Connect with us

2v1 cestování

Havaj z Vídně, Honolulu, Maui i Kona od 16 590 Kč

Havaj z Vídně, Honolulu, Maui i Kona od 16 590 Kč

Havajské souostroví je řetězcem sopečných ostrovů ve středu Pacifiku. Doslova tropický ráj – celoroční stabilní počasí, vlny vhodné na surfování, průzračná voda ideální na šnorchlování, fantastické pláže, nádherné scenérie. Letíš z Vídně se dvěma přestupy (první je v Kodani, druhý v San Franciscu), a můžeš si vybrat mezi termíny od srpna až do prosince 2020 (u letenky do Honolulu, jinak si vybíráš až do ledna 2021), takže na plánování dovolené máš skutečně dost času. A v ceně máš automaticky zahrnuto 23kg odbavené zavazadlo. U letenek na Maui a do Kony jsou pak termíny od září až do ledna 2021.

Reklama

A pokud bys měl zájem si užít o jedné dovolené hned dvě místa, přikládáme ti i druhou multicity letenku, kde se ti přestup v San Franciscu prodlouží na celé tři dny. U ní si můžeš vybrat v termínech mezi zářím až lednem 2021 a též máš v ceně zahrnuto 23kg odbavené zavazadlo. S touto letenkou počítá i náš pobyt 2v1 -nyní za akční cenu v podzimních termínech.

Havaj a cestovní doklady

Havajské ostrovy patří formálně pod USA – potřebuješ tedy platný biometrický cestovní pas a schválenou autorizaci ESTA.

Havaj a očkování

Doporučena jsou základní cestovatelská očkování (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus). Dobré také je zkontrolovat si očkování proti spalničkám a záškrtu. Malárie se na ostrovech vyskytuje v řádu několika procent, takže antimalarika jsou většinou považována za až zbytečnou zátěž pro organismus. Je to tedy na vás, případně na Všem lékaři.

Havaj – naše články pro inspiraci

Havaj – co vidět a zažít?

  • Ostrov Hawaii ti nabízí mohutné vulkány Mauna Loa a Kilauea, sopku Mauna Kea (nejvyšší bod celých ostrovů) s nádhernými vodopády nebo poušť Kau . Ale na druhou stranu je opravdu rozmanitý, protože tu najdeš i tropický prales Puna Fern.
  • Ostrov Oahu je ostrovem, kam doletíš – leží zde totiž hlavní město Havaje – Honolulu, kde objevíš i oblíbenou pláž Waikiki. Zde také žije 75% obyvatel. Co se výletů týče, tak například nedaleko od univerzity začínají turistické stezky vedoucí bambusovým lesem až ke kaskádovým vodopádům.
  • Ostrov Maui budeš milovat, pokud zbožňuješ plážový styl dovolené – najdeš tu nádherné písečné pláže a křištálově čistou vodu, ale odskočit si můžeš i na vyhlášená golfová hřiště.
  • Ostrov Kauai je zase porostlý bujnou tropickou vegetací, dokonce natolik, že se mu přezdívá Zahradní ostrov. Jistě tu nevynechej zdejší oblast útesů na Pali Coast a Waimea Canyon. Pokud si chceš udělat trochu obrázek, jak ostrov vypadá, podívej se na film Jurský park – zde se totiž natáčel. A i když by se to ani na první pohled nemuselo zdát – nabízí i písečné pláže ke koupání.

Havaj a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru