Connect with us
Ósaka

Asie

Ósaka během jara za 11 990 Kč. Letenky z Budapešti se zavazadlem v ceně

Ósaka během jara za 11 990 Kč. Letenky z Budapešti se zavazadlem v ceně

Zahaj svoji cestu po Japonsku v Ósace. Budeš žasnout nad moderní architekturou, nicméně zážitky si odnesou i milovníci historie a umění. Nezapomenutelná je také místní gastronomie, neboť metropole je známým kulinářským centrem. Vydej se poznat tohle vše a spoustu dalšího už toto jaro. Letenky z Budapešti pořídíš už za 11 990 Kč i se zavazadlem.

Reklama
 • Odkud? Z Budapešti
 • S kým? Letecké společnosti China Eastern Airlines a Shanghai Airlines
 • Kdy? Duben – červen 2023
 • Termín? Příklad 3. – 13. květen 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 2x23kg odbavené zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Co dělat, vidět a zažít v Ósace

Ósaka je třetím největším městem v Japonsku a díky své poloze u rozlehlého zálivu je přístavem a důležitým obchodním centrem. Památek zde není tolik jako třeba v Kjótu, takže až je obejdeš, klidně se přesuň. Ósaka, Kjóto a Kóbe tvoří souměstí a leží jen kouske od sebe.

V samotné Ósace se vydej k hradu, který se vyjímá mezi moderními budovami. Stavba je dominantou a připomínkou slavných dějin. Kvůli bombardování během 2. světové války utrpělo město velké škody a některé historické budovy jsou replikami původních staveb – replikou je i hrad, Ósaka-džó, přesto však stojí za návštěvu.

Ósaka

Rodiny s dětmi najdou vyžití v Ósackém zálivu, kde stojí za návštěvu zejména obrovské akvárium Kaijúkan nebo park Universal Studios Japan. Tam se můžeš vydovádět na stejných atrakcích jako v americkém Orlandu na Floridě.

Už jsme psali, že Ósaka je kulinářským centrem země. Proto si udělej čas na ochutnávku zdejší verze sushi nebo třeba tradičního pokrmu udon suki.

Skvělou atrakcí, za kterou se musíš přesunout do města Nara, je Nara Park. Volně tady totiž žijí jeleni. Ty se mezi nimi můžeš pohybovat a dokonce je i nakrmit nebo pohladit.

Nara Park

Doklady a podmínky vstupu do Japonska

V případě, že se nechystáš v Japonsku strávit víc než 90 dnů, tak na návštěvu nepotřebuješ vízum. Stačí ti platný cestovní pas, který musí být platný ještě aspoň 6 měsíců po návratu z Japonska.

Co se týče vstupních covid nařízení, cestující se musí prokázat buď platným očkovacím certifikátem (nutné alespoň 3 dávky očkování proti COVID-19), nebo potvrzením o negativním PCR testu (nesmí být starší 72 hodin před odletem). Rovněž je třeba vyplnit příjezdový formulář.

Pro zrychlení popříletové kontroly se doporučuje vyplnit tzv. Fast Track na webu Visit Japan.

Ósaka

Levné ubytování v Ósace

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Tip na pronájem auta v Japonsku

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru