Connect with us
Letadlo společnosti Emirates na dráze

Koronavirus

Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in

Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in

Emirates dosáhly na letišti Dubaj dalšího důležitého milníku. O víkendu spustily plně biometrický a bezkontaktní check-in, resp. tranzit na letišti pro některé cestující. Cílem je zamezit kontaktu na letišti a ochránit tak pasažéry i zaměstnance letiště či aerolinií.

Reklama

Cestující mířící do vybraných destinací mohou například vstoupit do salonku leteckých společností a nastoupit na palubu letadla, aniž by ukazovali své doklady pracovníkovi letecké společnosti. Vše lze vyřešit bezkontaktně pomocí digitálních kiosků, které dokáží snímat biometrii obličeje a porovnávat ji s cestovním dokladem a systémem.

Check in u Emirates

Zároveň je pro vyšší letecké třídy v přípravné fázi spuštěn i nový „inteligentní tunel“, který snímá obličeje cestujících procházejících tímto tunelem, aniž by museli s kýmkoliv mluvit nebo ukazovat doklady.

Emirates jsou dokonce první leteckou společností mimo USA, která získala povolení od americké vlády k provozování biometrického nástupu na palubu letadla. Proto se tato technologie nyní používá u letů letecké společnosti do Spojených států.

Bezkontaktní check in Emirates

Bezkontaktní check-in pro všechny cestující

Digiální kiosky Emirates jsou pro většinu cestujících na letišti v Dubaji v provozu od začátku října. Aerolinky tak chtějí zkrátit čekací dobu na check-in a zároveň postupně docílit bezkontaktního odbavení všech cestujících.

Na letišti Dubaj je zatím v provozu osm odbavovacích zařízení na check-in a šestnáct automatů na zavazadla. Emirates plánují tato čísla zvýšit v průběhu následujících měsíců.

Dubajské aerolinky zároveň přislíbily, že nové kiosky budou nepřetržitě udržovat čisté a dezinfikované.

Mohlo by vás zajímat:

Dostupné akční letenky společnosti Eirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru