Connect with us
Brazílie má bové podmínky vstupu

Koronavirus

Brazílie zpřísnila podmínky: od 30. prosince je potřeba negativní PCR test

Brazílie zpřísnila podmínky: od 30. prosince je potřeba negativní PCR test

Nový rok, nová pravidla. Brazílie byla jednou z mála zemí na světě, která během pandemie zůstala otevřená bez větších omezení, ale od 30. prosince došlo ke změně. Nově je ke vstupu do Brazílie nutný negativní PCR test na COVID-19 absolvovaný nejpozději 72 hodin před odletem z prvního bodu (například letiště Vídeň) a také budete muset vyplnit zdravotní formulář.

Reklama

Pokud nemáte negativní PCR test, nebude vám umožněno nastoupit na let do Rio De Janeira, Sao Paula nebo do jiné brazilské metropole.

Pozastavené jsou i lety mezi Velkou Británií a Brazílií.

Test na COVID je povinný pro osoby starší 12 let.

Brazilská metropole Rio de Janeiro opět otevřela pláže a pokračuje v rušení jiných omezení, otevřené mohou být už i taneční kluby.

Brazilské velkoměsto již dříve povolilo plavání v moři, ale opalování se na plážích bylo zakázáno.

Lidé si mohou nově pronajmout plážové křesla a slunečníky, na pláži se mohou stavět i prodejní stánky a prodavači mohou nabízet alkoholické nápoje, ačkoli stále třeba dodržovat bezpečnostní odstupy.

Pohled na pláže Copacabana, Rio de Janeiro, Brazílie
Copacabana Beach, Rio de Janeiro, Brazílie

Mají mnoho případů, ale údajně i situaci pod kontrolou

Zatímco země po celém světě uvolňovaly koronavirová pravidla a otevíraly hranice až po stabilizaci situace, Brazílie zvolila jiný přístup. Jihoamerická země se otevřela zahraničním turistům od 29. července a to i přes neutuchající hrozbě koronaviru v zemi.

Turisté ze všech zemí (kterým by za normálních okolností bylo dovolen standardní vstup na víza) tak již mohou od léta 2020 opět cestovat do Brazílie.

Připomínáme, že Brazílie má druhý nejvyšší počet případů COVID-19 na světě. Po návratu z této země musíte absolvovat izolaci a povinný test na COVID-19, případně se na hranicích už prezentovat s platným negativním výsledkem PCR testu.

Ježíšova socha v Rio de Janeiro

Akční letenky do Ria de Janeira, Brazílie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru