Connect with us
Zanzibar

Afrika

Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 13 490 Kč a máme jasno!

Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 13 490 Kč a máme jasno!

Zanzibar se už během minulého roku zařadil mezi jedny z nejžádanějších destinací vůbec a my se nedivíme. Je přesně namíchaným koktejlem, který zachutná jak fanouškům relaxace toužících po odpočinku na bělostných plážích s tyrkysovou vodou, tak milovníkům autentických míst, neboť si stále drží své nezaměnitelné kouzlo a tradiční kulturu. Velkou předností jsou i příznivé vstupní podmínky. Ptáš se, jak se do tohoto exotického ráje nejlépe dostat? Mrkni na srovnání aktuálně nabízených letenek a vyber si podle svého.

Reklama

Ceny letenek jednotlivých leteckých společností začínají od 13 490 Kč. Při srovnávání jsme brali do úvahy zejména servis, poskytovaná zavazadla, přestupy, cenu, nabídku termínů, ale třeba i to, zda aerolinky na cestu aktuálně vyžadují PCR test.

Neomezený servis Qatar Airways

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐⭐
 • Přestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐ 
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Jak tomu bývá, výhodnější ceny letenek pořídíš s odlety z Vídně. Jinak tomu není ani u letenky s Qatar Airways, která nabízí jednu z nejlepších cen. O špičkovém servisu nemůže být pochyb. Letecká společnost nabízí během letu neomezený servis. Akční kalendář má mnoho termínů od konce března. V ceně je 25kg odbavené zavazadlo a na cestě tam je jen jeden krátký přestup. Nevýhodou může být delší noční přestup na cestě zpět, což zase může vynahradit skvělá cena letenky. U všech letů s Qatar Airways navíc nepotřebuješ u přestupu v Dauhá PCR test. Kvalitní zábavní systém na palubě je samozřejmostí.

Letadlo Qatar Airways

Alternativou odletu z Vídně může být akční cena z Prahy za 15 790 Kč, která je vhodná hlavně pro ty, kteří do mají do Vídně daleko. Oproti předchozí variantě má kalendář odlety jen v neděli a pondělí, ale stále od března. Přestupy jsou prakticky identické a stejně tak zavazadlo.

Ekonomická třída Qatar Airways

Ethiopian Airlines – letenka s termíny už od ledna

 • Servis: ⭐⭐⭐
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Přestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Z Prahy bohužel nelétají, ale letenky z Vídně patří již několik měsíců mezi nejrezervovanější. Cena 14 590 Kč je více než slušná a zahrnuje i 2 velká zavazadla, každé do hmotnosti 23 kg. Další výhodou mohou být termíny už od ledna. Oproti jiným aerolinkám se ale připrav na technický stop, který tě zdrží cca na hodinku. Oproti Qatar Airways máš ale na cestě zpět kratší přestup. Ani Ethiopian Airlines nevyžadují pro lety na Zanzibar a zpět negativní PCR test.

Letadlo letecké společnosti Ethiopian Airlines

Emirates/flydubai k letence přidají covid-19 pojištění

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐
 • Přestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Emirates nabízí z Vídně spoustu termínů již od února a nově s nimi nepotřebuješ při letech na Zanzibar negativní PCR test. V tomto tarifu nabízí aerolinky jen 20kg odbavené zavazadlo, to ale vynahradí skvělým servisem a menu, které fungují prakticky bez omezení. Výhodou této letenky jsou i kratší přestupy. Se samotnými Emirates poletíš do Dubaje, linka mezi Dubají a Zanzibarem je operována dceřinnou společností flydubai. Ta sice nedosahuje takových kvalit jako Emirates, i tady máš ale jídlo na palubě již v ceně letenky. Emirates/flydubai navíc ke každé zakoupené letence dávají zdarma covid-19 pojištění, které pokrývá více rizik a chrání tě před situacemi před odletem i po něm. Benefitem je i našlapaný zábavní systém u Emirates, který patří mezi ty nejlepší.

Letadlo v Emirates v oblacích

Alternativou může být odlet z Prahy. Letenku pořídíš za 17 490 Kč a na výběr jsou zejména březnové termíny. I tady máš v Dubaji jen jeden krátký přestup.

Emirates

Turkish Airlines – velké zavazadlo i krátké přestupy

 • Servis: ⭐⭐⭐
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Přestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Turkish Airlines patří v nabízeném servisu a kvalitě jídla mezi nejlepší, nyní se ale na palubě s plnohodnotným menu bohužel nesetkáš. Aerolinky oproti tomu nabízí nespočet termínů od dubna do října, ohromné 46kg zavazadlo a krátké přestupy v obou směrech (u letu zpět s tech. stopem). Pro lety přes Istanbul do Zanzibaru a zpět nově není potřeba negativní test. I tady ti let zpříjemní výborný zábavní systém.

Turkish Airlines

Podmínky vstupu na Zanzibar a návrat

Zanzibar je otevřen turismu a vztahují se na něj stejná pravidla jako na celou Tanzanii. Při vstupu do země tak není nutný test ani karanténa. Během cesty stačí vyplnit registrační formulář na palubě letadla, případně absolvovat jeden rychlotest po příletu a mít s sebou platná víza. Ty si však v klidu zařídíš během letu na palubě letadla a zaplatíš za ně po příletu.

Při návratu zpět do České republiky je nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní absolvovat testování.

Zanzibar

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

První hotel ve vesmíru by měl být otevřen v roce 2027 https://t.co/ryXddeonF7 #novinky16 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus17 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus21 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa21 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky22 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky22 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus22 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru