Connect with us
Norsko

Koronavirus

Cestování do Norska: očkování nebo registrace, nejlépe přímým letem

Cestování do Norska: očkování nebo registrace, nejlépe přímým letem

Norsko bylo již delší dobu uzavřené všem, kteří zde neměli trvalý pobyt nebo zde nestudovali, nepracovali apod. Ovšem nyní Norsko, podobně jako nedávno Irsko, přistoupilo na systém COVID certifikátů EU, a tak je opět otevřené turistice.

Reklama

Podmínky vstupu do Norska

Podle aktuálních informací je vstup do Norska podmíněn:

 • Plným očkováním nebo překonáním COVIDU v posledních 6 měsících
  • tuto skutečnost je nutné doložit certifikátem EU, opatřeným QR kódem
 • Vyplněnou registrací na této stránce, pokud výše uvedeným nedisponujete. Musíte také cestovat z pro Norsko zelených zemí.
  • na hranicích se prokázat výsledkem PCR testu na COVID-19, ne starším 24 hodin (u cesty letadlem nesmí být test starší 24 hodin před nástupem na palubu)
  • na hranici (nebo letišti) absolvovat i AG test na COVID-19 (pokud bude pozitivní, přímo tam bude nutné podstoupit PCR test)

Dejte si pozor na zvolený způsob dopravy

Velvyslanectví také varuje před možnými problémy v rámci cestování pozemní a lodní dopravou. Může dojít k dlouhému čekání na hranicích se Švédskem, potažmo i na potíže, které mohou vzniknout přímo při vstupu do země.

V tomto ohledu je doporučováno věnovat dopravě velkou pozornost. Pokud je to jen možné, je lepší při tranzitu vynechat pro Norsko oranžové a červené země (mapu takových zemí najdete ZDE). Zvlášť je doporučeno vyhnout se cestám přes Dánsko.

Nedoporučuje se volit ani letecký tranzit přes nizozemská, francouzská letiště. Pokud byste tranzitovali s přestupy v některé z nezelených zemích, znamenalo by to po příjezdu do Norska okamžité nastoupení 14denní karantény, pokud ne rovnou zamítnutí vstupu. Nejlepší volbou je tedy přímý let ze zelené země – v současnosti (02.08) jsou to Česko, Rakousko, Německo i Polsko. Odlet z těchto zahraničních letišť je považován za bezpečný.

Dostupné akční letenky do Norska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru