Connect with us
Albánie

Koronavirus

Cestování do Albánie: potřeba je test, překonání COVIDU nebo očkování

Cestování do Albánie: potřeba je test, překonání COVIDU nebo očkování

Dlouhou dobu bylo možné cestovat do Albánie zcela bez jakýchkoliv omezení, to se ovšem změní. Vzhledem k vývoji pandemické situace začala již i Albánie uplatňovat restrikce ohledně vstupu na své území. Informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Tiraně.

Reklama

Od 6. září se podmínky vstupu mění. Při příjezdu musíte předložit výsledek testu na COVID-19 (PCR testu – ne staršího 72 hodin nebo AG testu, ne staršího 48 hodin); potvrzení o překonání COVIDU v posledních 6 měsících; potvrzení o plném očkování. (vše v anglickém jazyce)

Před vstupem není požadováno vyplnění jakéhokoliv formuláře (kromě cesty letadlem) a výše uvedené požadavky platí i pro tranzitující.

Pokud nedisponujete žádným z potvrzení, nastoupíte 10denní karanténu, kdy Vám bude 10. den proveden test na COVID-19.

Děti do věku 6 let nemusí předkládat žádný z výše uvedených dokumentů.

Cestuji do Albánie letadlem

V tuto chvíli platí stejné podmínky s jediným drobným rozdílem. Stále nemusíte před cestou vyplnit žádný příjezdový formulář, ovšem přímo v letadle vyplníte tzv. příjezdovou kartu.

Cestuji do Albánie pozemní dopravou

Podmínky se nijak nemění, je jen nutné zkontrolovat podmínky tranzitu všech průjezdních zemí. Albánie má v současnosti otevřené hranice se všemi sousedníim státy (Černá Hora, Severní Makedonie, Kosovo a Řecko).

Akční letenky do Albánie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru