kanady: kompletní návod na eTA

Česká republika má s Kanadou bezvízový styk pro krátkodobé cesty, to znamená, že při pobytu do 6 měsíců nepotřebujete vízum. Od roku 2016 je však potřebné mít tzv. eTA, což je elektronická registrace (něco podobného jako ESTA při vstupu do USA). Mít eTA je povinností a bez této registrace nebudete vpuštěni na palubu letadla.

Reklama

Jak získat eTA

eTA (electronic travel authorization) je elektronická cestovní registrace, kterou potřebují Češi cestující do Kanady. Pokud jste už někdy cestovali například do USA, tady se jedná o obdobnou věc. eTa však na rozdíl od americké ESTA platí až 5 let, nebo do doby, než vyprší platnost pasu, do kterého byla eTA vystavena. Vyřízení této registrace stojí 7 CAD (cca 125 Kč) a bývá většinou schválena do 72 hodin. Žádost se podává online a budete potřebovat platný cestovní pas, platební kartu s povolenou platbou přes internet a platnou e-mailovou adresu. Pokud se chystáte do Kanady a máte udělené i jiné vízum (Working Holiday, studentské vízum), eTA se vás už netýká.

Požádejte online o eTA

Doklady potřebné k vyřízení eTA (elektronická registrace do Kanady)

✔ cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu z Kanady

✔ platební kartu s povolenou platbou přes internet

✔ funkční e-mailovou adresu

Doklady, které po vás mohou být požadovány při vstupu do země

✔ cestovní pojištění s platností na celé období pobytu

✔ zpáteční letenku, se kterou opustíte Kanadu

✔výpis z běžného bankovního účtu, na kterém máte dostatek finančních prostředků, případně prokázat hotovost na pokrytí nákladů spojených s pobytem (doporučená částka je 100 až 150 kanadských dolarů na den na osobu)

✔doklad prokazující dobrý zdravotní stav (například doklad, že cestující netrpí nakažlivými nebo snadno přenositelnými nemocemi)

✔ doklad o zařízeném ubytovaní

✔ při služebních cestách pozvání od kanadského partnera; při návštěvě pozvání od rodiny ři přátel

✔ v případě delšího pobytu harmonogram cesty

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru