Connect with us
Nová kabina premium economy Emirates

Letenky

Emirates představily novou dechberoucí kabinu Premium Economy!

Emirates představily novou dechberoucí kabinu Premium Economy!

Po dlouhém 35letém čekání odhalila společnost Emirates světu svou novou premium economy kabinu. Roky operovaly se třemi základními třídami – first, business a economy. Nyní ale tato letecká společnost představila svou 4. variantu, a nutno poznamenat, že se vymanila ze svého charakteristického interiéru. V Premium economy si budete připadat jako v největším luxusu.

Reklama

Na tuto novou premium economy jsme dlouho netrpělivě čekali a samotná její podoba zůstávala přísným tajemstvím. „Uniklo“ jen pár detailů, o něž se v rozhovorech podělil prezident společnosti, Tim Clark.

Uspořádání sedadel v Emirates premium Economy v Airbus A380

Předpokládá se, že premium economy nabídne rozložení 2-4-2, které je oproti klasickému economy rozložení 3-4-3 o něco příjemnější. Celkem by kabina měla čítat 56 kožených sedadel. Každé sedadlo se šířkou 49,5 cm půjde sklopit o 20cm do polohy kolébky, uvádí portál Simpleflying. Ke zmiňovanému komfortu jistě pomůže i vyklápěcí opěrka na nohy.

Navíc má každé sedadlo vlastní 33cm obrazovku, díky níž si užijete příjemnou mediální zábavu. Od loketních podpěrek je možné vysunout i dřevěný stolek, kde si vychutnáte palubní servis, skvělé menu i jen rozložíte laptop. Podle fotografií by měl být v letadle u sedadla přístup i k elektrickým zásuvkám.

Užijte si novou premium economy třídu v letadlech Airbus A380 v úžasném videu!

Nová kabina premium economy je umístěna v přední části spodní paluby modelu Airbus A380 a pro zmiňovanou kapacitu 56 cestujících má vyhrazené dvě toalety.

Honoský interiér premium economy kabiny Emirates Airbusu A380

Kdy si premium economy třídou zaletíme?

I když byla kabina zakomponována do letadel již minulý týden, bude ještě nějakou dobu trvat, než si ji vyzkoušíme. Podle společnosti Emirates bude tuto kabinu obsahovat i pět zbývajících modelů letadla Airbus A380. To by se mělo uskutečnit v průběhu dalšího roku a půl.

Letecká společnost také potvrdila, že premium economy kabinu by měly obsahovat i některé jejich Boeingy 777X, ale tyto dodávky jsou plánovány až na rok 2023.

Premium economy Emirates v Airbus A380
Vidíte, zásuvka je na místě!

V následujících týdnech společnost Emirates odhalí, kdy a kde toto již „upgradované“ letadlo poletí. Prezident Clark uvedl, že Airbus A380 bude nasazen na různé trasy, aby umožnil si zažít tuto novou třídu mnoha cestujícím. Vzhledem k menšímu počtu sedadel i současné situaci nemá smysl ji nabízet. Zatím tak bude jen cenným bonusem pro nejcennější a věrné zákazníky letecké společnosti.

Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates, kabinu okomentoval: „Náš produkt Premium Economy byl pečlivě vyvinut v souladu s duchem značky Emirates jako společnosti poskytující komplexní služby té nejvyšší kvality. Naše první, ekonomická i business třídy mění zavedené standardy a jsme přesvědčeni, že i naše premium economy se také prosadí jako známka prémiové nabídky.

Premium economy Emirates v Airbus A380

Povedený kompromis mezi ekonomickou a business třídou

Premium economy se u mnohých aerolinií stala kvalitním a udržitelným produktem pro tzv. střední třídu cestujících. Je to víc než pochopitelné. Ve srovnání s běžnou ekonomickou třídou má značné výhody a přináší některé prvky business třídy. Krátce řečeno, pokud letíte třídou premium economy – poletíte mnohem komfortněji, máte lepší jídlo, lepší místa k sezení a více prostoru. To může být během pandemie COVID-19 vhodný produkt i pro ty, kteří dosud běžně létali delší vzdálenosti jen klasickou ekonomickou třídou.

Akční letenky společnosti Emirates

Zdroj fotografií: Fb a webové stránky společnosti Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru