Connect with us

Cestopisy

Kulturní program během karantény: Van Gogh, Banksy, Romeo a Julie online

Kulturní program během karantény: Van Gogh, Banksy, Romeo a Julie online

V zájmu nejen svého zdraví, ale i zdraví našich blízkých, jsme mnozí zavřeli dveře našich domovů, nasadili si roušky a čas tak trávíme zodpovědně i trochu netradičně. Pokud jsi již vyčerpal zdroje zábavy nebo se jednoduše chceš rozptýlit dávkou kultury, za kterou se teď jen tak nedostaneš, nezoufej. Tady je seznam světových galerií, muzeí, výstav a vystoupení, které můžeš zažít přímo z vašeho gauče. Nechybí světoznámá florentská galerie Uffizi, Banksyho street art, Královská opera ani Sixtinská kaple.

Reklama

Galerie online

Musée d’Orsay, Paříž

Ve světoznámé galerii tě čeká 278 mistrovských kousků. Tip: Autoportrét Vincenta Van Gogha a Manetova legendární Olympia. Známe i 6 faktů, které si nevěděl o Monetovi. Všechna díla mají detailní popisy, takže ztracený(á) rozhodně nebudeš. Vstup do galerie.

autor foto: Bumble Dee

Národní galerie umění, Washington, D.C.

Úžasná sbírka, ve které nenajdeš méně jako 42 tisíc kusů. Tip: Akvarelová sbírka módních návrhů. Přesuň se v čase do významných historických událostí, nech se zlákat slavnými historickými postavami nebo jednoduše objevuj poklady ulice. Vstup do Galerie.

Galerie Uffizi, Florencie

Galerie Uffizi má jednu z nejlepších sbírek renesančního umění na celém světě. Užij si virtuální procházku a objevuj její nejdražší poklady. TIP: Botticelliho Zrození Venuše. Vstup do galerie.

autor foto: muratart

Galerie Johannesburg, Johannesburg

Největší africká galerie zpřístupněná veřejnosti více než 500 jedinečných děl. Prohlédni si talentované nizozemské, evropské i jihoafrické umělce.

Muzea online

British Museum (Britské muzeum), Londýn

Objevuj ohromující časovou osu, která tě bude provázet dějinami světa v kontextu umění. Vyslechnout si k ní můžeš i podcast od ředitele British museum. Vstup do muzea.

Autor foto: Piotr Wawrzyniuk

Přírodovědné muzeum, Washington, D.C.

Skvělý tip zejména pro děti je muzeum s dinosaury, hady nebo obrovskými diamanty. Navštivte s rodinou Místnost oceánů, Místnost císařů nebo fosílií. Vstup do muzea.

Státní ermitáž, Petrohrad

Největší muzeum v Rusku tě zabaví klidně i na několik hodin. Užij si video-prohlídku s 45 galeriemi a 588 mistrovskými kousky.

Umělecké zážitky online

Banksyho nástěnné malby

Banksy a jeho kontroverzní art-street umění si můžeš prohlédnout v kontextu díky této virtuální prohlídce.

Autor foto: Jeremy Reddington

Umění zblízka v Muzeu moderního umění v New Yorku

Podívej se na slavné umění zblízka přes tuto video-prohlídku Muzea moderního umění v New Yorku. Jen málo maleb si zaslouží takový speciální přístup jako Van Goghova Hvězdná noc.

Koncerty klasické hudby online

Vancouverská symfonie

Vancouverská symfonie vysílala živě vystoupení z BeethovanFestu. Teď si ho můžeš zhlédnout i poslechnout kdykoliv.

Berlínská filharmonie

Se speciálním časově omezeným kódem si můžeš zhlédnout vystoupení jednoho z nejlepších orchestrů na světě.

Autor foto: vasi2

Opery, hry a balet online

Royal Opera House (Královská opera), Londýn

Královská opera má výběr některých z nej vystoupení zpřístupněných online na svém youtube kanálu. TIP: Housenka z Alenky v říši divů v Zemi zázraků a Tanec rytířů z Prokofjevova Romea a Julie. Už jen samotné kostýmy jsou úchvatné.

Vídeňská státní opera

Jelikož aktuálně se do Vídně nedostaneš, využij aspoň stream nedávných vystoupení legendární Vídeňské státní opery. Pro ty, kteří se nepovažují za největší milovníky opery, máme dobré zprávy – vystoupení jsou nejen potěšením pro uši, ale i pro oči.

Festival sociálního vzdalování

Divadelní umělci vytvořili festival, který sdružuje live streamy a videa vystoupení všech druhů na jednom místě.

Kulturní památky online

Palác Versailles, Francie

Objevuj jeden z francouzských národních pokladů, jeho barokní umění, architekturu a unikátní estetiku. Vstup do muzea.

Chrám Prambanan, Yogyakarta, Indonésie

Hinduistický komplex chrámů ukrývá světové unikáty a pyšní se titulem největšího v Indonésii. Díky virtuální prohlídce si ho můžeš téměř celý projít online. U fotografií najdete i zajímavé informace. Prohlédni si chrám Prambanan.

Sixtinská kaple, Vatikán

Nejen nádhernou Sixtinskou kapli, ale i množství muzeí ve virtuální sbírce Vatikánu můžeš navštívit na této stránce.

Autor foto: S-F

Zdroj informací: edition.cnn.com

Důležité:

Mohlo by tě zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru