Connect with us
Emirates kabina koronavirus

Koronavirus

Dubaj zpřísňuje podmínky pro tranzit: Emirates od 31. 1. vyžadují od rizikových zemí test

Dubaj zpřísňuje podmínky pro tranzit: Emirates od 31. 1. vyžadují od rizikových zemí test

Dosud letecká společnost Emirates vyžadovala negativní COVID test podle toho, jestli jste směřovali do země, která jej vyžaduje, jako Maledivy, nebo nevyžaduje, jako Zanzibar.

Reklama

Od 31. ledna 2021 se zpřísňuje pravidlo pro tranzit v Dubaji, nově se bude sledovat, z jaké země letíte. Pokud letíte z rizikové země, kam patří Česká republika, Slovensko i Maďarsko, test bude vyžadován. Jestli letíte z méně rizikové země, jako Rakousko nebo Maledivy, test nebude nutné předkládat (pokud to nevyžaduje cílová destinace).

Co vše se mění (ve zkratce)?

 • Praha/Budapešť > Zanzibar PCR test nebyl třeba, nyní už je
 • Praha/Budapešť > Maledivy test byl potřebný i předtím, ale původně nesměl být starší než 96 hodin, nyní se doba zkracuje na 72 hodin
 • Zanzibar > Praha/Vídeň/Budapešť odlety ze Zanzibaru nebo jiných tanzanských letišť jsou nově možné pouze s PCR testem předtím test nebyl potřebný

Z uvedené novinky jsou osvobozeni občané Spojených arabských emirátů, děti mladší 12 let a cestující se středně těžkým nebo těžkým zdravotním postižením.

Rizikové země, při kterých je třeba před odletem prokázat potvrzení o negativním PCR testu, ne starším než 72 hodin: Afghánistán, Angola, Argentina, Bangladéš, Brazílie, Kambodža, Chile, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Džibutsko, Egypt, Eritrea, Etiopie, Gruzie , Ghana, Guinea, Maďarsko, Indie, Indonésie, Írán, Irák, Izrael, Pobřeží slonoviny, Jordánsko, Keňa, Libanon, Malta, Černá Hora, Maroko, Myanmar, Nepál, Nigérie, Pákistán, Filipíny, Rumunsko, Rwanda, Rusko, Senegal , Slovensko, Somaliland, Jihoafrická republika, Jižní Súdán, Súdán, Sýrie, Tádžikistán, Tanzanie, Tunisko, Turkmenistán, Uganda, Ukrajina, Uzbekistán, Vietnam, Zambie, Zimbabwe.

Při odletech je zohledňováno místo odletu, nikoliv národnost cestujícího, informují Emirates. Akceptovány jsou pouze vytištěné certifikáty v angličtině nebo arabštině. Na certifikátu musí být uvedeno datum a čas vystavení. Certifikáty v češtině, slovenštině nebo maďarštině v e-mailu nebo formou SMS zprávy nejsou akceptovány.

Upozornění: Novinka se týká už i cestující Emirates s příletem do Dubaje dne 31. ledna 2021 kdykoliv po půlnoci místního času. Pokud tedy odlétáte na dovolenou 30. ledna 2021, prověřte si přesné, resp. lokální časy na letence, jestli náhodou nebudete PCR test potřebovat.

Nadále platí, že pokud cestující směřuje do cílové destinace, která ke vstupu vyžaduje PCR test, potřebuje ho ukázat už před odletem v Praze/Vídni/Budapešti.

Chcete vědět, zda se pravidlo ukázat PCR test při odletu/návratu týká i vás? Podívejte se na následující podmínky konkrétních zemí.

Cestování do Dubaje s Emirates

Moře v Dubaji

Cestování na Maledivy s Emirates

 • Turisté musí předložit platné potvrzení o negativním výsledku testu PCR na COVID-19 provedeném maximálně 72 hodin před odletem (dříve bylo potřebné mít test 96 hodin před odletem, od 31. ledna třeba 72 hodin před odletem)
 • Pro svůj pobyt na Maledivách musí mít turisté potvrzenou rezervaci v registrovaném turistickém zařízení
 • Každý cestující je povinen vyplnit zdravotní formulář nejpozději 24 hodin před příletem na Maledivy
 • Na cestu zpět do Prahy/Budapešti je test potřebný (ne starší než 72 hodin), na cestu do Vídně netřeba test

Upozornění: Pokud klienti na cestě zpět z Malediv využijí ubytování zdarma v rámci programu Dubai Connect (STPC), budou ubytováni mimo letiště a je nutné, aby absolvovali PCR test před odletem z Malediv.

Pokud budou mít cestující zájem o ubytování v tranzitním hotelu Dubai International Hotel na letišti, musí jej uhradit na vlastní náklady. Tento hotel je možné rezervovat přes Dubai Experience.

Bazén na Maledivách, super dovolená

Cestování na Zanzibar s Emirates

 • Podle nových podmínek je PCR test požadován před odletem z Prahy/Budapešti a rovněž při odletu ze Zanzibaru, při odletu z Vídně netřeba test
 • V případě letů z Prahy nebo Budapešti na Zanzibar dříve nebyl test potřebný, od 31. ledna už je
 • Odlety ze Zanzibaru a Tanzanie – dříve test nebyl potřebný, od 31. ledna už je nutný pro všechny (Praha, Vídeň i Budapešť)
 • U letů na Zanzibar dochází k postupnému navyšování frekvencí letů a od 8. února 2021 bude už ve spolupráci s flydubai z Prahy k dispozici i denní spojení
Zanzibar pláže

Dubaj je dokonalým spojením dobrodružství, relaxace, malebných pláží, spontánních nákupů a skrývá nespočet atrakcí. A pokud ho tuto zimu navštívíte na křídlech Emirates, dostanete zajímavé benefity.

Letadlo společnosti Emirates

Emirates rozšířily bezplatné pojištění na COVID-19 na vícero rizik a nabízejí tak komplexní ochranu všech cestujících v případě běžných úrazů či nemocí, ale i při případné nákaze koronavirem. Emirates rovněž začaly od 1. prosince 2020 nabízet cestujícím s dlouhým mezipřistáním v Dubaji bezplatný hotel.

Akční letenky Emirates

Zdroj fotografií: Emirates, Dubai Airports

Zdroj informácií: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru