Connect with us
Nové Mexiko, jedna z top destinací na rok 2021

Cestopisy

TOP destinace na rok 2021? Na Airbnb lidé hledají těchto 10 míst

TOP destinace na rok 2021? Na Airbnb lidé hledají těchto 10 míst

Rok 2020 byl pro milovníky cestování i cestovní ruch jako takový, opravdu těžký. Hranice byly po celém světě kvůli globální pandemii uzavřeny, rušila se mnohá letecká spojení a později měly destinace různé podmínky vstupu na jejich území. S odstartováním vakcinace narůstá i naděje na „normálnější“ a bezpečnější cestování v roce 2021. Turisté se již pomalu, ale jistě, poohlížejí po místech, která by si letos neměli nechat ujít. Vyšší zájem o některé země zaznamenala i společnost Airbnb. Které destinace lidé vyhledávají nejvíce?

Reklama

Bogota, Kolumbie

Fotbalový šampionát Jižní Ameriky Copa América se kvůli globální pandemii posunul z roku 2020 na letošek. Fotbaloví fanoušci mají tedy o důvod navíc, aby navštívili Bogotu právě v roce 2021. Nemluvě o krásných Andách, muzeích a barech, které nikdy nespí.

Město Bogota v Kolumbii

Soul, Jižní Korea

V roce 2020 mnohé okouzlil film Parazit z jihokorejské produkce, který získal čtyři Oscary. Nejen kvůli úspěšnému snímku padají mnohé prsty na mapě právě na tuto asijskou zemi.

Jižní Korea

Londýn, Anglie

Airbnb zaznamenalo zvýšené vyhledávání v londýnské čtvrti Hampton. Nachází se u řeky Temže, takže poskytuje ideální výchozí bod na procházky u nábřeží a samozřejmě Hampton Court Palace, historické sídlo krále Jindřicha VIII.

Hampton v Londýně

Tisbury, Massachusetts, USA

Toto místo se nachází na ostrově Martha ‘s Vineyard a je ideálním únikem pro všechny, kteří hledají trochu ticha a klidu. Mnozí Američané i zahraniční turisté zde tráví letní dovolené.

Martha’s Vineyard, USA

Maafushi, Maledivy

Pokud hledáš skutečný tropický zážitek, Airbnb na základě vyhledávání vyzdvihlo Maledivy – konkrétně Maafushi, jako idylku s bílým pískem a palmami.

Maledivy, Mafushi
Zdroj: Shutterstock/Rafael Dias Katayama

Maine, USA

Stát na severovýchodě USA je známý krásnými lesy, pobřežními městečky a ostrovy. Hornatá pobřeží přejí také turistice ve stínu kopců v létě, na jaře je zde oblíbené pozorování ptactva, známé jsou také restaurace s top šéfkuchaři, kteří jsou v kuchyni opravdu kreativní.

Maine, USA

Salon-de-Provence, Francie

Jižní Francie je mezi turisty extrémně oblíbená. Provincie Salon-de-Provence je známá množstvím romantických kaváren, butiků a jiných pohádkových zákoutí. Nachází se zde i továrna na slavné mýdlo Marius Fabre s muzeem.

Francie, Provence

Taos County, Nové Mexiko

Taos County je mimo jiné známé roklí Rio Grande. Vede přes ni dechberoucí most, nejvyšší v dálničním systému USA. Na výletě v tomto koutě světa se dá zažít také dobrodružný rafting a túry kolem nejvyššího přírodního kopce v Novém Mexiku.

Nové Mexiko, Rio Grande

La Misión, Mexiko

Toto městečko v Baja California je skvělým plážovým únikem jen hodinu od San Diega.

La Misión, Mexiko
Zdroj: Shutterstock/Robert Briggs

Ischia, Itálie

Nádherný sopečný ostrov ležící v Neapolském zálivu, zhruba 30 km od italského pobřeží. Získá si tě středomořským podnebím, celoročně zelenou bujnou vegetací, místními léčivými termálními prameny, průzračným mořem a v neposlední řadě i ochotou a přátelstvím místních lidí.

Ischia, Itálie

Zdroj: Lonely Planet

Akční letenky na rok 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru