Connect with us
Letadlo v Emirates v oblacích

Novinky

Pokud přestup v Dubaji trvá více než 10 hodin, Emirates vám poskytnou bezplatný hotel

Pokud přestup v Dubaji trvá více než 10 hodin, Emirates vám poskytnou bezplatný hotel

Letecká společnost Emirates začne od 1. prosince nabízet cestujícím s dlouhým mezipřistáním v Dubaji bezplatný hotel. Výhodu získají automaticky všichni cestující dubajských aerolinek bez ohledu na to, zda letí ekonomickou nebo byznys třídou. Podmínkou je mít přestup v Dubaji v rozmezí 10 až 24 hodin a letenku v hodnotě alespoň 1000 USD (cca 21 990 Kč). Letenky Emirates je možné si rezervovat i přes Pelikán.

Reklama

Aerolinky Emirates při dlouhém přestupu nově nabídnou pobyt na jednu noc ve 4* nebo 5* hotelu. V nabídce je však ještě další zajímavý bonus. Oprávnění cestující mají po při příletu nárok i na bezplatný transfer z letiště, stravu v hotelu a dokonce bezplatně získají i víza do SAE, pokud to bude nutné.

Pokud budou hotelové kapacity zaplněny, cestující získá automaticky přístup do byznys salonku Emirates v Dubaji.

Přílet z rizikové země může být problém

Nezbytné je mít negativní test na COVID-19, který Emirates vyžadují od každého cestujícího směřujícího do Dubaje či přes Dubaj do světa. Na stránce Emirates se dále píše, že pokud se od vás vyžaduje, abyste se při příjezdu podrobili testu PCR, nemáte na službu „Dubai Connect“ nárok. Může se to týkat zemí s velmi nepříznivou epidemiologickou situací.

  • V případě odletu z Vídně se od cestujícího test nevyžaduje a má tak nárok na bezplatný hotel.
  • Při odletu z Prahy se například vyžaduje další test po příletu a cestující, který splňuje časový limit, má rovněž nárok na bezplatný hotel, ovšem jen v provozní části letiště (takže neopustí tranzitní zónu). Pokud má cestující letenku byznys / first class – získá ubytování v tranzitním hotelu (Le Meridien), pokud ekonomickou třídu – tak má přístup do STPC lounge.

Akční letenky Emirates

Zdroj fotografií: Emirates, Dubai Airports

Zdroj informací: SimpleFlying

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru