Connect with us
Dubaj

Novinky

Spojené arabské emiráty od dnes vydávají víza plně očkovaným ze všech zemí

Spojené arabské emiráty od dnes vydávají víza plně očkovaným ze všech zemí

Od pondělí 30. srpna obnovily Spojené arabské emiráty vydávání víz všem plně očkovaným turistům. Ke změně dochází zhruba měsíc před tím, než Dubaj otevře kvůli pandemii odložené Expo 2020.

Reklama

Přijímanými vakcínami jsou ty, které schválila Světová zdravotnická organizace, tedy od společností Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson, ale rovněž dvě čínské vakcíny od společností Sinopharm a Sinovac.

Rozhodnutí se týká občanů všech zemí včetně cestujících ze zemí, na které se dříve vztahoval zákaz. Osoby, které přijedou na turistická víza, budou muset na letišti absolvovat povinný PCR test.

Ti, kteří získají turistická víza, si mohou zaregistrovat své očkovací certifikáty na webové stránce ICA nebo v aplikaci AlHosn, aby mohli využívat stejné výhody, jaké mají očkování obyvatelé ve Spojených arabských emirátech.

Hlavním partnerem a oficiální aerolinkou letošního EXPO 2020 v Dubaji jsou aerolinky Emirates. Při této příležitosti si připravily hned několik překvapení. Cestující, kteří poletí do Dubaje v době od 1. října do 31. března 2022 získají bezplatnou celodenní vstupenku na zmíněné EXPO. Kromě toho získají návštěvníci Dubaje jednu Skywards míli za každou minutu strávenou v této metropoli. Tyto míle pak lze použít pro upgrade do vyšší třídy, lepší služby na palubě a mnoho dalšího.

Akční letenky do Dubaje

Budova Emirates

Zdroj informací: TASR/AFP

Zdroj fotografií: oficiální webová stránka Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID https://t.co/0gf3poHFiO #koronavirus6 hodinami dozadu
Revolut karta – zapomeňte na směnárny či banky a ušetřete (doručení zdarma) https://t.co/rXIVEdu2Os7 hodinami dozadu
SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána https://t.co/bwHeuV5fsy #novinky8 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni19 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Z Německa od parádních 10 990 Kč https://t.co/TZHtvafKYS11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 9 790 Kč https://t.co/o8Iins6NDe12 hodinami dozadu
Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus12 hodinami dozadu
Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai https://t.co/6l6w2widY512 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #novinky13 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #letenky13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru