Connect with us
Expo 2020 Dubai

Novinky

Nezmeškej český národní den na EXPO 2020: Thom Artway, Floex, iMucha a další

Nezmeškej český národní den na EXPO 2020: Thom Artway, Floex, iMucha a další

Celý svět, tedy přesněji 191 států, najdeš až do konce března 2022 v Dubaji na světové výstavě. Prezentace jednotlivých zemí nezná hranic. Od skromnějších výstav v pronajatých prostorách se rázem přesuneš do ohromujících pavilonů, ze kterých ti bude přecházet zrak. I přes tyto rozdíly však každý zástupce dostane možnost představit se i v rámci vlastního národního dne. Kdy přijde řada na Česko a na co se můžeš těšit? Čti dál a dozvíš se více.

Reklama
Expo 2020 Dubai

Přivítej jaro na EXPO 2020

Na jaké jiné datum by měl připadat národní den České republiky, jejíž pavilon nese název Czech Spring, než na 21. březen – první jarní den. Zajímavý je ale i fakt, že na 20. březen připadá Mezinárodní den radosti a hned po našem velkém dni následuje Mezinárodní den vody. A právě voda je stěžejním tématem českého pavilonu, v němž je k vidění systém S.A.W.E.R., který pomocí solární energie samostatně vyrábí vodu ze vzduchu.

Ale zpět k národnímu dni. S hlavní myšlenkou kulturního programu přišla agentura ART Prom v čele s kreativním ředitelem Jakubem Vedralem, kteří se následně chopili i realizace. Tato skupina je v organizování národních dnů jako doma – účastnili se již výstavy v Aichi, Šanghaji i Miláně.

Jakub Vedral se na místo konání vydal již před rokem a pro portál idnes.cz se vyjádřil následovně: „Na první pohled je potěšující, že český pavilon bude jiný než všechny ostatní. Už nyní je z něj cítit hravost a originalita, což jsou hodnoty, které se rozhodně promítnou v dramaturgii českého národního dne. Sedmimetrová loutka lva, humorní lyžaři na běžkách, módní přehlídka, interaktivní instalace plné nejmodernějších technologií, ale i obří svítící květy, to vše oživené desítkami herců, tanečníků, akrobatů i muzikantů, budou výstavišti určitě slušet.“

A jak bylo již před rokem avizováno, program bude skutečně bohatý. Zažiješ divadlo v různých formách, intermediální umění, nebude chybět literatura, móda, počítačové hry či výtvarné umění a samozřejmě hudba. Představí se zástupci klasických, folklorních i moderních rytmů.

Program, který tě nadchne

Pomyslnou nití, která se bude linout napříč celým programem, je snaha o propojení přírody a jejích prvků s moderními technologiemi. To vše doplněné o pověstnou českou hravost.

Expo 2020 Dubai

První vlaštovkou je instalace GROW, která byť je součástí národního dne, český pavilon ji odhalil již 25. ledna. V delším období budou k vidění i další instalace či vystoupení, jež patří mezi hlavní aktéry našeho dne.

Instalace GROW

Pod tímto názvem se skrývá světelná instalace Luboše Zbranka, který tak v uměleckém pojetí přináší ztvárnění české krajiny a národních symbolů. Nemysli si ale, že se na tuto dechberoucí věc prorůstající fasádou pavilonu budeš jen dívat. Jde totiž o interaktivní instalaci. Až čtyři hráči rozehrávají pomocí žetonů symfonii zvuků doprovázenou světelnými efekty v barvách trikolory. Uslyšíš známe zvuky z českého lesa a krajiny.

Expo 2020 Dubai

Long Vehicle Circus

Tento ojedinělý projekt zkrátka musíš vidět, a proč ne rovnou na výstavě Expo? Za názvem Long Vehicle Circus se skrývá parta chůdařů, kteří ve svém oboru patří mezi mistry. V rámci představení propojují umění chůze na vysokých chůdách s tancem, akrobacií, pantomimou a klaunstvím. Na národním dni nebudou nováčky, vidět jsi je mohl/a již v Šanghaji.

Taers of Fashion

Josefína Bakošová se během českého národního dne předvede s projektem udržitelné módy. Název Tears od Fashion nese i showroom úspěšné české návrhářky, jemuž vévodí minimalistické oblečení. Vytvořila v něm prostor reprezentující svobodu v oblékání, místo trendů a nejnovějších designů.

Thom Artway

Nebude chybět ani mladý písničkář Thom Artway, který s hraním začínal u Lennonovy zdi v Praze, další měsíce strávil pouličním hraním v Austrálii a se svým singlem I Have No Inspiration se zařadil na přední příčky českých hitparád. Za své album Hedgehog získal dvě ceny Akademie populární hudby Anděl 2016.

Floex

Tomáš Dvořák aneb Floex je multimediální umělec, skladatel a producent. Jeho skladby tvořené elektronickými a akustickými zvukovými světy vytváří jedinečnou atmosféru. Na výstavě bude k vidění s projektem Netykavka. Jde o interaktivní instalaci, která již byla prezentována například na festivalu Ars Eleckronica.

Představení iMucha

Jedním z vrcholů dne bude jistě multimediální představení iMucha. Budeš svědkem toho, jak prostřednictvím prvotřídních animací ožívají díla Alfonse Muchy. A aby byl celý zážitek opravdu nezapomenutelný, show bude doprovázet dokonale zpracovaná hudba Michala Dvořáka.

Kromě zde zmíněných se ale můžeš těšit ještě na celou řadu dalších instalací a představení, mezi nimi například filharmonie Bohuslava Martinů, herní studio Amanita Design, pouliční divadelníci ze souborů V.O.S.A. nebo Bratři v tricku.

Vstupenky na EXPO 2020: v nabídce jsou 3 typy lístků

Na Expo 2020 se dostaneš několika způsoby. Pojďme si je rozebrat. V oficiální nabídce vystavovatele jsou 3 typy lístků:

  • jednodenní vstupenka za 650 Kč,
  • vícedenní vstupenka s neomezeným vstupem na 30 po sobě následujících dní za 1 250 Kč,
  • sezónní vstup s neomezeným vstupem na šest měsíců Expo 2020 Dubai za 3 150 Kč.

Vstupenky zahrnují vstup do všech pavilonů, na akce, rozmanitý a neustále se měnící zábavní program s až 60 živými akcemi každý den od hudby, tance a umění světové úrovně až po zajímavé přednášky a oslavy národních svátků.

Děti mladší 18 let a návštěvníci ve věku 60 a více let mají vstup ZDARMA. Lidé se speciálními potřebami budou mít k dispozici bezplatné lístky, přičemž jejich společník získá 50procentní slevu. Studenti, kteří jsou držiteli platného studentského průkazu z kterékoliv akademické instituce na světě – JIŽ NEMAJÍ VSTUP zdarma. Pokud mají 18 let, platí za vstup klasicky.

Expo 2020 Dubai

Leť s Pelikánem a získáš vstupenku na EXPO 2020 zdarma!

Vstupenku na Expo 2020 si můžeš koupit ve vlastní režii, ale mnohem jednodušší je to zakoupením letenky nebo dovolené v Dubaji přes Pelikána. Jak na to? Všechny způsoby jsme pro tebe sepsali v TOMTO ČLÁNKU.

Ke vstupu na EXPO 2020 je nutné očkování nebo bezplatný PCR test

Organizátor letošního Expo 2020 v Dubaji uvedl, že vstup na světový veletrh pro návštěvníky nad 18 let bude možný pro ty, kteří mají kompletní očkování nebo byly za posledních 72 hodin negativně testováni na COVID.

  • 72hodinový PCR test je ovšem i tak podmínkou vstupu do Dubaje, takže ti bohatě postačí i ten. Pokud již vypršela jeho platnost, PCR testy na COVID-19 budou držitelům lístků nabízeny bezplatně, uvedl organizátor.
Expo 2020 Dubai

Akční letenky do Dubaje

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Zdroje informací: czexpo.com, idnes.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru