Connect with us
Letadlo společnosti Emirates na dráze

Koronavirus

Emirates už v Dubaji před odletem nabízejí plně biometrický a bezdotykový check-in

Emirates už v Dubaji před odletem nabízejí plně biometrický a bezdotykový check-in

Emirates na letišti v Dubaji vylepšily svá zařízení na automatický check-in. Nově jsou kompletně bezdotyková. Cílem je zamezit kontaktu na letišti a ochránit tak pasažéry i zaměstnance letiště či aerolinek.

Reklama

Dopravce Emirates ze Spojených arabských emirátů vylepšil svá zařízení na automatickou registraci, aby byla zcela bezdotyková. Změna přichází v momentě, kdy se letecká společnost snaží zlepšit svoji bezkontaktní cestu přes mezinárodní letiště v Dubaji, protože svět se nadále vyrovnává s pandemií COVID-19.

Cestující mířící do vybraných destinací mohou například vstoupit do salonku leteckých společností a nastoupit na palubu letadla, aniž by ukazovali své doklady pracovníkovi letecké společnosti. Vše lze vyřešit bezkontaktně pomocí digitálních kiosků, které dokáží snímat biometrii obličeje a porovnávat ji s cestovním dokladem a systémem.

Check in u Emirates

Zároveň je pro vyšší letecké třídy v přípravné fázi spuštěn i nový „inteligentní tunel“, který snímá obličeje cestujících procházejících tímto tunelem, aniž by museli s kýmkoliv mluvit nebo ukazovat doklady.

Emirates jsou dokonce první leteckou společností mimo USA, která získala povolení od americké vlády k provozování biometrického nástupu na palubu letadla. Proto se tato technologie nyní používá u letů letecké společnosti do Spojených států.

Bezkontaktní check in Emirates

Postupně pro všechny cestující

Digiální kiosky Emirates jsou pro většinu cestujících na letišti v Dubaji v provozu od začátku října. Aerolinky tak chtějí zkrátit čekací dobu na check-in a zároveň postupně docílit bezkontaktního odbavení všech cestujících.

Na letišti Dubaj je zatím v provozu osm odbavovacích zařízení na check-in a šestnáct automatů na zavazadla. Emirates plánují tato čísla zvýšit v průběhu následujících měsíců.

Dubajské aerolinky zároveň přislíbily, že nové kiosky budou nepřetržitě udržovat čisté a dezinfikované.

Mohlo by vás zajímat:

Dostupné akční letenky společnosti Eirates

Zdroj foto: Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru