Connect with us
Eurowings

Cestopisy

Moře nebo město? 14 peckových destinací z Prahy s Eurowings

Moře nebo město? 14 peckových destinací z Prahy s Eurowings

Venku se pomalu začíná zbarvovat listí do podzimních tónů a teploty už nedosahují tak vysokých hodnot jako minulý měsíc. Pro milovníky tepla jsou tyto projevy počasí okamžitým impulsem k hledání úniku na nějaké teplejší místo. Fanouškům aktivní dovolené zase začíná hlavní sezóna, kdy se mohou vydat na túry nebo prozkoumat oblíbené evropské metropole, aniž by si u toho museli neustále utírat pot z tváře. No a pro ty, kteří musí cestovat v každém období, se nic nemění. Eurowings mají ale řešení pro každého. V říjnu otevírají svoji novou základnu v Praze a během zimního letového řádu tak představí celkem 14 spojení do několika atraktivních destinací. Kam se s nimi vydáš ty?

Reklama

S Eurowings za teplem

Mezi podzimními novinkami letecké společnosti Eurowings najdeš mimo jiné destinace, ve kterých si budeš moci ještě o pár dní prodloužit léto… Vzhledem k listopadovým termínům spíše babí léto. Nicméně i tak to bude ve srovnání s aktuálními teplotami u nás příjemné oteplení.

Španělské poklady

Prvním městem ze španělské nabídky Eurowings je Malaga. Oblíbená dovolenková destinace ležící na slunečném jihu země. Po jejích dlouhých plážích se můžeš procházet třeba celý den. Doporučujeme ale odběhnout i na prohlídku místních památek a samozřejmě do muzea Picassa, neboť Malaga je rodištěm tohoto slavného umělce. O tom, že nesmíš zapomenout ochutnat zdejší středomořskou kuchyni a skvělé víno snad ani nemusíme psát.

Malaga

Barcelona je stejně jako Malaga výrazně spojena s umělcem, tentokrát je jím architekt Antoni Gaudí. Jeho Sagrada Familia je už téměř symbolem tohoto energického města. A právě za ruchem a zdejším temperamentem se vydej do ulice La Rambla plné pouličního umění a živé hudby. Když budeš mít po tomto zážitku chuť se stáhnout do ticha, zamiř do parku Guëll. Ten je rovněž dílem Gaudího.

Barcelona

Další destinaci už nenajdeme v pevninské části Španělska, ale v oceánu. Fuerteventura je jedním z Kanárských ostrovů. Je vyhledávaný zejména pro své nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodu, ale nabízí toho mnohem více. Nevynechej návštěvu národního parku Corralejo, který je jednou z mála zelených ploch na ostrově, vyblázni se na surfu nebo si naplánuj cestu napříč ostrovem a vydej se do kouzelných vesniček. Poznej, jak žijí místní, a určitě neodmítni ochutnávku kozího sýru Majorero.

Fuerteventura

67 kilometrů pláží a stabilní teploty, které se i v zimě pohybují kolem 20 °C, zní celkem lákavě, co myslíš? Jestli je to pro tebe tato představa ale málo akční, Tenerife skrývá i jiné trumfy. Vyjdi na nejvyšší horu Španělska, Pico de Teide nebo objev nedotknutou přírodu ostrova La Gomera.

Tererife

Řecké Athény

Historie je z tohoto místa cítit na každém rohu a co více, je dokonce i vidět. Na nejznámější památku, chrám Partheon, totiž dohlédneš téměř odevšad. Jakmile už budeš mít ale nejrůznějších vykopávek a archeologických nalezišť dost, vydej se třeba do Královské zahrady nebo některé z místních restaurací.

Athény

S Eurowings za dobrodružstvím a zážitky

Samozřejmě, že i ve výše uvedených destinacích nebude o zážitky a dobrodružství nouze. Nicméně v této části jsme pro tebe vybrali města, která jsou ideální třeba na víkendovou poznávačku.

Bristol nebo Birmingham?

Bristol najdeš na jihozápadě Anglie. Je přístavním městem, kde se snoubí nádherné památky a tradice s moderním stylem. Ve staré části budeš mít pocit, jakoby se zastavil čas – klikatými uličkami se můžeš dostat na některý z farmářských trhů či jarmarků, které jsou zde velice oblíbené. Na své si ale přijdou i milovníci umění. Bristol je v současnosti místem, kde se daří umění a moderním výtvarným stylům.

Bristol

Birmingham je někdy považován za druhé hlavní město Velké Británie. Souvisí to zejména s jeho velkou průmyslovou historií. Dnes je ale moderní a živou metropolí. Při procházce možná narazíš na povědomá místa, Birmingham je totiž častým cílem filmařů. Skvělým zážitkem je i projížďka na lodi, nachází se zde totiž několik kilometrů kanálů.

Birmingham

Dánská Kodaň

Zkombinuj útulné kavárny, muzea, bohatý noční život a všudypřítomné cyklisty a dostaneš Kodaň. Toto město má svoji jedinečnou atmosféru, která přitahuje stále více turistů. Že by to dělalo to jejich hygge? Možná ano. Vydej se do Kodaně a poznej skutečnou podstatu tohoto slova. Dánové tě naučí, jak si užívat vše dobré s těmi nejbližšími.

Historické centrum Kodaně v Dánsku.

Do Milána nejen za nákupy

Namiř si to do Milána a poznej severozápad Itálie. Toto město je nejen kulturním a společenským centrem, ale i místem, kde narazíš na nádherné historické stavby. Hlavním cílem je jistě Katedrála Narození Panny Marie nacházející se na náměstí Piazza del Duomo. Hned kousek pak najdeš slavnou nákupní galerii. No vidět se tu toho dá opravdu mnoho. Co se ale jídla týče, nečekej typickou středomořskou kuchyni. Oblíbené jsou masové pokrmy a zajímavostí je, že nedaleko Milána vznik oblíbený italský sýr gorgonzola.

Milán

S Eurowings za byznysem

Jezdíš na pracovní schůzky do Německa? Potom asi víš, že Eurowing již nějaký čas létají z Prahy do destinací Düsseldorf, Hamburk a Kolín nad Rýnem. Ale abychom se nepochopili špatně, nemusíš být zrovna byznysmen, abys sem mohl/a letět. Prodloužený víkend v těchto německých metropolích si jistě užiješ stejně jako ve všech výše zmiňovaných.

Hamburg

Akční letenky Eurowings z Prahy

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru