Connect with us
Letadlo letiště ohňostroj

Novinky

Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022

Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022

Nový rok, nové příležitosti na cestování. Tak bychom ve zkratce zhodnotili, co se v následujících měsících chystá. Rok 2022 bude nepochybně výborný rok na splnění mnohých cestovatelských snů. Pojď se společně s námi podívat na to, jaká nová letecká spojení nás čekají.

Reklama

Praha: přímé lety do New Yorku, Benátek a expanze Eurowings

Americký letecký dopravce Delta Air Lines obnoví 27. května 2022 svoje přímé lety z Prahy do New Yorku (JFK). Během letního letového řádu plánuje letecká společnost provozovat linku až sedmkrát týdně, a to pomocí letadel typu Boeing 767-300.

letadlo delta air lines

Wizz Air otevře novou linku z Prahy do Benátek. Létat bude třikrát týdně – vždy v pondělí, středu a pátek.

kanál v benátkách a gondola

Největší německé aerolinky se zaměřením na dovolenkové destinace rozšiřují v roce 2022 svoji nabídku z letiště Praha. První lety z Prahy byly úspěšně spuštěny už v zimě a zákazníci si v roce 2022 mohou vybírat z množství nových destinací, jako jsou například Kanárské ostrovy (Fuerteventura a Tenerife), Itálie (Milán a Řím), Portugalsko (Faro), Kypr (Larnaka), Řecko (Kréta, Korfu, Athény), Švédsko (Stockholm), Velká Británie (Bristol a Birmingham), Dánsko (Kodaň), Chorvatsko (Záhřeb) anebo jižní Španělsko (Malaga a Barcelona).

letecká linka eurowings

Vídeň: 13 nových lowcost spojení a návrat do roku 2019

Začněme nejočekávanější novinkou. Tchajwanská letecká společnost Eva Air 30. března 2022 obnoví provoz pravidelných letů do Bangkoku a Tchaj-peje. Letát se bude ve frekvenci až čtyřikrát týdně – vždy v úterý, středu, pátek a v neděli.

letadlo společnosti eva air

Zájem o Dubaj roste ve všech ohledech. Lowcostový dopravce Wizz Air spustí v únoru novou linku z Vídně do Dubaje. Do exotické destinace se bude létat třikrát týdně – v pondělí, středu a pátek.

žena v Dubaji

Češi milují Egypt a tak je určitě potěší, že aerolinky Wizz Air rozšíří současnou nabídku letů o Sharm El Sheikh, který je nejznámějším letoviskem v Egyptě. Celoroční exotika, krásné korálové útesy, hotely s top službami za malý paníz či rušný noční život jsou jen některé z jeho lákadel.

pláž s lehátky v Egyptě

Koncem března (konkrétně 27. března 2022) startuje z Vídně další lowcostové spojení – do jordánského Ammánu. Létat se bude dvakrát do týdně až do konce října. Let Wizz Air z Vídně do Ammánu trvá tři hodiny a 40 minut.

oblast Amman v Jordánsku

Ryanair plánuje v letní sezóně 2022 provozovat devět nových linek z Vídně (VIE) s pěti dalšími letadly na letišti.

První z nich jsou Benátky. Do italské metropole, resp. na letiště Treviso, se bude létat od 27. března a zatím do konce října. Let, který trvá z Vídně asi hodinu a 10 minut, bude v nabídce Ryanair každý den.

náměstí v Benátkách

Nová linka z Vídně do Janova začíná fungovat 2. června (do konce října). Létat se bude se společností Ryanair dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli. Let trvá cca hodinu a půl.

Výhled na město Janov v Itálii

Další novinkou jsou Brémy, kam se bude z Vídně létat od 28. března do konce října čtyřikrát týdně – v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. Let, který trvá cca hodinu a 35 minut má v nabídce rovněž Ryanair.

Radnice ve městě Brémy

V podání Ryanair v létě nechybí ani italské destinace Lamezia Terme, Rimini, Perugia, Benátky, ale také Manchester, chorvatská Pula a Stockholm.

Mezinárodní letiště Vídeň nabízí kromě nových destinací a zvýšení frekvence několika leteckých společností opět i letové služby na trasách, které byly dočasně pozastaveny v reakci na pandemii koronaviru. Mezi nejoblíbenější už nyní patří přímé lety Austrian Airlines do Cancúnu v Mexiku, na Maledivy či Mauricius. V nabídce jsou opět lety do Ameriky, Kanady či Asie. Schwechat již nyní nabízí 150 destinací, což je téměř 90 % z předkrizové nabídky (172 destinací) v roce 2019.

letadlo austrian

Bratislava nabídne dvě nová spojení na léto

Letiště M. R. Štefánika získalo v letním letovém řádu jedno nové letecké spojení a další vrací po kratší přestávce. Nová linka do chorvatského Záhřebu startuje 27. března a bude létat dvakrát týdně. Staronové spojení do Sofie (Bulharsko) přibyde 29. března a bude operováno ve frekvenci třikrát týdně.

Centrum města Záhřeb

Rovněž se očekává, že z Bratislavy na léto přibydou další spojení. Zimní letový řád byl začátkem roku kvůli šíření omikronu osekán na minimum.

V létě se však budeme moci těšit na tradiční linky Ryanairu do Itálie na Sardinii, Sicílii či do Milána. Přímá spojení do Říma a Boloně končí. V letním letovém řádu zůstávají britské metropole a také lety do Belgie, Bulharska, Dánska, Řecka, Irska, Španělska, Turecka, ale také na Ukrajinu, ostrovy Malta a Kypr.

Sardínia_Taliansko moře

Wizz Air z Bratislavy nabídne Sofii, Skopje, Petrohrad, Kyjev (dvě různá letiště), Lvov, Oděsu a Londýn-Luton.

wizzair-aerolinky křídlo

Budapešť nabídne 14 nových spojení

Letiště Budapešť bude i v nové sezóně nabízet nové, vzrušující linky. Wizz Air, který využívá letiště jako svoji základnu, spouští z Budapešti čtyři nová spojení včetně Ammánu, Aqaby na pobřeží Rudého moře, Fuerteventury na Kanárských ostrovech a Hurghady v Egyptě.

Pláž a slunečníky Egypt

Letiště Budapešť rovněž přivítá i osm nových letů Ryanairu: do Kolína (Německo), Krakova (Polsko), Kaunasu (Litva), Lappeenranty (Finsko), Rigy (Lotyšsko), Shannonu (Irsko), Bournemouthu (Spojené království) a Turína (Itálie).

jazero ve finsku

Kromě toho společnost Ural Airlines oznámila lety na zimu do Krasnodaru a Jekatěrinburgu v Rusku společně se sezónním letem do Samary. Letecká společnost také zvýší frekvenci letů na mezinárodní letiště Žukovskij (Moskva) z jednoho na dva lety týdně.

Město jekaterinburg

Zajímavou novinkou bude návrat polského dopravce LOT do Budapešti. Ten oznámil spuštění přímé linky do New Yorku od června 2022. Linka, která byla dočasně pozastavena z důvodu pandemie, byla svého času velmi populární. Od léta 2022 bude LOT do New Yorku opět létat na Boeingu 787 Dreamliner, a to v intervalu třikrát týdně.

LOT aerolinky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru