Connect with us
Berlín

Koronavirus

Berlín znovu otevírá noční kluby. Vstup mají povolen očkování a ti, kteří prodělali COVID

Berlín znovu otevírá noční kluby. Vstup mají povolen očkování a ti, kteří prodělali COVID

Berlín se rozhodl znovu otevřít noční kluby. Vstup budou mít povolen pouze očkovaní nebo ti, kteří překonali COVID-19. Uvolnění opatření přichází deset dní poté, co soud rozhodl, že taneční akce v uzavřených prostorách by měly být povoleny pro tyto dvě skupiny.

Reklama

Známé berlínské kluby jako Kitkat, Renate a SO36 se už v srpnu zapojily do pilotního programu, ve kterém si účastníci užili hudbu a tančení bez roušek a bez sociálního odstupu. Podmínkou byl negativní PCR test pro všechny, včetně očkovaných lidí.

Cílem této úspěšné pilotní akce bylo rovněž zjistit, jakým způsobem by se mohly kluby bezpečně otevřít v budoucnu i za přítomnosti pandemie. Do projektu, který proběhl první srpnový víkend, se zapojilo celkem 6 klubů. Zúčastnily se ho přibližně 2 tisíce lidí.

Přestože v koncertních halách či divadlech musí mít běžně účastníci roušky a dodržovat stanovený rozestup, v testovacím projektu to nutné nebylo. Otestovat totiž chtěli právě riziko přenosu za těchto okolností. Zúčastněné následně otestovali na koronavirus několik dní po návštěvě nočního klubu a neprokázalo žádné komunitní šíření, píše Berlin.de.

Podobný projekt proběhl v Berlíně již v březnu, kdy navzdory lockdownu zahrál filharmonický orchestr pro asi tisícovku lidí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus18 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru