Connect with us
flydubai

Asie

Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai

Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai

Všichni z naší redakce mají v oblibě létání po světě a ještě raději o tom všem píší recenze a články. O aerolinkách flydubai jsme zatím mnoho reportáží nenapsali a tak jsme se to rozhodli změnit. Podívali jsme se blíže na jejich aktuální nabídku, posbírali poslední zážitky z létání s nimi a přinášíme souhrnný článek o tom, jaké zkušenosti s flydubai máme. Co vše nabízí českým cestujícím? Máme minimálně 10 důvodů, proč létání s flydubai doporučujeme.

Reklama

1. Zbrusu nová letadla s moderní kabinou  

Komfortní a ergonomická sedadla navržena společností Recaro, šikovný prostor na lokty či nohy, moderní design interiéru a množství zábavního programu v multimediálním systému. To považujeme za největší benefity létání v ekonomické třídě společnosti flydubai. Samozřejmě je to jen zlomek toho, co letadla dubajských aerolinek nabízí.

Stejně jako všechna letadla Boeing 737 MAX má i varianta flydubai takzvaný Sky interiér, který má například velmi šikovné odvětrávání vzduchu, špičkové světelné technologie a mimo jiné i oku lahodící design.

flydubai - sezeni

Jak vypadá sezení v ekonomické třídě flydubai?

Je možné si vybrat standardní sezení, ale i sedadla s extra prostorem na nohy v přední části ekonomické třídy nebo u nouzových východů, což bývá standardem u většiny aerolinek. Na delších či kratších cestách s flydubai si cestující u šikovného a jednoduchého online check-inu vybírá to, zda bude sedět v uličce, uprostřed nebo u okna. Pokud bychom to měli shrnout, sezení v letadlech flydubai nabízí více prostoru, než bývá zvykem, a opěrka hlavy zase poskytuje dostatečný sklon, abyste si odpočinuli a zažili pohodlný let.

flydubai - sedadla
flydubai - sedadla

Jednou vidět je někdy lepší než stokrát slyšet, že? Prohlédněte si novou kabinu letadel flydubai v krátkém videu:

2. Internetové připojení během letu s flydubai

Surfujte na internetu, chatujte, posílejte e-maily nebo jen tak relaxujte díky vysokorychlostnímu připojení na internet. Funkční Wi-Fi na palubě letadel stále není samozřejmostí, ale flydubai ji postupně rozšiřuje do celé flotily. Služba je sice za poplatek, ale ceny nejsou vysoké a platit můžete i platebními kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrat si lze ze tří balíčků – přístup na 30 minut, přístup během celého letu nebo 24hodinový přístup – ceny se odvíjejí v závislosti na konkrétním letu.

Prostřednictvím Wi-Fi portálu Airtime Inflight můžete rovněž pozorovat průběh letu a přistupovat k údajům na webu flydubai.com bez toho, abyste si museli kupovat balík Wi-Fi. Můžete tedy sledovat aktuální situaci na následujícím letišti, zkoumat tipy na cestování, inspirovat se nabídkou destinací flydubai a klidně i rezervovat další výlet.

flydubai

3. Byznys třída: totální luxus za zlomkovou cenu

Jestli jste ještě neletěli byznys třídou, flydubai je výbornou příležitostí, jak si to celé vyzkoušet a užít si hodně muziky za méně peněz. A jak už u byznys letenek bývá zvykem – luxusní dovolená začíná již na letišti, když můžete před odletem využít exkluzivní byznys salónky. Jako byznys cestující rovněž nečekáte v řadě, ale odbaví vás okamžitě po příjezdu na letiště.

Pokud letíte z terminálu 2 mezinárodního letiště v Dubaji (DXB), zamiřte si to rovnou do salonku flydubai Business Class. Exkluzivní prostor se rozprostírá na dvou patrech a nabízí vše, co potřebujete před nástupem na let – od občerstvení, teplého jídla až po bezplatné Wi-Fi připojení na internet, LCD televizory a materiály ke čtení.

flydubai - byznys salońek
byznys salónek flydubai

Business class flydubai nabízí také jednu výjimečnost – fully flat bed na palubě, tedy plnohodnotnou postel po složení sedadla v byznys třídě, což u modelu Boeing 737 nenabízí žádná jiná letecká společnost. Chvíli ještě zůstaňme u sedadel byznys třídy, protože jsou skutečně široká a poskytují výrazně větší prostor na nohy. Navíc jsou vyrobena z italské kůže a jsou ideálním místem k odpočinku i lenošení a sledování zábavných pořadů na palubě.

flydubai

Specifickou kapitolou jsou pak jídla byznys třídy. Cestující si vychutnávají skutečně gurmánská jídla a k dispozici mají výběr teplých a studených nápojů během celého letu. Začněte svoji cestu osvěžujícím nápojem na uvítání hned poté, co se usadíte v byznys třídě. Byznys menu se vyznačuje autentickou kuchyní inspirovanou destinací, do které právě letíte.

flydubai

Možnosti jídla a nápojů nabízené na palubě tak budou záviset na vaší destinaci a trvání letu. V závislosti na délce letu si pak vychutnáváte buď zdravé snídaně, oběd nebo večeři. Na delších letech jsou samozřejmostí dvě teplá jídla a několik snacků. Samozřejmostí je pitný režim, který je na místě hned k dispozici, a sluchátka tlumící zvuky kolem.

flydubai

4. Jídlo rezervujete předem i u nejlevnějších letenkách

flydubai je sice považován za nízkonákladového přepravce, avšak na letech z Prahy do Dubaje nabízí plnohodnotný servis. Výjimkou je pouze nejlevnější tarif Lite, kde je možné si jídlo předobjednat. Čeká tě výjimečná gastronomie, široká nabídka nápojů a několikachodové menu.

flydubai

5. Nejnovější filmy, seriály a hry jsou u flydubai standardem

Během letu se nudit nebudete. Na každém letu flydubai lze vybírat z široké nabídky filmů, televizních pořadů, hudby a her. Rovněž můžete využít některé bezplatné streamovací služby zábavy z pohodlí vlastního přenosného počítače, smartphonu nebo tabletu, a to na palubách letadel Boeing 737-800. Mimochodem, ve flotile flydubai jsou i nová letadla Boeing 737 MAX, ve kterých už je samozřejmostí dotykový displej na sedadle naproti vám.

Když cestujete v byznys třídě flydubai, v ceně letenky je zahrnutý kompletní balíček multimediální zábavy se stovkami filmů, televizních pořadů, hudby a her. Nabídka je o něco štědřejší a pestřejší, než v případě klasické ekonomické třídy. Byznys třída má také o něco kvalitnější a větší dotykové obrazovky (15,6palcový displej).

flydubai

6. Přímé lety do Dubaje z nedalekých letišť

Když flydubai začaly létat i z bratislavského letiště, spoustě českým cestujícím žijícím na Moravě se tak otevřela další zajímavá alternativa. Z Bratislavy už dubajské aerolinky s největší pravděpodobností létat nebudou, což je škoda, ALE stále máme výborná spojení. Nejoblíbenější spojení z Prahy zůstává i nadále, stejně jako nedaleký Krakov, nová linka z Budapešti či Salzburg, který je od nového roku rovněž novinkou.

letiště v Dubaji

7. Automatické a bezplatné COVID pojištění

Stejně jako aerolinky Emirates, už i flydubai poskytuje bezplatné pojištění v případě, že se cestující během dovolené nakazí koronavirem. Pokud se u vás tedy potvrdí nákaza, dubajské aerolinky vám pokryjí všechny náklady spojené se zdravotní péčí, karanténou či případnou repatriací domů. Novinka se vztahuje automaticky na všechny cesty od 8. května 2021 až do odvolání. Pojištění je automatické a pojistnou smlouvou je samotná letenka.

Krytí platí 31 dnů od data prvního letu cestujícího. Krytí zůstanete, i když budete cestovat dál do jiného města. Pokud vám diagnostikují onemocnění COVID-19, když jste mimo zemi bydliště, flydubai uhradí vaše léčebné náklady až do 150 000 EUR (cca 3,8 milionů Kč) a náklady na karanténu až do 100 EUR (asi 2,5 tisíce Kč) na den po dobu 14 dní. To je v porovnání s ostatními aerolinkami velmi štědrá nabídka (VÍCE INFO na tomto odkazu).

flydubai - letadlo

8. Codeshare spolupráce s Emirates

Na stránkách Pelikána můžeš často vidět letenky flydubai pod logem Emirates. Proč je to tak? Jedná se o codeshare spolupráci. To znamená, že letecké společnosti si mohou navzájem například půjčovat letadla, ale nejčastěji to znamená, že díky takovým spojením se cestovatelům otevírají nové linky a možnosti. A to je i případ flydubai + Emirates.

letadla

Zároveň byznys cestující mohou v případě flydubai využívat i letištní salónky Emirates. Jak na to? Pokud váš let odlétá z terminálu 3 mezinárodního letiště v Dubaji (DXB), před odletem si můžete odpočinout v salónku Emirates Business Class.

9. Více než 90 destinací z celého světa

Aerolinky flydubai létají z Dubaje do více než 90 destinací a mají velmi zajímavá spojení z Evropy na Blízký východ a přes Dubaj létají do střední Asie, na Kavkaz, do Afriky a samozřejmě i jihovýchodní Asie. S největší pravděpodobností se ruší spojení z nedalekého bratislavského letiště, nicméně oblíbené a ověřené lety z Prahy, Krakova či Budapešti pokračují i nadále.

Mezi nejoblíbenější destinace českých cestující s flydubai patří Maledivy či Dubaj. V porovnání s Emirates je například zajímavé, že flydubai letecky obsluhují i ​​další zajímavá a oblíbená letoviska – thajskou provincii Krabi, hlavní město Nepálu, Zanzibar či Kilimandžáro.

Maledivy

10. Pelikán se kamarádí s flydubai

Cestovní kancelář Pelikán už léta spolupracuje s největšími leteckými společnostmi na světě a flydubai není výjimkou. Výhody však sbírají zejména naši cestující, kteří u nás objednávají flydubai letenky za speciální ceny. Například pokud nyní objednáte letenku přes pelikánskou aplikaci Pelipecky, získáte ji o 250 Kč levnější. Stačí použít náš kód PECKYAPPKA.

Prohlédněte si aktuální nabídku letenek do Dubaje od 7 390 Kč a rovněž byznys letenky za speciální ceny!

+ BONUS k letence: 1denní lístek na EXPO DUBAI 2020 zdarma!

Pokud si přes Pelikán rezervujete v termínu od 1. září 2021 do 31. března 2022 letenku flydubai na cestu do Dubaje od 1. října 2021 do 31. března 2022, budete mít nárok na bezplatný 1denní lístek na Expo 2020 pro každého cestujícího v rezervaci. Vstupenku na návštěvu Expo 2020 můžete použít v kterýkoliv den, který si vyberete.

Jak získat vstupenky? Pro uplatnění nároku na lístek zadejte své údaje na TÉTO STRÁNCE a lístky vám přijdou e-mailem.

Akční nabídka flydubai

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Pojištění STORNO nově pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % storno poplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu, resp. jejich epidemiologickou situaci.

  • U všech jiných oprávněných důvodů, jako je například nemoc, úraz, rozvod, výpověď a podobně, POKRÝVAJÍ obě pojištění 90 % storno poplatků.
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru