Connect with us
Výhled z hotelového pokoje

Cestopisy

Tyto aerolinky vám dají hotel zdarma při dlouhém přestupu

Ubytování, snídaně, transfer nebo víza zdarma. Některé aerolinky jsou v případě delších přestupů velmi štědré, jiné zase vyžadují splnění přísných kritérií. Podívali jsme se na nejzajímavější nabídky aerolinek z pohledu českých turistů, dali jsme dohromady podmínky jednotlivých společností a přinášíme vám praktický článek pro všechny ty, kteří cestují po světě a možná mají nárok na bezplatný hotel při dlouhém přestupu a ani o tom nevědí. 😉 Tady to je:

Reklama

Air Canada

Air Canada nabízí v rámci svého stopover programu hotel zdarma pro cestující přestupující na letištích v Torontu, Montrealu nebo Vancouveru. Je tu však několik podmínek, které je potřeba splnit. Přestup musí být delší 6 hodin, hotel je poskytnutý pouze v noci a přenocování zdarma platí jen pro pasažéry Premium Economy, Business a First Class. Pasažéři ekonomické třídy si samozřejmě takové přenocování mohou dokoupit za 49 CAD (cca 850 Kč). Přenocování neplatí pro jednosměrné nebo open-jaw letenky a letenka musí být zakoupená nejméně 4 dny před odletem. Rezervaci přenocování můžete udělat šikovně přes web Air Canada v sekci My Booking.

Letadlo Air Canada

Zdroj fotografie: Senohrabek | Dreamstime.com

Air China

Je jedno jestli se jedná o vnitrostátní, nebo mezinárodní let. Air China nabízí bezplatné ubytování všem cestujícím bez ohledu na třídu, ale pouze v případě, že přestup bude na některém z letišť Peking, Chengdu, Šanghaj, Tianjin a musí být během noci, tedy v čase od 22:00 do 8:00 v celé šířce. Přestup nesmí být delší než 24 hodin a službu je potřebné si dopředu vyžádat. Přestup zdarma obsahuje ubytování v hotelu i snídani.

Letadlo Air China

Zdroj fotografie: Pindiyath100 | Dreamstime.com

Asiana Airlines

Pokud cestujete s leteckou společností Asiana Airlines a máte noční mezipřistání na letišti Incheon v Soulu, máte nárok na hotel zdarma. Je tu však podmínka, že přestup musí trvat nejméně 8 hodin a hotel musíte rezervovat nejpozději 72 hodin před odletem. Stejně tak je zapotřebí si ověřit dostupnost volných pokojů před rezervací.

Letadlo Asiana

Zdroj fotografie: Dobino | Dreamstime.com

Delta Airlines

Je běžné, že některé aerolinky vám při delším nočním přestupu nenabídnou hotel zdarma. Takovým příkladem je i letecká společnost Delta Airlines. Odměnou vám ovšem budou velmi levné letenky například do Karibiku, i napříč tomu, že si ubytování budete muset zabezpečit sami, nebo přenocujete přímo na letišti. Můžete tak například cestovat na exotické ostrovy nebo destinace jako Belize za 10 500 – 13 000 Kč.

Letadlo Delta Airlines

Zdroj fotografie: Looman | Dreamstime.com

Egyptair

Sice se to nikde na webu oficiálně nedozvíte, i Egyptair ale nabízí přenocování v hotelu zdarma. Je tu ovšem jedna podmínka a to ta, že mezi jednotlivými lety musí být minimálně 6 hodin a nesmí existovat rychlejší spojení. To vše můžete ovšem vyřídit pouze prostřednictvím lokální kanceláře Egyptair v Káhiře. Pro případ, že potřebujete více informací, kontaktujte přímo stationcallcenter@egyptair.com. Kromě ubytování zdarma máte v ceně i transfer, snídani a víza.

Letadlo Egypt Air

Zdroj fotografie: Ivan Sinayko | Dreamstime.com

Emirates

Letecká společnost Emirates nabízí službu Dubai Connect, která umožňuje svým cestujícím bezplatné ubytování, pokud mají zakoupenou letenku ve vyšší tarifní třídě (nejnižší cena není přesně stanovená, odvíjí se od destinace). Délka přestupu je minimálně 8 hodin v případě ekonomické třídy a minimálně 6 hodin v případě business a první třídy. Je tu však ještě několik podmínek. Přestup musí být delší 8 hodin, ale zároveň kratší 24 hodin a nesmí existovat dřívější spojení do dané destinace. Je zapotřebí si Dubai Connect rezervovat v předstihu alespoň 24 hodin již během koupi letenky, nebo dodatečně přes zákaznický servis. Pokud splňujete podmínky, máte v ceně transfer, ubytování, večeři i snídani v některém se smluvených hotelů poblíž letiště.

Letadlo Emirates

Zdroj fotografie: Santiago Rodríguez Fontoba | Dreamstime.com

Etihad Airways

Pro cestující v ekonomické třídě není připraveno ubytování zdarma. Pokud ovšem máte letenku v business nebo first class třídě, čekají vás nadstandardní služby. Při business letence si můžete zvolit až 24 hodinový stopover s hotelem, stravou a transferem a při first class letence máte nárok na dalších 24 hodin, tedy 48 hodinový stopover s kompletními službami (hotel, strava i transfery).

Letadlo Etihad Airways

Zdroj fotografie: Mustafa Sandikci | Dreamstime.com

Ethiopian Airlines

V případě Ethiopian Airlines je to jednodušší. Pokud splníte minimální délku přestupu 8 hodin, máte nárok na vízum, transfer, hotel a stravovací poukaz.

Letadlo Ehtiopian

Zdroj fotografie: Abhishek Singh | Dreamstime.com

Hainan Airlines

Hainan Airlines je čínská 5* letecká společnost známa mezi Čechy hlavně díky výbornému leteckému spojení z Prahy do Pekingu nebo Šanghaje. Stejně tak nabízí ubytování při dlouhém přestupu zdarma. Můžete ho využít při přestupech v Pekingu, Šanghaji, Zhengzhou a dalších destinacích (dohromady jich je 10). Hotel máte zdarma při přestupu delším 6 hodin a to bez ohledu na to, jestli letíte přes den nebo v noci. V takovém případě máte i transfer i vízum zdarma. Hotel zdarma neplatí jen v tom případě, že letíte ve větší skupině.

Letadlo Hainan

Zdroj fotografie: Boarding1now | Dreamstime.com

China Eastern Airlines

China Eastern Airlines také nabízejí hotel bezplatně při delším přestupu. Jedinou podmínkou je, že si letenku zakoupíte přímo přes jejich stránky. Při přestupu máte nárok na jeden bezplatný nocleh.

Pťistávající letadlo

Zdroj fotografie: Seventhmoon | Dreamstime.com

China Southern Airlines

Společnosti China Southern Airlines má objektivně tu nejštědřejší nabídku. Nárok na hotel máte v případě, pokud váš přestup trvá v rozmezí 8 – 48 hodin a to bez ohledu na to, jestli se jedná o přestup během dne nebo noci. Skvělé je, že hotel zdarma se týká i code-share spojení (aerolinky úzce spolupracující s China Southern Airlines). Ubytování máte garantováno, aerolinky mají zamluvené 3* a 4* hotely a dokonce máte záruku, že vás ubytují i v případě zaplnění hotelových kapacit. Transfer a snídaně jsou také zdarma.

Letadlo China Southern

Zdroj fotografie: Studioportosabbia | Dreamstime.com

Iberia

Španělská letecká společnost má zajímavou nabídku pro ty, jejichž přestup je delší 8 hodin, přestupují v Madridu na další let společnosti Iberia a za letenku zaplatili nejméně 550 euro. V takovém případě mají nárok na 4* hotel s transferem a snídaní. Služba musí být rezervována nejpozději 72 hodin před odletem a lze ji využít i během zpátečního letu.

Letadlo Iberia

Zdroj fotografie: Senohrabek | Dreamstime.com

Icelandair

Icelandair nenabízí ubytování v hotelu zdarma, nabízí ovšem dvě jiné věci, které stojí za zmínku. Pokud totiž letíte s islandskou společností přes Reykjavík do Ameriky, nebo Kanady, máte nárok na bezplatný 7 denní stopover na Islandu. A onou druhou super věcí je, že můžete bezplatně požádat o jednodenního průvodce, kterého vám aerolinky zabezpečí z vlastních řad. Může to být kterýkoliv pracovník, ať už stevard, pilot nebo generální manažer.

Letadlo Icelandair

Korean Air

Korean Air poskytuje ubytování zdarma při delším přestupu, pokud splníte několik podmínek. Přestup musí být delší 9 hodin a nesmí existovat jiné dřívější spojení, letenka musí být vystavená na společnost Korean Air (tedy žádný share-code let například přes ČSA). Pokud splňujete uvedené podmínky, o hotel je potřebné požádat alespoň 3 pracovní dny napřed. Zdarma dostanete ubytování ve 4* nebo 5* hotelu v okolí letiště, transfer i snídani.

Letadlo Korean Air

Zdroj fotografie: Rebius | Dreamstime.com

Oman Air

Letíte do Asie přes letiště v Maskatu a čeká vás dlouhý přestup? Oman Air vám poskytne hotel, transfer, stravu a víza bezplatně. Je ale potřeba si prostřednictvím prodejce letenek ověřit, jestli se bezplatný hotel týká vašeho letu a rezervovat tuto možnost dopředu. Není totiž přesně stanovená délka přestupu, při které se tyto služby bezplatně poskytují.

Letadlo Oman Air

Zdroj fotografie: Typhoonski | Dreamstime.com

Qatar Airways

Cestujete rádi do Asie s nejlepšími aerolinkami na světě? Qatar Airways nabízí na letišti v Dauhá bezplatné ubytování a víza pro všechny, jejichž minimální délka přestupu přesahuje 8 hodin u business a first class. U economy class platí stejné podmínky s tou změnou, že cena letenky musí přesahovat 400 dolarů, nejedná se o promo letenku a přestup není delší 24 hodin. Zároveň nesmí existovat dřívejší spojení do dané destinace.

Letadlo Qatar Airways

Jordan Tan | Dreamstime.com

Royal Air Maroc

Královské marocké aerolinky nabízejí bezplatný benefit. Pokud váš přestup nepřesahuje 24 hodin a během této doby neexistuje další letecké spojení do vaší destinace, máte nárok na hotel, transfer a stravu zdarma. Všechno v nádherné Casablance.

Letadlo Royal Air Maroc

Zdroj fotografie: Sebikus | Dreamstime.com

Royal Jordanian

Royal Jordanian nabízejí bezplatné ubytování v případě, že letíte s přestupem delším než 8 hodin a nemáte žádné jiné navazující spojení, což se ve většině případů nepodaří. No pokud se tak stane, máte transfer, ubytování a víza zdarma.

Letadlo Jordanian

Zdroj fotografie: Alpiee | Dreamstime.com

Sichuan Airlines

Další zajímavá nabídka při letech z Prahy do Číny. Hotel zdarma při přestupu platí při mezinárodních i vnitrostátních letech, stačí, pokud je váš přestup delší 8 hodin a zároveň nepřesahuje 48 hodin. V takovém případě máte nárok na transfer, hotel, víza a také snídani. Kuriozitou je, že pokud cestujete například sami a letíte v ekonomické třídě, mohou vám dát pokoj pro dvě osoby, ten ale budete sdílet s cizí osobou. O službu bezplatného hotelu je potřebné zažádat s předstihem.

Letadlo Sichuan Airlines

Zdroj fotografie: Rebius | Dreamstime.com

Srilankam Airlines

Pokud cestujete s národní srílanskými aerolinkami a čeká vás přestup delší 8 hodin, máte nárok na hotel, jídlo i transfer.

Letadlo Srilankan Airlines

Zdroj fotografie: Joe Ravi | Dreamstime.com

Turkish Airlines

Na získání nároku na hotel, transfer a jídlo zdarma je zapotřebí v případě této letecké společnosti mít navazující lety na jedné letence, mezi lety nesmí být dřívější odlet a musí být dodržena minimální délka přestupu (v ekonomické třídě více než 10 hodin, v business třídě 7 hodin). V ceně máte transfer, ubytování, snídani. Pokud nemáte zájem o ubytování můžete využít možnosti výletu do Istanbulu.

Letadlo Turkish Airlines

Zdroj fotografie: Rexwholster | Dreamstime.com

Xiamen Air

Xiamen Airlines nabízejí hotel zdarma pro všechny cestující přestupující na mezinárodním letišti v Xiamen, pokud splní určité podmínky. Oba lety musí být operovány těmito aerolinkami a přestup musí být delší než 6 hodin, zároveň ale kratší než 24 hodin. Opět se může stát, že pokud cestujete sami, mohou vám přidělit dvoulůžkový pokoj s cizí osobou stejného pohlaví. Zdarma máte kromě hotelu i snídani.

Letadlo Xiamen Air

Zdroj fotografie: Maximeshanghai | Dreamstime.com

UPOZORNĚNÍ: Všechny údaje o bezplatných hotelích při delších přestupech pocházejí z oficiálních webů nebo Facebookových stránek konkrétních leteckých společností. Informaci o vašem konkrétním letu si pro jistotu vždy ověřte s prodejcem letenek nebo leteckou společností.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
8 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru