Connect with us

Tipy

Potřebujete pomoct? Vyplňte formulář nejdříve 72h před odletem

Potřebujete pomoct? Vyplňte formulář nejdříve 72h před odletem

Vážení zákazníci Pelikána, milí přátelé, vzhledem na krizovou situaci nejen v letecké dopravě a s ním spojeným náporem na náš zákaznický servis bychom vás chtěli poprosit o následující postup, který nám pomůže zabezpečit co nejrychlejší a nejužitečnější pomoc pro každého zákazníka Pelikána, tedy i pro vás.

Reklama

Speciální formulář

Kontaktujte nás, prosím, výhradně přes SPECIÁLNÍ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ NA WEBU PELIKAN.cz a nezapomeňte v něm uvést datum vašeho odletu i kód rezervace vašich letenek. STAČÍ KLIKNOUT ZDE.

V případě, že se nás i přes to rozhodnete kontaktovat e-mailem, v předmětu zprávy stejně tak uveďte datum vašeho odletu i rezervační kód.

Předem děkujeme za pomoc i spolupráci a zároveň vás prosíme, mějte na paměti, že:

  • Pokud jste již zákaznický servis Pelikána kontaktovali, nečiňte tak opakovaně. Naši kolegové se s vámi pokusí spojit hned, jak to bude možné;
  • Přednostně vyřizujeme žádosti zákazníků Pelikána s odletem do 72 hodin, protože se vytížené kapacity našeho zákaznického servisu soustředí prioritně na pomoc těm, kteří se pokoušení dostat ze zahraničí zpět domů a naopak těm, kteří potřebují cestovat do zahraničí v nejbližších dnech;
  • Pokud máte odlet později než za 72 hodin, zákaznický servis Pelikána prozatím nekontaktujte vůbec. Jelikož se situace mění z hodiny na hodinu, oficiální úřady i letecké společnosti mohou rozhodnutí o vašem letu ještě několikrát změnit.
  • V případě potřeby, zejména pokud se nacházíte v zahraničí, se neváhejte obrátit přímo na vaši leteckou společnost. Potřebné informace najdete na jejím oficiálním webu.       Postup, jak si změnu nebo zrušení letenky můžete vyřídit i sami, najdete i v článku cestovatelského portálu #pelipeckystačí kliknout ZDE.

Jak se dostat domů z ciziny?

Pokud potřebujete zajistit cestu domů, vzhledem k aktuálním možnostem a situaci vám doporučujeme co nejdříve koupit novou letenku na letiště ve Vídni nebo v Praze, případně ještě v Německu, nebo využít jiný druh dopravy, jaký je ve vaší destinaci v této situaci možný.

Ministerstvo zahraničních věcí prosí, abyste se pokusili dopravit se domů individuálně. Pokud dorazíte na letiště v Rakousku či Německu, využijte vnitrostátní dopravy na státní hranici, kterou můžete pěšky přejít. Pokud máte rodinného příslušníka, který pro vás může do zahraničí zajet, jedná se u něj o výjimku, kdy mu bude umožněno překročit hranice, ovšem musí se prokázat letenkou. Nezapomeňte ovšem, že v takovém případě by měla platit karanténa pro každého, kdo přijíždí z ciziny, což vy, jako řidič již budete, a co víc – setkáváte se s potenciálním přenašečem. Měli byste telefonicky kontaktovat svého lékaře, či zavolat HOTLINE KORONAVIRUS linku MZV a situaci prodiskutovat. Je pravděpodobné, že nastoupíte 14-denní karanténu.

Podle aktuálních informací Česká republika, ale i třeba Rakousko, Německo nebo Polsko, už několik dní organizují (a budou organizovat i další) repatriační lety pro návrat svých občanů z různých destinací (jedná se o zřízené lety, ale i autobusovou dopravu). Této přepravy se mohou zúčastnit pouze ti, kterým byla zrušena navazující spojení.

Zatím jsou známé lety:

 na Kanárské ostrovy  ✈ do Maroka ✈  na Filipíny ✈ do Vietnamu

Děláme vše, co je v našich silách

Omlouváme se, že zákaznický servis Pelikána, vzhledem na množství neustále se měnících, přibývajících a stupňujících se opatření či restrikcí v letecké dopravě, aktuálně nedokáže na každý z tisíce požadavků vás, našich zákazníků, reagovat tak promptně, jak jste standardně zvyklí.

O aktuální situaci a důvodech přijatých opatření a doporučení výše, se vyjádřila i naše Tatiana Ondrejková, CEO cestovní kanceláře Pelikán – stačí kliknout ZDE.

Ještě jednou vám děkujeme za trpělivost, shovívavost a pochopení.

Váš Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.1/5 - (16 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru