Connect with us
Helsinky

Koronavirus

Které vánoční trhy budou letos otevřeny?

Které vánoční trhy budou letos otevřeny?

Rok 2020 bude po dlouhé době prvním, kdy nás v mnoha destinacích nečekají vánoční trhy, za kterými se cestovatelé v zimním období vydávají do celého světa. Některá města se však pro potěšení milovníků Vánoc rozhodla udržet tradici s upravenými bezpečnostními pravidly, bez akcí v harmonogramu či ve zkráceném termínu. Která to jsou?

Reklama

Před případným vycestováním doporučujeme podívat se na aktuální informace z jednotlivých destinací, rozhodnutí se ještě mohou měnit podle vývoje situace.

Vídeň, Rakousko

Dobře známé vánoční trhy, které snad nemusíme ani představovat. Vídeň pohádku před radnicí či na náměstí Maria-Theresien-Platz nezrušila ani tento rok. Otevření vánočních trhů se zde však zřejmě kvůli koronaviru posune na začátek prosince a platit budou i speciální pravidla:

 • roušky pro návštěvníky i zaměstnance s výjimkou konzumace jídla a nápojů,
 • dezinfekční prostředky na ruce,
 • žádné indoorové aktivity,
 • méně stánků,
 • doporučuje se neorganizovat program pro děti,
 • u stolu v určených zónách mohou být max. 4 lidé,
 • na Radničním náměstí bude přístup kontrolován systémem semaforu.

Barcelona, ​​Španělsko

Oslavy nazvané Fira de Santa Llucia se poprvé konaly v roce 1786. Z jednodenní akce se staly oslavy Svaté Lucie trvající 3 týdny. Místní si sem chodí užít dobré jídlo, vystoupení, turisty lákají originální ručně vyrobené suvenýry a jedinečná atmosféra. Podle aktuálních informací se sváteční Fira koná i v roce 2020.

V rámci bezpečnostních opatření by se tradiční počet stánků 280 měl zredukovat na 133.

Kdy: 29. listopad – 23. prosinec

Florencie, Itálie

Procházka vedle Piazza del Duomo odmění každého návštěvníka nádherným pohledem na betlém a obrovský vánočním strom, který se tradičně rozsvěcuje 8. prosince. Vůně svátečních dobrot v historickém prostředí je krásným zážitkem.

Kdy: 27. listopad – 23. prosinec

Helsinky, Finsko

Krásné skandinávské trhy na Senátním náměstí u sochy Alexandra II. jsou neodmyslitelnou každoroční tradicí. Hlavním bodem je vintage kolotoč. Nechybí tradiční delikatesy, finské nealkoholické svařené víno a řemeslné výrobky.

Kdy: 5. – 22. prosince

Kodaň, Dánsko

O vánočních trzích v Kodani se říká, že byly inspirovány Disneylandem. Tento dánský zábavní park je známý zejména okouzlujícími zahradami Tivoli. Tradiční je rovněž pochod na počest Svaté Lucie, v němž 100 dívek nese za zpěvu svátečních písní svíčky.

Akutálne je povinné nošení roušky na některých kolotočích, v restauracích a kavárnách. Návštěvníci mají zakázáno zpívat a tančit na hudbu během vystoupení.

Kdy: 13. listopad – 3. leden

New York, USA

Bryant Park na Manhattanu se v zimě proměňuje na pohádkovou Bank of America Winter Village. Domácí i turisté se těší na stánky s pochoutkami a obrovské kluziště, na kterém mohou návštěvníci bruslit zdarma.

Tento rok bude v zimním městečku méně stánků a vše se bude soustředit na outdoor zážitky. Na slavném kluzišti budou rovněž dodržovat nová pravidla:

 • dezinfekce dotykových povrchů,
 • bezkontaktní platby a online rezervace,
 • rezervace na určitý čas,
 • povinná rouška během návštěvy.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru