Connect with us
Dominikánská republika

Amerika

Cestování do Dominikánské republiky: na vstup stačí formulář, letenky jsou od 12 990 Kč

Cestování do Dominikánské republiky: na vstup stačí formulář, letenky jsou od 12 990 Kč

Tři sta kilometrů nádherných pláží a okouzlující Punta Cana. V prodeji se objevily letenky z Vídně nebo Prahy od parádních 12 990 Kč s 1 přestupem a my máme super zprávu – Dominikánská republika už přijímá turisty z celého světa bez nutnosti testu či karantény. Země dokonce automaticky pojišťuje všechny návštěvníky bezplatně na náklady spojené s případným onemocněním COVID-19. Činí tak ale výlučně jen do konce roku 2020. Takže neváhej – daruj si dřívější vánoční dárek a leť ještě tuto zimu.

Reklama

Vstup do Dominikánské republiky a návrat

Před vstupem do země stačí vyplnit registrační formulář. Přístup k formuláři je možný prostřednictvím následujícího odkazu: https://eticket.migracion.gob.do/ a musí být dokončen ještě před migrační kontrolou. Po dokončení obdrží každý cestující unikátní QR kód, který pak stačí ukázat pracovníkům na letišti při vstupu.

Formulář je možné vyplnit kdykoliv od zakoupení letenky až do doby, než přejdeš migračním oddělením. Letiště v Dominikánské republice dokonce cestujícím zpřístupní i bezplatný internet – v případě, že by vstupní formulář nestihli vyplnit dopředu, mohou tak učinit bezprostředně po příletu.

Mezi 29. listopadem 2020 a 1. lednem 2021 budou dominikánské úřady akceptovat pro vstup do země dvě formy registrace: současnou prostřednictvím fyzických formulářů nebo novou prostřednictvím digitálního formuláře. Od ledna 2021 bude povinně používán pouze digitální formulář.

Při návratu zpět do ČR je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní od příjezdu absolvovat testování.

Levné letenky do Dominikánské republiky

 • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
 • S kým? SWISS, Air France, Air Canada
 • Kdy? Únor – červen 2021
 • Příklad? Termín 5. – 14. března 2021 (KOUKNI NA KALENDÁŘ)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, u letenek s Air Canada a SWISS i 23kg odbavené zavazadlo v ceně

Akční letenky do Dominikánské republiky

Proč Dominikánská republika?

Nejrůznorodější země Karibiku. Najdete zde ohromnou horskou scenérii, tropické pralesy, pouště, bažiny, savany, koloniální architekturu a samozřejmě i nádherné pláže. Santo Domingo a Zona Colonial se svými zrenovovanými kláštery a dlážděnými uličkami nabízí unikátní procházku do koloniální minulosti. Přesně zde se procházeli největší dobyvatelé světa a oslavovali život po dominikánsku. Tuto exotickou zemi proslavily její sáhodlouhé pláže rozprostírající se na neuvěřitelné ploše 300 kilometrů. Turisticky nejzajímavější oblastí je bezpochyby Punta Cana. Její hlavní předností jsou dokonalé pláže, ale věděl jsi například, že je zároveň označována za nejlepší golfovou oblast na světě? Takže jestli toužíš uniknout před zimou, věnovat se vodním sportům či jen tak lenošit, Dominikánská republika je ideální destinací. Přivítá tě s otevřenou náručí, chytí za srdce a nepustí!

Počasí v Dominikánské republice

Dominikánská republika patří do skupiny exotických zemí, kde se střídá období sucha a období dešťů. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen s průměrnou teplotou pohybující se kolem 31 °C, nejstudenější je únor s cca 28 °C. Období deště je v měsících květen až červen a září až říjen. V Dominikánské republice rozlišujeme až dvě období hlavní sezóny: červenec – srpen, prosinec – únor. Za období hurikánů v této oblasti je považováno období v měsících srpen a září, občas se mohou vyskytnout i v měsících před a po hlavní hurikánové sezóně, ideální je sledovat předpovědi zejména v tomto období.

Víza do Dominikánské republiky

Mezi Českou republikou a Dominikánskou republikou platí tzv. oboustranná vízová povinnost. Pokud se v této exotické zemi plánuješ zdržet méně než 30 dní, koupíš si turistickou kartu přímo na letišti po příletu. Stojí 10 amerických dolarů.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru