Connect with us
Zanzibar

Afrika

Testování na Zanzibaru: objednejte se v předstihu, kromě letiště testují i v Stone Town (až 3 místa)

Testování na Zanzibaru: objednejte se v předstihu, kromě letiště testují i v Stone Town (až 3 místa)

Zanzibar se přizpůsobil novým pravidlům některých zemí ve světě a umožňuje PCR/antigenní testy na letišti, ale i v nových odběrných místech v hlavním městě. Za PCR test dáte nejméně 140 dolarů, antigenní test na letišti stojí 25 dolarů. Autority turistům doporučují, aby se na test při cestě domů objednali v dostatečném předstihu.

Reklama

Otestovat se můžete i prostřednictvím hotelu

Vícero zdrojů upozorňuje na to, že PCR/antigenní test na Zanzibaru je třeba dohodnout v dostatečném časovém předstihu. Na Zanzibaru vám totiž zdravotník může vykonat PCR test, avšak vzorek musí zaslat do laboratoře v Tanzanii, což může trvat 3, 4 nebo i 5 dní. Dobrou zprávou však je, že testování jsou schopny zajistit i některé plážové hotely. Testuje se pak v Stone Town, kam je možné zabazpečit i transfer.

Na Zanzibaru aktuálně fungují 3 odběrná místa:

 • Pohotovostní operační středisko (EOC) – Lumumba (Stone Town) – cena testu 140 dolarů
 • Nemocnice Vuga (Stone Town) – cena testu 140 dolarů
 • Nemocnice North Valley (Nungwi) – cena testu 145 dolarů

Hotel vám může pomoci ulehčit testování a dodání certifikátu COVID-19. To je třeba koordinovat nejméně 72 hodin před odletem. Tato služba vyžaduje, aby se hosté prezentovali ve zdravotnickém zařízení v Stone Town. Cena je 140 dolarů na testovanou osobu a cena přepravy je 80 dolarů za každou cestu, včetně zpáteční cesty tedy 160 dolarů (pro 4 osoby).

Osvědčení je doručeno přibližně do 72 hodin a musí být vyzvednuto v nemocnici. To je možné provést i cestou na letiště nebo využít existující službu vyzvednutí certifikátu, která však stojí další náklady (80 dolarů).

Stone Town se nachází přibližně hodinu jízdy od hotelu a hosté tento výlet mohou využít na návštěvu města, prohlídku Stone Town, obchodu se suvenýry nebo farmy Spice Farm.

Na letišti vás otestují i antigenním testem za 25 dolarů

Nová pravidla pro cestující letící s nizozemskými aerolinkami jsou poměrně přísná. Společnost KLM už však zajistila možnost rychlého testování i na letišti Zanzibar. Díky tomu si už cestující směřující domů dovolené na Zanzibaru se společností KLM nemusí dělat starosti, kde se nechají otestovat. Informuje o tom tanzanský tisk.

25. ledna  tanzanské autority ohlásily zavedení okamžitého opatření k rychlým antigenním letištním testům. Ostrov tak vychází vstříc novým nizozemským pravidlům cestování. Nizozemská vláda přijala usnesení, které přikazuje všem cestujícím přes Amsterdam do jiné země potřebu negativního PCR testu, ne staršího než 72 hodin před odletem, a zároveň negativní antigenní (rapid) test před vstupem do letadla, ne starší než 4 hodiny.

Podle prohlášení tamního ministerstva zdravotnictví se testy provádějí za cenu 25 dolarů, výsledek dostane cestující do dvou hodin od provedení testu.

Společnost KLM začala létat na Zanzibar v prosinci 2020 a to dvakrát týdně s použitím letadla Boeing 787-9 Dreamliner s 294 sedadly na palubě. Linka funguje v tzv. trianglu: Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salaam – Amsterdam. Letenky z Vídně či Prahy na Zanzibar s aerolinkami KLM je možné rezervovat od 13 990 Kč.

Předseda vlády Mark Rutte rovněž uvedl, že nizozemská vláda od soboty zakázala všechny lety z Velké Británie, Jihoafrické republiky a Jižní Ameriky na jeden měsíc.

Letadlo KLM

Akční letenky na Zanzibar

Nové podmínky cestování do nebo přes Nizozemsko do jiné země

 • PCR test na COVID-19, ne starší než tři dny, před odletem do Amsterdamu.
 • Rychlý antigenní test před nástupem, ne starší než 4 hodin před odletem.
 • Výjimkou jsou osoby mladší 13 let. Negativní výsledek testu musí být v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině nebo nizozemštině.
 • Předložení potvrzení o provedeném negativním RT-PCR testu na COVID-19 nenahrazuje důrazně doporučenou 10denní karanténu a podstoupení testu na COVID-19 v případě příznaků onemocnění po příjezdu do země.
 • Zákaz letů (předběžně na 1 měsíc) platí pro tyto mimoevropské země: Argentina, Bolívie, Brazílie, Kapverdy, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Francouzská Guyana, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Jihoafrická republika, Surinam, Uruguay, Velká Británie, Venezuela.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru