Connect with us
Dubaj

Cestopisy

Zažij Dubaj shora: 9 peckovních rooftop barů

Zažij Dubaj shora: 9 peckovních rooftop barů

V destinaci s výjimečným panoráma, jaké má Dubaj, jsou rooftop bary velmi oblíbeným místem na trávení příjemného večera s partnerem či kamarády. A my se vůbec nedivíme. Nechat si ujít výhled na nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa, která je dvakrát tak vysoká jako Empire State Building v New Yorku, s luxusním drinkem v ruce? To nepřichází v úvahu. Z některých rooftop barů zase uvidíš třpytící se Arabské moře nebo člověkem vytvořený Palm Jumeirah, světoznámý ostrov ve tvaru palmy. K superlativům v Dubaji, které spatříš již z dálky, se nově přidává i nejvyšší vyhlídkové kolo na světě. Všechny fenomény v Dubaji si můžeš užít samostatně nebo si sedni do jednoho z peckovních rooftop barů, o které ve měste není nouze, a vychutnej si je všechny najednou a navíc z unikátní perspektivy.

Reklama

LookUp Rooftop Bar, La Ville Hotel & Suites

Impozantní budova La Ville se nachází na konci bloku City Walk, módní obytné a obchodní čtvrti lemované bary, restauracemi, méně známými butiky a pouličním uměním. LookUp patří k barům s nezapomenutelnými výhledy na Burj Khalifa. Aby toho nebylo málo, najdeš zde i bazén, ve kterém se můžeš ještě před drinkem zchladit. Dej si vodní dýmku nebo si zaplav při západu slunce. Ještě jeden tip: nezmeškej happy hour!

Luna Sky Bar, Four Seasons Hotel DIFC

Nebýt červeného koberce vedoucího do mramorového lobby, vstup do této 8patrové budovy bys možná i minul/a. Bar Luna je menší než některé jiné v okolí, ale o to intimnější prostředí nabízí. Navzdory své poloze v byznys centru si hotel Four Seasons vysloužil místo mezi domácími i turisty. Kromě skvělých drinků tady ochutnej sushi, steak nebo tiramisu. Mňam!

Luna Sky Bar
Zdroj: Luna Sky Bar

Cielo Sky Lounge, Park Hyatt Dubai

Tento exotický resort v centru města nabízí výhled na zátoku Dubai Creek, přístav a panoráma města. Sousedí s golfovým a jachtovým klubem Dubai Creek. Právě zde se nachází rooftop bar Cielo Sky Lounge. Hosté si tu kromě chutných Margarit mohou užít i živou hudbu.

Cielo Sky Lounge
Zdroj: Cielo Sky Lounge

The Penthouse, FIVE Palm Jumeirah

V Penthouse se dějí věci ve dne v noci, mnohými je označován za nejlepší rooftop lounge v Dubaji. Je zařízen v elegantním stylu na večeře i tancování. Přístavní terasa, známá pro své nádherné panoramatické pozadí, je ideálním místem na fotky, které ti bude každý závidět. K dispozici je rovněž terasa s výhledem na město, s denním klubem a bazény.

The Penthouse
Zdroj: The Penthouse

Siddharta Lounge, Grosvenor House Dubai

V ikonickém Siddharta Lounge rooftop baru tě čeká nepřekonatelný zážitek. Drinky od specialistů na světové úrovni a úžasná kuchyně společně se zábavou na každý týden. Tomu se těžko říká ne. Scenérii okoření večerní výhledy na dubajský přístav. Podávané jídlo má středomořský a asijský nádech.

Siddharta Lounge
Zdroj: Siddharta Lounge

Treehouse, Taj Dubai

Rooftop bar s renesanční výzdobou, krásným nábytkem a stromy je navržen jako „dům naruby“, v souladu s přírodou. Hravý bar se nachází v zahrádce za Burj Khalifa, takže okouzlující večerní výhledy na nasvícenou nejvyšší budovu na světě jsou zaručeny. Jídla ve znamení středomořských chutí jsou doplněna beaty na pravidelných párty.

Treehouse
Zdroj: Treehouse

Sobe, W Dubai – The Palm

W Dubai je párty palácem, který se již historicky pojí s peckovou hudební scénou. Představ si klubový interiér, bazény obehnané vodními postelemi a chillout teepee. Místní restauraci vedou světoznámí šéfkuchaři Massimo Bottura a Akira Back. Rooftop bar je zařízen v latino stylu s nádechem Miami.

SoBe
Zdroj: SoBE

Sol Sky Bar, Canopy by Hilton Dubai Al Seef

Hotel s přijatelnými cenami a zaměřením na nejnovější trendy disponuje unikátním rooftop barem s bazénem i shisha terasou. V baru podávají originální daiquri s datlovým sirupem. No a samozřejmě – ty výhledy!

Sol Sky Bar
Zdroj: solskybar.business.site

Sky Bar at Cé La Vi, Address Sky View

Poslední open-air bar na našem seznamu má opravdu výjimečnou architekturu. Nachází se, jak jinak, na vrcholu budov s názvem Address Sky View a svým tvarem připomíná loď. Bar vítá návštěvníky na 54. patře. Kromě drinků jako Apple Pie a White Rabbit či tapas inspirovaných asijské kuchyni, láká na infinity bazén a nádherné výhledy.

Zdroj: The Telegraph

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru