Connect with us
USA

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 1. díl

Pelipeckovní roadtrip po USA: 1. díl

Máme seriál článků pro blázny jako jsme my. V roce 2017 jsme se rozhodli v low cost stylu, za čtyři týdny procestovat křížem krážem Spojené státy, máme upřímný autodeník. Budeme se snažit nastínit realitu toho, co je možné stihnout za tak krátký čas, když se rozhodnete si v New Yorku půjčit auto a zase ho tam za měsíc vrátit. A jestli jste se také jako my rozhodli rozpočítávat rozpočet na tento roadtrip mezi pět spolucestujících, napíšeme vám i o tom, co se děje s mezilidskými vztahy, když jste spolu 24/7. Řekněme si upřímně, ne vždy se totiž zadaří sehnat pět lidí, kteří si ve všem dokonale rozumí. Zkusíme vám dát praktické tipy a rady, které nám dali místní a upozornit na věci, které nám přijdou do cesty a které by vás mohly zajímat. Nečekejte profesionální fotografie ani průvodcovské výklady, bude to jen takové, jako to reálně je.

Reklama

Bordentown

Den příjezdu je náročný. Obzvlášť pokud se osm hodin v letadle věnujete jídlu a sledování filmů, a potom se divíte, že máte problém udržet se na nohách při čekání na výdej auta. Rada pro vás – jestli se vám i jen malinko dá, aspoň na pár hodin zkuste spát. Protože pokud chcete jako my odjet trochu dál od města, abyste měli levnější ubytování, budete potřebovat dost energie. My jsme se z New Yorku vydali do městečka Bordentown, v New Jersey. Vypadalo to tam přesně jako z tradičních amerických filmů, kde ukazují rodinkářská městská předměstí. Lidé si tam na noc nezamykali ani auta, takže jsme usoudili, že se tam pojem krádež moc neskloňuje. Údajně za největšího zloducha se tam považují mývalové, které místní přezdívají jako Trash Panda – „odpadková panda“. Ale teda jednu adrenalinovou aktivitu tam najdete – noční ghost tour. Bordentown je totiž údajně „haunted town“, tedy město pronásledované duchy.

Dům ve městečku Bordentown.

„Philly“

Kvůli spaní na vyfukující se nafukovačce a kvalitnímu jetlagu jsme byli vzhůru poměrně brzo, což se nám nakonec docela hodilo. Na snídani nás zachránil slavný Wallmart, o kterém nám pan domácí řekl, že je „jen tady kousek“. Jen tady kousek ve skutečnosti znamenalo patnáctiminutovou cestu autem ven z města. To je zkrátka jejich vnímání vzdáleností. Ale co by člověk pro jídlo neudělal. Po koláči s pekanovými ořechy jsme byli konečně schopní vydat se do naší další zastávky – do Filadelfie.

Love Statue a City Hall ve Filadelfii.
Street art ve Filadelfii.

Filadelfie je za chmurného dne poměrně o ničem. Respektive to není zrovna místo, které by bylo na více než dva dny. Jednoznačně stojí za to podívat se k místu, kde byla v roce 1776 podepsána Deklarace nezávislosti nebo ke Zvonu svobody. Všechno to najdete ve Starém městě v okolí ulic Market a 5th. Pak stojí za zmínku i City Hall na křižovatce ulic Market a Broad. Kolem ní se nachází pár zajímavých budov a Love Statue, vedle které můžete obdivovat chlapce obíjející se na skateboardech o patníky. Pokud máte možnost, nechte auto zaparkované u ubytování nebo aspoň mimo centrum. My jsme neměli moc času a proto jsme si zaplatili za parkoviště přímo na ulici Broad, pár bloků od všeho podstatného. Díky víkendu jsme dostali lepší taxu, a tak jsme za zhruba tři hodiny zaplatili 15 dolarů*. Všední dny jsou pak o něco dražší. A až vás přepadne hlad a z nějakého nepochopitelného důvodu nebudete mít chuť na Philly Steak, skočte třeba do Chinatownu, tam si pochutnáte.

Skateboardisti ve Filadelfii.
Zvon svobody ve Filadelfii.

Z „Philly“, jsme se vydali do města Roanoke, které se nachází v blízkosti George Washington and Thomas Jefferson National Forest a byl napůl cesty do naší další vytoužené destinace – do Nashvillu.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do New Yorku

Zajímá tě pokračování? Čti dál:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru