Connect with us

Tipy

13 tipů na dárky – co pro cestovatele?

13 tipů na dárky – co pro cestovatele?

Vánoce se nám blíží a nějak všichni upadají do stresu, který je ale úplně zbytečný. Není potřeba vymýšlet dárky, které jsou extra na efekt, u nichž vy sami víte, že je dotyčný dost možná ani nevyužije. Dejte mu dárky praktické. Maluje – co nějakou sadu super štětců? Cestuje? Co tak nějakou super vychytávku nejen na cesty? Tady jsme pro vás připravili pár fajn tipů na vánoční dárky!

Reklama

1. Korková nástěnka na vzpomínky, nebo rovnou celý globus

Plánujete cestu a potřebujete si přeznačovat všechny možné varianty, nebo si třeba chcete jen připínat fotky se vzpomínkami na konkrétní místa? Zkuste si přát korkovou mapu, coby nástěnku. Dělají ji jako mapu celého světa, samostatných kontinentů, ale seženete třeba i samostatnou Českou republiku.

A pokud na zdi už místo nemáte, pořiďte si do kanceláře nebo na pracovní stůl doma korkový globus.

2. Stírací mapa

Podobně je na tom náš další tip – pokud máte doma cestovatele, kteří už sjezdili první poslední, a málem se v tom už ztrácí, v orientaci jim může pomoci třeba stírací mapa. Kde člověk byl – jednoduše označí.

3. Infinity Pillow

Že jste o téhle vychytávce ještě neslyšeli? No tak tenhle polštář vám při cestování přijde vhod doslova kdekoliv a kdykoliv. Můžete si jím podepřít bedra i krk zároveň, nebo když nemáte zrovna u sebe opěradlo, ani to není překážkou pro pohodlné spaní – stačí si jej omotat kolem krku a sám vám jej podepře. Spát na něm můžete prostě mnoha a mnoha způsoby.

4. Peníze originálně – ručně vyrobená kasička

Nechcete kupovat za každou cenu nějakou věc, kterou dotyční nevyužijí, když víte, že nejvíc potřebují peníze a dávat jen bankovky do obálky vám nepřijde zrovna dárkovaté? Tak zkuste vyrobit jednoduchou kasičku na různé účely – na cesty, na dovolenou, na nový botník, to už máte jedno. A stačí vám k tomu třeba jen uzavíratelná sklenice, foto a fixka nebo nálepky.

Jistě, jedná se jen o ilustrační obrázek. S kasičkami se dá opravdu vyhrát a návodů na výrobu DIY kasiček najdete ohromné množství.

5. Rychleschnoucí osuška

Rychleschnoucí osuškou nebo i ručníkem neuděláte chybu. Hodí se totiž všude, nejen k moři a na přírodní koupaliště, k přehradám a jezerům, ale třeba i domů do sprchy :).

5. Filtr na vodu

Ideální (nejen) pro baťůžkáře, kteří prochází přírodou každý den. Člověk by nevěřil, kolik peněz na cestách utratí jen za vodu. Takový cestovní vodní filtr vám umožní pít klidně i z místních řek. Najdete jej v trubičkové verzi, přes níž můžete pít z vody, jako brčkem, nebo čerpací filtr, kterým si vodu „načepujete“ do lahve, ale existují i lahve se zabudovaným vodním filtrem.

7. Multifunkční pončo

Málokterý cestovatel s sebou nosí ve svém batohu celý stan, ale pokud investujete do takového multifunkčního ponča, máte v ceně extra velkou pláštěnku, ale i různě polohovatelný přístřešek do přírody, který vám jej aspoň trochu zastoupí.

8. Power banka

Powerbanka se jistě hodí do všech koutů světa, kde není zásuvka na každém rohu. Objevíte je v nespočtu obchodů a v mnoha a mnoha různých variantách i kapacitách.

9. Tričko, se kterým se domluvíte všude

Co se týče cizích jazyků, nejste si až tak jistí v kramflecích, nebo jedete do zemí, kde vám ani angličtina nepomůže? S cestovatelským tričkem s piktogramy základních znaků, jako jsou voda, dopravní prostředky, počasí, hotel atd. vám stačí ukázat a hned budou mít místní jasnější představu, na co se jich ptáte. Stejně tak i vy můžete přesněji pochopit jejich sdělení.

10. Miska/lahev na vodu pro psa

Už jsme vám tu ukázali, že cestovat se psem může být ohromná zábava. Ale cestovní lahev/miska na vodu může být stejně šikovná i jen na hrátky v okolních lesích a cvičení v parku. Najdete nepřeberné množství variant, stačí si jen vybrat tu správnou pro vás a pro velikost vašeho psa.

11. Ponožkoboty

Zní vám to trochu jako sci-fi? Ale není, ponožkoboty opravdu existují a začínají být pro chození naboso, doporučované lékaři, opravdu oblíbené. Člověk by jistě rád bos chodil třeba i v parku, jenže poslední dobou je okolí, bohužel, plné střepů, odpadků a dalšího harampádí. A přesně tomu tyhle ponožky se zpevněnou podrážkou zamezí. A jako bonus se jedná o revoluční český vynález!

12. Křesadlo a podpalovač

Šikovným doplňkem pro každého cestovatele, i pro chataře nebo táborníka, může být křesadlo. Sirky člověku navlhnou, zapalovač mu zase při velkém větru nepomůže zrovna snadno. Křesadlo i za sychravého počasí prostě otřete, párkrát křísnete a máte oheň. A abyste si jej pojistili, můžete k němu zakoupit i samostatné polínko pro snadné vytvoření podpalných třísek.

13. Dárkový poukaz na cesty

Rádi dáváte pod stromeček zážitky? Zkuste si u nás navolit dárkový poukaz podle vlastních představ, i podle představ obdarovaných.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* prodloužený víkend na Šumavě od 1 990 Kč https://t.co/izk5kVz18b1 dnem dozadu
Chorvatsko úplně otevře hranice pro občany 10 zemí včetně České republiky https://t.co/yTfzPHe9Pn #novinky2 dny dozadu
Austrian Airlines oznámily návrat. Létat začnou 15. června! https://t.co/m8mGvF7Lju #novinky2 dny dozadu
Které země můžete navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Černá Hora otevře hranice začátkem června. Zatím pro vybrané země https://t.co/8JGaF0RDO6 #novinky2 dny dozadu
Kypr proplatí náklady na dovolenou, pokud návštěvníkovi zjistí COVID-19 https://t.co/nwx0k4blFk #novinky2 dny dozadu
Gondoly v Benátkách už opět jezdí. Italové se vracejí zpět k životu https://t.co/MHqTCjomkz #novinky2 dny dozadu
Ryanair hlásí masivní nárůst rezervací na červenec, lidi neodrazuje ani karanténa https://t.co/YdmzjDse6I #novinky2 dny dozadu
Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů https://t.co/FJbTM8l71N #novinky3 dny dozadu
Techno a falafel. Jak si užít Berlín, když máš dvacet https://t.co/gIl4UyU9Qd3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru