Connect with us

Evropa

Cestování na Island: všichni přijíždějící potřebují nově negativní COVID test

Cestování na Island: všichni přijíždějící potřebují nově negativní COVID test

Všechny osoby cestující na Island (s výjimkou cestujících z Grónska) jsou povinny se před nástupem do letadla prokázat negativním PCR testem provedeným ne později než 72 hodin před hodinou odletu na Island.

Reklama

Pro všechny cestující pak platí povinnost vyplnit před vstupem na Island registrační formulář a potvrdit datum odletu, pokud jej cestující zná. Stejně tak je návštěvníkům doporučeno stáhnout si mobilní aplikaci Rakning C-19.

Kromě toho jsou osoby bez očkování a překonání COVID-19 přijíždějící na Island povinny se podrobit dvojitému testování. První test je proveden hned po příjezdu do země a druhý po uplynutí 5denní lhůty. Dobu mezi provedením prvního a druhého testu jsou návštěvníci povinni strávit v karanténě. Testy jsou prováděny bezplatně.

Od 1. července 2021 mají děti narozené v roce 2005 a mladší výjimku z povinnosti podrobit se jak testování na hranici, tak i povinnosti předložit PCR test. Povinnost absolvovat karanténu společně s rodiči nebo zákonnými zástupci, resp. osobami, s nimiž přicestovali na Island, zůstává zachována.

Od 27. července 2021 jsou všechny očkované osoby i osoby s potvrzením o překonání onemocnění COVID-19 povinny předložit před nástupem do letadla (lodě) před cestou na Island negativní test na COVID-19. Uznávány jsou PCR i antigenní testy. Test musí být proveden nejpozději 72 hodin před odjezdem na Island.

Od 30. srpna 2021 jsou cestující, kteří prodělali onemocnění COVID-19, vyňati z povinnosti předložit platný negativní test na COVID-19 při překračování hranice za předpokladu, že předloží pozitivní PCR test, který byl proveden nejméně 14 dní před příjezdem na Island, ale ne starší než 180 dní před příjezdem na Island.

Náležitosti, které musí obsahovat certifikát potvrzující překonání COVID-19, aby byl uznán islandskými úřady, jsou zveřejněny na webové stránce islandského Úřadu pro veřejné zdravotnictví.

Island je první zemí v Evropě, která ruší všechna domácí opatření

Island naočkoval 87 procent populace minimálně první dávkou vakcíny, 60 procent lidí je plně očkovanáno. 26. června země zrušila povinnost nošení roušek, dodržování sociálního odstupu a omezení při společenských akcích a otevíracích hodinách.

Podmínky návratu do ČR

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jste v posledních 14 dnech strávili více než 12 hodin.

Jak doložit to, že jste překonali COVID-19?

Island jako potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 uznává následující dokumenty:

 • PCR test s pozitivním výsledkem (starý minimálně 14 dní),
 • test protilátek proti nemoci COVID-19 provedený laboratorním testem ELISA (EIA, ECLI, CLIA nebo CLMIA),
 • uznávány NEJSOU rapid testy na antigeny či protilátky,
 • uznávány jsou certifikáty v tištěné i elektronické podobě v anglickém jazyce.

Certifikát musí splňovat tyto náležitosti:

 • osvědčení musí být v angličtině (případně v dánštině, islandštině, norštině nebo švédštině),
 • jméno a příjmení cestujícího (shodné s cestovním dokladem),
 • datum narození,
 • datum odebrání pozitivního testu,
 • místo odebrání pozitivního testu (adresa zařízení),
 • název laboratoře (případně vydavatele certifikátu),
 • datum vydání osvědčení,
 • kontakt na vydavatele certifikátu odpovědného za jeho pravost,
 • typ provedeného testu,
 • výsledek provedeného testu.

Akční letenky na Island

Mohlo by tě zajímat:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus12 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN15 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky16 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru