Connect with us
Tenerife Španělsko

Cestopisy

Tenerife: Letíš z Norimberku od 2 777 Kč

Tenerife: Letíš z Norimberku od 2 777 Kč

Největší z Kanárských ostrovů na tebe čeká nejen s krásnými plážemi, ale také s mnoha možnostmi turistiky včetně výstupu na nejvyšší španělskou horu Pico del Teide. Tenerife navíc nabízí jistotu teplého a slunečného počasí během celého roku!

Reklama

Akční letenky na Tenerife

 • Odkud? Přímým letem z Norimberku
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Výhodné termíny zejména na měsíc červen
 • Termín? Příklad 7. – 16. června 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Jak cestovat na Tenerife?

Na Tenerife létá ze sousedních států několik nízkorozpočtových aerolinií. Podívej se na aktuální akční nabídku letů nebo letecké pobyty za super ceny. Na ostrově se nachází dvě letiště: Tenerife Sur (Jih) a Tenerife Norte (Sever). Obě letiště jsou s oblíbenými mořskými letovisky spojena pravidelnou autobusovou dopravou. S největší pravděpodobností přiletíš na jižní letiště, neboť severní letiště slouží převážně pro mezi ostrovní dopravu.

Akční letenky na Tenerife

Na Kanárských ostrovech ubývá čas tak nějak pomaleji
Na Kanárských ostrovech ubývá čas tak nějak pomaleji

Dopravu po celém ostrově zajišťují celkem spolehlivě autobusové linky. Pokud se pohybuješ na jihu ostrova, tak se vyprav na autobusové nádraží Estacion de Guaguas na Costa Adeje, kde si koupíš levnou jízdenku do jiných měst, na jiné pláže nebo např. do Národního parku Teide.

Hlavní město Santa Cruz de Tenerife
Hlavní město Santa Cruz de Tenerife

Další možností cestování po ostrově je pronájem auta. Silnice na Tenerife jsou ve velmi dobrém stavu a autopůjčovny se předhání ve výhodných nabídkách aut a motorek. Vozidlo si lze půjčit na letišti, v hotelech nebo přímo na pobočkách firem. Nejlevnější cenu zpravidla získáš při online rezervaci.

Půjč si auto a oběť nejlepší pláže na ostrově
Půjč si auto a oběť nejlepší pláže na ostrově

Nejlepší výlety na Tenerife

Na Tenerife jsem strávil celkem půl roku, pracoval jsem na jižním pobřeží Costa Adeje a ve volných chvílích vyrážel na výlety po ostrově. A kde se mi líbilo nejvíce?

Národní park Pico del Teide

Uprostřed ostrova objevíš národní park Teide se sopkou Pico del Teide, jejíž vrchol je s nadmořskou 3718m nejvyšší horou Tenerife i celého Španělska.

Nejvyšší hora Španělska - Pico del Teide
Nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide
Sopečná krajina v okolí sopky
Sopečná krajina v okolí sopky

Zvládnu výstup na Pico del Teide?

Výstup na sopku lze uskutečnit i za jediný den a zvládneš to v pohodě bez průvodce. Stačí vyjet autobusem nebo půjčeným autem k úpatí hory pod lanovku Teleférico del Teide a pokračovat po značené trase pěšky. Vezmi si hodně vody a dělej pravidelné přestávky, aby ses vyhnul příznakům výškové nemoci. Počet výstupů na samotný vrchol je omezen správou národních parků. Dostatečně dopředu si proto rezervuj vstup online.

Treky v národním parku Teide na Tenerife
Treky v národním parku Teide na Tenerife

Kromě nejvyšší hory Pico del Teide se můžeš vydat i na vrchol vedlejší sopky Pico Viejo (3135m). Z obou hor je za jasného počasí úžasný výhled na celý ostrov. Jednou jsem vyjel do národního parku autobusem s kolem a následně sjížděl z nadmořské výšky 2000m po silnici až k moři. Hodinová jízda z kopce dolů je rovněž velký zážitek! Nezapomeň si před jízdou zkontrolovat brzdy. 😉

Západ slunce nad sopkou Pico Viejo
Západ slunce nad sopkou Pico Viejo

Soutěskou Barranco de Masca

Dalším pěkným jednodenním výletem na Tenerife je návštěva vesnice Masca. Tato malebná vesnička je zasazená mezi horami. Nejlevněji dojedeš autobusem do města Santiago del Teide, odkud se můžeš k Masce vydat buď pěšky, anebo si stopnout některé z projíždějících aut. S vlastním autem dojedeš přímo do vesnice.

Bláznivá silnice k vesnici Masca
Bláznivá silnice k vesnici Masca

Pozoruj delfíny a velryby!

Mascu spojuje s oceánem a pláží krásná soutěska Barranco de Masca. Pokud absolvuješ tento trek, můžeš na pláži nasednout na loď, která pravidelně odjíždí do Los Gigantes. Během plavby lze zahlédnout delfíny a dokonce i velryby. Tenerife je jedním z nejlepších míst na světě na pozorování kosatek.

To je krasavec!

Slunce, jídlo, zábava, sport i klid

Na Kanárských ostrovech máš téměř jistotu slunečného počasí. Zejména na jižním pobřeží největšího ostrova Tenerife téměř nikdy neprší. V moři jsme se bez problémů koupali i na Vánoce! Ostrov je navíc perfektní na turistiku, jízdu na kole, downhill, surfing i windsurfing.

Ostrov má skvělé podmínky na surfování i další sporty
Ostrov má skvělé podmínky na surfování i další sporty

Kromě příjemného podnebí se můžeš těšit i na bohatý noční život plný barů a tanečních klubů, dobré jídlo, spoustu oslav a příjemné ostrovany.

Život v této části Španělska je poklidný a velmi veselý!

Oslava karnevalu v hlavním městě Santa Cruz

Podívej se také na články:

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (15 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru