Connect with us
USA

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville

Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville

Nashville nás překvapil. Kromě country jsme od něj moc nečekali. Přitom je to město plné nekonečné energie, jablek v karamelu, kovbojských kozaček a samozřejmě i té výborné country hudby.

Reklama

Do Nashvillu jsme vyrazili kolem oběda, po první nepříjemné debatě, ke které v naší skupině došlo. Původně jsme měli náš itinerář sestavený tak, že až do San Diega máme v každé naší zastávce jen jednu noc. Jeden člen posádky si ale po třetím dni na cestách uvědomil, že je to na něj moc. Pro zbytek z nás to bylo dost nepochopitelné, a proto byla i celá debata náročná. Rada pro všechny, kteří chtějí cestovat jako my – neberte s sebou nikoho, koho dobře neznáte. Nebudete pak zaskočeni jako my.

Směle do Downtownu!

Večerní příjezd na předměstí Nashvillu jsme oslavili sprchou. Cesta byla dlouhá a poměrně vysoké teploty nás bičovaly až úplně do konce. Do centra jsme si vzali Uber. Stálo nás to necelých 20 dolarů, což byla výborná cena za to, že jsme si mohli konečně dát všichni dohromady pivo, aniž by se řidič nedistancoval.

V centru to žilo jako nikde. Downtown byl plný dokořán otevřených podniků, ve kterých hrála živá hudba a pivo teklo proudem. Přitom se po ulicích nepotulovala žádná opilá individua, ale jen šťastně se usmívající skupiny turistů a skvěle oblečených domácích, kteří si šli po celém dni v práci trochu odfrknout. A víte, jak rozeznáte místní od turistů? Když zapomeneme na zrcadlovky na krku a otevřené pusy od úžasu? Tak, že ať měli koktejlové šaty nebo sportovní dresy, každý z nich si k nim obul kovbojské kozačky. Pokud chcete zapadnout, není problém – obchodů, kde je prodávají je nespočet. Stejně tak je tam spousta obchůdků, kde si přijdou na své milovníci sladkých jablek v karamelu, kovbojských klobouků, retro předmětů a samozřejmě suvenýrů. My jsme zamířili přímo na jídlo, abychom měli dost energie prozkoumat všechny zajímavé podniky. Nejvíc nás okouzlil country bar Honky Tonk. Hrála tam kapela, která dokázala rozhýbat úplně všechny přihlížející. Nemusíte být fanouškem tohoto hudebního stylu a i tak vám garantujeme, že nebudete chtít odejít domů.

Zpěvačka v country baru Honky Tonk.
Kapela v country baru Honky Tonk.
Obchod s kozačkami v Nashvillu.

Nakonec, nejdůležitější rada – do žádného podniku vás nepustí s velkým batohem. Zkoušeli jsme to asi ve třech a u žádného člena ochranky nám to neprošlo. Důvod nám vysvětlit nepotřebovali, i když jsme se vyptávali. Takže foťáky na krk, mikinu v létě potřebovat nebudete a náhradní vodu vyměňte radši za čepováný kousek Session Player IPA.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly i další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru