Connect with us
Emirates - letadlo

Koronavirus

Emirates prodlužují platnost automatického pojištění pokrývajícího více rizik do konce ledna

Emirates prodlužují platnost automatického pojištění pokrývajícího více rizik do konce ledna

Emirates jako první letecká společnost na světě nabídla ještě v červenci tohoto roku všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19, a to zcela zdarma. Pojištění nebylo potřeba zařizovat, pojistnou smlouvou byla samotná letenka. Pojištění na náklady spojené s COVID-19 bylo automaticky uplatněno na cesty do 31. prosince 2020 u všech Emirates letenek, i těch zakoupených přes Pelikán. Následně aerolinky přidaly další pojištění, které pokrývá mnohem více rizik a ke klietovi je ještě štědřejší. To platí nově na všechny rezervace provedené od 1. prosince 2020 až do konce ledna 2021.

Reklama

Automatické COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PŘED 1. prosincem

Multi-risk COVID pojištění se automaticky vztahuje na letenky zakoupené od července do 30. listopadu 2020. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

 • Pokrývá náklady na léčbu až do výše 150 000 eur.
 • Pokrývá náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 eur na den po dobu 14 dní.
 • Je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách.
 • Je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31. prosince 2020 (přesněji první úsek cesty musí být dokončen do 31. prosince 2020).
 • Je platné 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračuje do jiné destinace).
 • Cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se jen obrátí na speciální zákaznickou linku Emirates.

Zdroj: Emirates bezplatné COVID-19 pojištění

Automatické multi-risk COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PO 1. prosinci

Multi-risk COVID pojištění se nově automaticky vztahuje na letenku, kterou zakoupíte v termínu od 1. prosince 2020 až do 31. ledna 2021. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

O prodloužení platnosti pojištění, které původně platilo pouze do konce prosince, informují Emirates na svých oficiálních stránkách.

Pokud potřebujete použít své pojištění, můžete zavolat na jedno z 24hodinových čísel podpory v preferovaném jazyce. Krytí je platné po celou dobu zpáteční cesty (nebo až 365 dní po datu odletu z původní země odletu – podle toho, co nastane dříve).

Pokud letíte na jednosměrnou cestu, krytí končí 48 hodin po příletu do konečného cíle. Krytí nákladů na lékařskou pohotovost a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po příjezdu do vašeho konečného cíle.

 • Pokrývá náklady do výše 500 000 USD na lékařské ošetření v zahraničí a nouzovou evakuaci.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta zrušena z důvodu onemocnění COVID-19 nebo z jiných důvodů uvedených v podmínkách.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud jste zaměstnanec školy na plný úvazek a kvůli prodloužení školního roku, resp. vyučování, nemůžete odcestovat.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta přerušena kvůli vám nebo příbuznému, který onemocní, a vy se musíte vrátit domů.
 • Pokrývá náklady až do výše 7 500 USD, pokud je například váš letištní test na koronavirus pozitivní (platí i po příletu do destinace).
 • Pokrývá náklady 150 USD za den na osobu až 14 po sobě následujících dní, pokud máte pozitivní test na COVID – 19 a jste neočekávaně umístěni do povinné karantény v zahraničí.

Zdroj: Emirates Multi-risk pojištění

Další důležité zprávy od Emirates:

Akční letenky s Emirates

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru