Connect with us
Abú Dhabí

Asie

TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 aktivit a letenky na červen od 4 725 Kč)

TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 aktivit a letenky na červen od 4 725 Kč)

Přepychové, zářivé, tajemné, přímé, neobvyklé, luxusní, přátelské, nezapomenutelné, podivné, úžasné, megalomanské, atraktivní. Kdybychom pro charakterizaci města, které ti dnes představíme, chtěli vybrat pouze jediné z těchto přídavných jmen, měli bychom problém. Máš pocit, že poznání místa, které je nositelem směsi tohoto všeho, by byla docela zábava? Potom jsi tady správně. Virtuální prohlídka hlavního města Emirátů, Abú Dhabí, právě začíná. Zpáteční letenky do Abú Dhabí teď navíc rezervuješ s akční cenovkou. Pecka, co říkáš?

Reklama

Akční letenky do Abú Dhabí

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Wizz Air Malta
 • Kdy? Poslední akční termíny na červen
 • Příklad? 17. až 24. června 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 10kg příruční zavazadlo

Je Abú Dhabí drahé?

Ještě předtím než se podíváme na námi vybraných 14 míst v Abú Dhabí, pojďme si trošku popovídat o financích. Ve Spojených arabských emirátech se platí dirhamem, hodnota 1 dirhamu je cca 6,34 korun. Jelikož jde o jedno z nejbohatších měst celého světa, mnozí si mohou myslet, že zde všechno stojí celé jmění. Toto je však docela mylná představa. Žije a pracuje tady mnoho cizinců, kteří nedostávají moc luxusní plat.

Může to znít docela podivně, ale v Abú Dhabí jsou i levná čínská, indická a orientální bistra. Ne na každém rohu, ale ten, kdo hledá, najde. Skoro každý hotel svým návštěvníkům nabízí 1-2 restaurace, ale ty jsou obvykle dražší než venkovní kantýny nebo rychlá občerstvení například v obchodních centrech. Podle portálu budgetyourtrip.com utratí průměrný turista 58 dirhamů denně za stravu a 116 dirhamů za hromadnou dopravu. Hikersbay.com dokonce tvrdí, že v Abú Dhabí jsi schopen nakoupit o 1,14krát levněji než v USA.

Ale teď už nastal čas podívat se na to, jaké krásy tě během návštěvy Abú Dhabí čekají.

Abú Dhabí

Mešita Sheikh Zayed Grand Mosque

Mešita šejka Zayeda je ta typická nevynechatelná atrakce. Mezi největšími mešitami světa je na osmém místě, a když řekneme, že je obrovská, tak to myslíme opravdu vážně. Má kapacitu 40 000 návštěvníků a zabírá plochu 4 fotbalových hřišť. Takže se ji vyplatí vidět už i kvůli jejím dechberoucím rozměrům. Ale pokud tě nenechává chladným ani architektura a design, tak to, co na tebe bude mít ještě větší vliv, je její multikulturní ráz. Turecké, marocké, pákistánské, egyptské a také jiné prvky pocházejí od architektů z Emirátů, Itálie a Anglie. Všímej si detailů, ale i celku. Kde jinde můžeš vidět 82 bílých mramorových kopulí, 1096 vnějších sloupů, nablýskané bazény, 24karátové zlato a křišťálové lustry v rámci jednoho komplexu?

Abú Dhabí

Sokolí nemocnice

Nedaleko Mezinárodního letiště Abú Dhabí, podél cesty Sweihen se dějí úžasné věci. Tam někde najdeš slavnou sokolí nemocnici (Abu Dhabi Falcon Hospital), kde nemocní a zranění draví ptáci tráví své dny v rukou odborníků a trpělivě čekají na uzdravení. Mezitím mají čas i na návštěvníky, nemocnice vítá i širokou veřejnost. Prohlídka pro turisty ti umožní vidět sokoly zblízka. Kromě toho se díky místnímu muzeu můžeš dozvědět několik zajímavých věcí i o jejich historii.

Vstupenky na organizované prohlídky jsou dostupné pouze online: https://www.falconhospital.com/services/adfh-tourism/online-tour-booking

Abú Dhabí

Nepařížský Louvre

224 let po založení muzea Louvre se zrodila instituce s odvahou stát se nositelem stejného názvu. Stalo se tak v Abú Dhabí. Za tímto projektem stojí Jean Nouvel, francouzský architekt a nositel Pritzkerovy ceny. Jedním z jeho úžasných výtvorů v Louvru je kupole Nouvel. Je to složitá geometrická struktura sestávající z 7850 hvězd. Hvězdy se opakují v osmi různých vrstvách, v různých velikostech a úhlech. Při střídání částí dne proniká světlo přes perforace kopule vždy jinak, vytváří tak magickou atmosféru. Tento jev se nazývá „světelný déšť“. Jako inspirace k jeho stvoření sloužily palmy v Abú Dhabí, symbolizuje úctu k přírodě.

Louvre zobrazuje umělecké aktivity lidstva od neolitu po současnost prostřednictvím 12 galerií a své geniální sbírky. Nedodržuje však obvyklé muzejní normy. Seskupuje díla podle témat a časových rámců, ne podle zemí nebo konkrétních civilizací, čímž poukazuje na univerzálnost umění a kultury.

Abú Dhabí

Centrální tržnice, která není až tak tržnicí

Souk, centrální tržnice nebo Souk Central Market je ve smyslu svého „žánru“ arabským trhem, když tedy slovo „souk“ přeložíme doslova. Tento moderní komplex ale spíše připomíná obchodní centrum. Je náhradou staré centrální tržnice, která v roce 2003 shořela. Najdeš zde vše od luxusního zboží přes tradiční jídlo až po různé konzumní zážitky, dokud se tvůj pohár materiální hojnosti nenaplní.

Třístovkový výhled

Pohled na Abú Dhabí z ptačí perspektivy je opravdu exkluzivní. Město ani nemá v úmyslu toto panorama schovat před turisty. Rozhlednu Observation Deck at 300 najdeš v hotelu Jumeirah Etihad Towers. Ti, kteří se výšek nebojí, se mohou těšit na 360stupňový výhled ze 74. patra a výšky 300 metrů. Je to taková scenérie a tvář pulzujícího města, kterou bys dole našel pouze na pohlednicích.

Abú Dhabí

Ostrov Yas

Cestovatelé milující luxus určitě znají ostrov Yas, pravděpodobně ho už mají na svém bucket listu. Je to část města plná přepychových hotelů, megalomanských atrakcí, místo k celodennímu bezstarostnému nicnedělání na lehátku, kde ti nikdo nevyčítá hedonistické choutky. Je domovem několika nejznámějších turistických atrakcí Abú Dhabí, a to například pláže Yas Beach, nákupního centra Yas Mall, okruhu Yas Marina Circuit, Warner Bros World a mnoha dalších.

Abú Dhabí

Nákupní centrum Yas Mall

Souk Central Market neuspokojil tvé nákupní choutky? Pro mentalitu Abú Dhabí je to vynikající zpráva. Máš po ruce dobrý důvod k návštěvě nákupního centra Yas Mall, jehož obchody nejsou jen místem bezduchého procesu koupě a prodeje. V současnosti jsou téměř také malými kulturními centry. Yas Mall tak v povědomí veřejnosti žije rovněž jako platforma pro společenské události. Vypadá jako luxusní hotel, do této noblesní jeskyně vstupuješ přes vchod ve futuristickém stylu.

Warner Bros World, svět filmových hrdinů

Představ si, že navštívíš pouze jedinou atrakci a dostaneš se tak na 6 míst, která jsi už párkrát viděl přes obrazovku své telky, a to najednou. Nezní tato věta logicky? Představujeme ti tematický park na ostrově Yas, Warner Bros World. Má co nabídnout každé generaci, umožňuje návštěvu 6 filmových nebo pohádkových míst. Ti nejmenší se mohou projet ve světě Cartoon Junction, ale dospělé toužící po nějakém vzrušení čeká horská dráha směřující do Gotham City. Probouzí se futuristická zákoutí tvé mysli? Nech jim volnou cestu. Návštěvy Warner Bros World určitě nebudeš litovat.

Vstupné: https://www.wbworldabudhabi.com/en/park-overview#park-updates

Svět rychlosti, Ferrari World

Ferrari World je převážně krytý zábavní park na ostrově Yas, zároveň první od Ferrari. Pokud miluješ rychlost a adrenalin, tak bys tuto atrakci rozhodně měl navštívit například kvůli nejrychlejší horské dráze světa, Formule Rossa. Nebo jestli upřednostňuješ klidné programy, můžeš pár hodin věnovat starým modelům Ferrari, můžeš se dokonce zúčastnit i různých kvízů. Pokud se ti zdá, že tyto aktivity jsou kompatibilní spíše se světem dospělých, podívej se na nabídku Ferrari World. Najdeš zde několik zajímavých programů i pro děti.

Vstupné: https://www.ferrariworldabudhabi.com/en/booking

Tam, kde se rodí Velká cena, Yas Marina Circuit

Další atrakcí na ostrově Yas je závodní okruh Yas Marina Circuit. Ale nejde jen o turistické místo. Od roku 2009 je domovem Velké ceny Abú Dhabí, a pro fanoušky Formule 1 to asi není nic nového. Takovou soutěž vždy doprovází mocná atmosféra. Euforii prožívají i ti, kteří nesedí za volantem. Tak si představ, jaké by to bylo, kdybys dostal možnost zajezdit si na takovém místě? Na Yas Marina Circuit totiž můžeš.

Starý Qasr Al Hosn

Aby tato virtuální túra nebyla nudná ani na jedinou chvilku (i když toto slovo není zcela slučitelné s Abú Dhabí), po atrakcích 21. století tě zveme do minulosti. Předpokládal bys, že i v tomto městě se můžeš dostat do světa historické minulosti a umění v tom klasickém pojetí? Nejstarší kamenná budova Abú Dhabí je Qasr Al Hosn. Byla postavena na konci 18. století. Její strážní věž měla důležitou roli v řízení komerčního provozu. Od roku 2018 je ale kulturním centrem, a pokud bys už byl přestimulován povahou města, tak zde se na pár hodin můžeš ztratit v tichém úkrytu nějaké výstavy.

Abú Dhabí

Pouštní safari

Pokud do svého prohlížeče naťukáš slovní spojení Empty Quarter, pravděpodobně se ti nejrpve zobrazí několik fotek prázdných čtvrtí. Ve výsledcích vyhledávání ovšem určitě najdeš i nějaké písečné duny. „Prázdná čtvrť“ neboli Empty Quarter, neboli Rab-el-Hali, je jednou z největších plynulých písečných pouští na světě. I když pro tento zážitek musíš opustit město, určitě stojí za to obětovat pro tuto zkušenost pár hodinek, možná celý den. Organizované výlety nabízí zajímavé programy v různých časech (dokonce i večer).

Abú Dhabí

Síla přírody v národním parku Mangrove National Park

Národní park Mangrove se nachází docela blízko města. Je považován téměř za zázrak přírody. Toto centrum biodiverzity je chráněno Environmentální společností Abú Dhabí a představuje asi 75 % z celkové mangrovové lesní plochy ve Spojených arabských emirátech. Ve světě mangrovových lesů, slaných močálů, bahna, řas a 60 druhů ptáků si můžeš vychutnat uklidňující účinky přírody. Bude to úplně jiný typ zážitku, než bys v Abú Dhabí čekal. Při hledání organizovaných výletů upřednostni ty, které nabízí služby šetrné k životnímu prostředí a přírodě, aby tvá návštěva zanechala jen minimální stopu.

Abú Dhabí

Vesnička arabských nomádů, a Heritage Village

Jak se žilo v Emirátech ještě předtím, než se k moci dostala ropa? Můžeš to zjistit v Heritage Village, neboli tradiční vesničce, která je vlastně beduínským skanzenem. Uvidíš, jaké nástroje používali arabští kočovníci, budeš svědkem práce řemeslníků a tkalců, můžeš se s nimi vrátit do doby, kdy hlavním zdrojem příjmu země nebyla ropa, ale zemědělství a perly.

Abú Dhabí

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru