Connect with us
Eurowings

Evropa

Eurowings již otevřely novou základnu v Praze. Jak to vypadá na palubě?

Eurowings již otevřely novou základnu v Praze. Jak to vypadá na palubě?

Letecká společnost Eurowings letos na podzim otevřela v Praze novou základnu a podstatně tak rozšířila svoji dosavadní nabídku letů. Na zimní sezónu si pro nás připravila celkem 14 peckových destinací a už nyní víme, že i léto bude pořádně nabité. Aerolinky totiž oznámily, že od prosince 2021 spustí lety do Říma a v nové sezóně přidají ještě dalších 8 spojení. Na co se můžeš těšit? Vše jsme pro tebe zjistili a sepsali do článku.

Reklama

Nízkonákladová divize letecké skupiny Lufthansa otevřela svoji novou základnu přesně 31. října 2021. Ta se tak připojila k již existujícím devíti evropským základnám. Nabídne více než 100 pracovních míst a současně více než 100 letů týdně.

Eurowings

Eurowings mají servis pro každého! Vybereš si BASIC, SMART nebo BIZclass?

Ať už je pro tebe při koupi letenky důležitá co nejnižší cena nebo dokonalý servis, u Eurowings si vybereš. V rámci své ekonomické třídy totiž nabízí tři balíčky, které se liší šíří poskytovaného servisu.

Balíček BASIC

Balíček BASIC je vhodný pro všechny milovníky opravdového low-cost cestování. Jestli se chceš jen přepravit a stačí ti jedno příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm), toto bude zřejmě tvoje volba číslo jedna.

Když budeš chtít, pohodlně si můžeš přikoupit například odbavené zavazadlo, případně 2 odbavená zavazadla s přednostním nástupem do letadla, výběr sedadla, místo s větším prostorem na nohy, snack a nápoj či službu jakou je například rezervace speciálního zavazadla (převoz sportovního vybavení apod.).

Eurowings

Balíček SMART

Tento balíček je zlatou střední cestou – chytrá volba zahrnující několik služeb s možností přikoupit si dodatečné služby tak, aby výsledný produkt splnil tvoje očekávání.

Co vše zahrnuje balíček SMART?

 • 23kg odbavené zavazadlo
 • Velké příruční zavazadlo do 8 kg (55 x 40 x 23 cm)
 • Malé příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm)
 • Preferovanou volbu sedadla
 • Možnost odbavení na letišti
 • Přednostní nástup do letadla
 • Míle do programu Miles & More
 • Neomezené změny v bookingu bez poplatku letecké společnosti – v případě, že je nový let dražší, pouze doplatíš rozdíl v ceně. Platí na rezervace provedené do 29. října 2022.

Mezi služby, které si můžeš přikoupit, patří sedadlo s větším místem na nohy, Flex Light (v rámci Eurowings Flexibility Guarantee je tento neomezený a bezplatný servis umožňující změny bookingu až 40 minut před odletem momentálně dostupný u všech rezervací), Flex Premium při rezervaci nového letu (změny v bookingu možné až do dokončení online check-inu) či možnost přikoupení například speciálního zavazadla.

Eurowings

Balíček BIZclass

Maximální pohodlí za přijatelnou cenu? Přesně tak by se dala popsat BIZclass, kterou Eurowings nabízí u vybraných letů. Prvotřídní servis a množství výhod udělá z tvé cesty letadlem nezapomenutelný zážitek.

Jaké benefity můžeš čekat?

 • Malé příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm)
 • Dvě velká příruční zavazadla do 8 kg
 • Dvě 32kg odbavená zavazadla
 • Vyhrazený prostor pro příruční zavazadla
 • Neomezené změny v bookingu bez poplatku letecké společnosti – v případě, že je nový let dražší, pouze doplatíš rozdíl v ceně. Platí na rezervace provedené do 29. října 2022.
 • Míle do programu Miles & More
 • Službu Flex Premium za příplatek – možnost rezervace či jejího zrušení zdarma do konce dne odjezdu
 • Vstup do salónku
 • Přednostní check-in a nástup do letadla
 • Preferovanou volbu sedadla v řadách 1-3
 • Nejlepší rozteč sedadel
 • Volné sousední sedadlo zdarma
 • Á la carte menu
 • Zábavní program – široká nabídka filmů, seriálů a hudby, ke které se snadno dostaneš přes svůj smartphone, tablet nebo notebook
Eurowings BIZclass

Pohodlné cestování s dostatkem prostoru? Máš ho mít

O sedadlech jsme se v předchozí kapitole nezmínili, protože nám přišlo vhodné jim věnovat samostatnou část. Pokud totiž ke svému maximálnímu komfortu potřebuješ více místa na nohy, aerolinky Eurowings pro tebe mají řešení. Pro balíčky BASIC a SMART je v letadle vyhrazena část poskytující větší prostor, místo standardních 74 cm si můžeš užívat prostor ve velikosti 81 cm.

Eurowings

Kdyby v tobě i po rezervaci většího prostoru na nohy představa letu stále vyvolávala klaustrofobické pocity, popřemýšlej ještě nad službou nabízející volné prostřední sedadlo. Služba je zejména v poslední době více a více oblíbeným produktem.

V balíčku BIZclass je větší prostor na nohy samozřejmostí, podobně jako volné sousední sedadlo.

Eurowings

Eurowings mají flexibilní řešení

Pandemie koronaviru změnila cestování prakticky ze dne na den, nicméně většině leteckých společností se podařilo relativně rychle reagovat. Eurowings nejsou výjimkou. V současné chvíli, kdy musí být cestující připraveni na rychlé změny v krátkém čase, nabízí nezbytnou flexibilitu v podobě bezplatné změny rezervace nebo zrušení letů. S programy Flex Light nebo Premium Flex tě nezaskočí ani změna na poslední chvíli.

 • Flex Light – umožňuje neomezené změny v bookingu zdarma až do 40 minut před odletem. V případě, že je nový let dražší, doplácí se rozdíl v ceně. Aktuálně je tato služba zahrnuta v každé rezervaci.
 • Flex Premium – poskytuje bezplatné a neomezené změny v bookingu, případně zrušení bez dalších poplatků.

Flexibilitu přináší i možnost spravovat svoji rezervaci v mobilní aplikaci Eurowings, která je dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

Eurowings

Sbírej míle s Eurowings a získej výhody

Eurowings pro své věrné zákazníky připravily program s názvem Miles & More, do kterého se můžeš bezplatně zaregistrovat, sbírat míle a následně je vyměnit za skvělé odměny – u leteckých společností, hotelů, obchodů či za výlet půjčeným autem.

Chceš získat dvojnásobnou dávku mil? Potom využij limitovanou akci a rezervuj svůj let s datem odletu do 31. prosince 2021. Více se dozvíš ZDE.

Eurowings

Zdraví a bezpečí na prvním místě

Podobně jako ostatní aerolinky, tak i Eurowings kladou důraz bezpečnost. V současné chvíli platí pro všechny pasažéry povinnost nosit v prostorách letiště i na palubě chirurgickou roušku či respirátor. O kvalitu vzduchu se na všech letech starají HEPA filtry, v prostorách letiště je k dispozici dezinfekce a během letu cestující obdrží dezinfikované ubrousky.

Atraktivní a výhodná spojení pro všechny

Letecká společnost aktuálně létá z Prahy do 14 destinací. Najdeš mezi nimi dánskou Kodaň, chorvatský Záhřeb, italský Milán, izraelský Tel Aviv, řecké Athény, oblíbené španělské destinace – Malagu, Barcelonu, Fuerteventuru a Tenerife – dále Bristol a Birmingham jako zástupce z Velké Británie a německá města Düsseldorf, Hamburk a Kolín nad Rýnem.

V současné chvíli aerolinky využívají dvě letadla Airbus A320, nicméně do léta 2022 pražskou bázi doplní ještě třetí letoun.

Již v prosinci 2021 Eurowings spustí lety do Říma. Přímé spojení hlavní italské metropole s přažskou základnou je ale jen první vlaštovkou z toho, co společnost plánuje na léto. V novém letovém řádu (konkrétně od konce března 2022) se totiž můžeme těšit ještě na 8 dalších spojení. Po které novince sáhneš ty?

 • Itálie – Řím (již od prosince 2021)
 • Kypr – Larnaka
 • Řecko – Kréta a Korfu
 • Portugalsko – Faro
 • Španělsko – Alicante, Valencie a Mallorca
 • Švédsko – Stockholm

Akční letenky Eurowings z Prahy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.3/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru