Connect with us
Dubaj

Cestopisy

10 peckových zážitků v Dubaji, které jsou úplně zdarma

10 peckových zážitků v Dubaji, které jsou úplně zdarma

Dubaj je místem, kde je možné téměř vše. Ráda zve turisty na nákupy, do luxusních resortů i pokochat se jejími rekordy největší fontánou, nejvyšším mrakodrapem či novinkou v podobě nejvyššího vyhlídkového kola na světě. Už dávno neplatí, že je Dubaj destinací jen pro bohaté. Mnohé zážitky a místa jsou vhodné pro celou rodinu s dětmi či mladé páry hledající pořádnou romantiku. Jestli si chceš vychutnat Dubaj bez toho, abys vybílil/a svůj účet, kromě levných letenek ti přinášíme i 10 TOP zážitků, které Dubaj nabízí zcela bezplatně.

Reklama

Podmínky vstupu do Dubaje

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně negativní PCR test (ne starší 72 hodin) je ke vstupu nutný. Dále je vyžadováno zdravotní pojištění, vyplněný formulář zdravotního prohlášení a stažení aplikace DXB Smart App.

Expo 2020 Dubai: jak získat vstupenky zdarma?

Dubajské EXPO 2020 otevřelo brány návštěvníkům z celého světa 1. října 2021. Největší mezinárodní událost a výstavu na přelomu let 2021 a 2022 můžeš navštívit několika způsoby – pokud cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získáš dokonce bezplatně. Zde je PODROBNÝ NÁVOD, JAK NA TO.

Expo 2020 Dubai

10 TOP zážitků v Dubaji zdarma

1. Prohlédni si mešitu Grand Bur Dubai Masjid

Mešita Grand Bur Dubai, známá rovněž jako Grand Bur Dubai Masjid, je jedním z nejznámějších míst na bohoslužby v Dubaji. Mešita se nachází v památkové zóně a má kapacitu 1 200 věřících. Má také nejvyšší minaret v Dubaji, měří 70 metrů a připomíná maják.

Budova má bohatou historii a kdysi byla školou aneb kuttab, která se věnovala studiu Koránu. První studenti se studií zúčastnili v roce 1900 a naučili se Korán nazpaměť. V roce 1960 byla postavena nová mešita a v roce 1998 byla znovu přestavěna, aby napodobila původní architekturu.

Grand Bur Dubai Masjid

2. Užij si relax na pláži

Dubaj má několik peckových veřejných pláži se vstupem zdarma. Doporučujeme vydat se například na pláž JBR – zde se zabaví i děti, Kite Beach nebo pláž Umm Suqeim. Kromě osvěžení u vody najdeš množství restaurací, obchodů a kaváren.

Dubaj

3. Po poušti na kole

Jedním z nejoriginálnějších zážitků, které můžeš v Dubaji zažít zdarma (kromě půjčení kola), je jízda po poušti Al Qudra. Milovníci jízdy na kole si zde užijí krásnou 50kilometrovou cyklotrasu na červené pláži. Zejména jízda při západu slunce či občasná společnost v podobě velbloudů procházejících rozpáleným pískem zaručují nezapomenutelné vzpomínky na Dubaj.

Dubaj

4. Pozoruj plameňáky v přírodní rezervaci

Na nádherné pameňáky se můžeš jít podívat do rezervace Ras Al Khor. Vezmi si dalekohled, najdi s tiché útočiště a pozoruj růžová stvoření v jejich přirozeném prostředí. Tato aktivita potěší i děti. Kromě plameňáků můžeš spatřit i volavky, kormorány a orlovce.

Dubaj

5. Vychutnej si show u Dubajské fontány

Dubajská fontána je show, kterou si nesmíš nechat ujít. Je největší performující fontánou na světě. Součástí jejího vystoupení je speciální osvětlení, tryskající voda a několik různých melodií – od klasické až po současnou arabskou a světovou hudbu. Fontána má jedinečný design sestávající z pěti kruhů různých velikostí a dvou oblouků. Je vybavena výkonnými vodními tryskami, které vystřikují vodu do působivých výšek. Více než 6 600 WET Superlights světel a 25 barevných projektorů vytváří vizuální spektrum více než 1 000 různých seskupení vody. Paprsek světla z fontány je viditelný z dálky 33 km.

Dubajská fontána

6. Nevynechej legendární Gold Souk

Jedno z největších tržišť s třpytícími se šperky v těch nejrůznějších podobách. Desítky stánků s pestrou nabídkou suvenýrů nemusí být nutně místem, kde utratíš všechny své úspory. Gold Souk je místo, ktoré bys v Dubaji určitě měl/a zažít. Pojď se sem alespoň pokochat a nasát pravou dubajskou atmosféru!

Dubaj - Gold Souk

7. Přivoň si k Dubaji na Spice Souk

Tento starý dubajský souk je živým centrem kultury, estetiky, zvuků a zejména vůní. Pokud rád/a vaříš nebo ochutnáváš, toto je přesně to místo, na kterém se chceš v Dubaji ocitnout. Orientální vůně arabského koření, olejů, ořechů či sladkých dobrot tě přilákají i poslepu. I když si nic nekoupíš, Spice Souk nevynechej.

Dubaj

8. Romantika u Jezer lásky

Pokud v Dubaji hledáš romantické místo, zamiř k Jezerům lásky. Dvě jezera ve formě protínajících se srdcí blízko jezer Al Qudra. Můžeš si tady udělat například piknik nebo se jen projít se svou láskou. Přemýšlel/a jsi nad originálním místem, kde svoji polovičku požádat o ruku? Tak možná už nemusíš hledat 😉

Dubajská Jezera lásky

9. Projdi se po promenádě na Palm Jumeirah

Většina běžných smrtelníků může jen snít o tom, jaký by byl život na dubajské Palmě – uměle vytvořeném ostrově v podobě palmového stromu Palm Jumeirah. Jestli chceš alespoň zažít atmosféru tohoto legendárního místa, můžeš se projít po 11kilometrové promenádě podél Arabského zálivu.

Dubaj

10. Navštiv vesnici Hatta, první v Dubaji

Chtěl/a bys vědět, jak vypadaly první vesnice v Dubaji? Věrná napodobenina tradiční horské vesnice se nachází v horách Al Hajar. Mešity a domy ve vesnici Hatta byly původně postaveny z materiálů jako bláto, kmeny palem, třtina a kameny. Nachází se zde 30 budov, z nichž mnohé mají i interiér zařízen podle typického arabského stylu před 60. lety. Návštěvníci se zde dozví o způsobu života, oblékání, vybavení, zbraních a dalších artefaktech z minulosti. Poznej starodávné zemědělské, ekonomické a obranné systémy.

Dubaj - vesnice Hatta

Akční letenky do Dubaje

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru