Connect with us

Novinky

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno

Největší britský dopravce British Airways pozastavil všechny lety z domácího londýnského letiště Gatwick. Odůvodnil to aktuálními restrikcemi a útlumem letecké dopravy.

Reklama

Aerolinie budou nadále zabezpečovat základní činnosti, jako např. údržbu, odtahování a čištění letadel, aby byly opět připraveny na použití.

Cestující, kteří měli zakoupené letenky na nejbližší období, budou kontaktováni pracovníky Bitish Airways. Ti jim nabídnou alternativní možnosti k vyřešení situace.

Zaměstnance pošlou na nucené volno

Britské aerolinie pošlou 80% svých zaměstnanců na nucené volno, během něhož jim část mzdy bude kompenzovat stát. BBC informuje, že by podle dostupných informací mělo takto doma zůstat více než 36 tisíc zaměstnanců.

S pomocí vládního programu budou zaměstnanci pobírat 80% mzdy, nejvíc ale 2 500 liber měsíčně. Doma zůstanou pracovníci centrály, ale i posádky, letečtí inženýři nebo pozemní personál.

Zdroj: SKY News, TASR, Denník N

Další užitečné články:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru