Connect with us
Ischie

Cestopisy

Ischie: 7 důvodů, proč si pro dovolenou vybrat právě tento ostrov

Ischie: 7 důvodů, proč si pro dovolenou vybrat právě tento ostrov

Ischie. Nádherný sopečný ostrov ležící v Neapolském zálivu, zhruba 30 km od italského pobřeží. Sen všech milovníků lázní a ostrovní dovolené ve Středozemním moři vzdálený jen pár hodin cesty letadlem z našich končin. Ještě jste o něm neslyšeli? Tak to si přečtěte náš krátký článek s tipy, proč se vyplatí dovolenou strávit právě na Ischii a kolik to celé vlastně stojí (ano, máme dovolené za parádní ceny, jen se podívejte níže ;). Nás si získalo středomořské podnebí, celoročně zelená bujná vegetace, léčivé účinky místních termálních pramenů, průzračně čisté moře a v neposlední řadě i ochota i přátelství místních lidí + musíme vyzdvihnout maximální spokojenost se službami českého delegáta, který vaši dovolenou posune svými tipy na úplně jinou úroveň.

Reklama

Spojení, které si mnozí zamilovali: hory a moře

Ischie je převážně hornatá (nejvyšší hora Epomeo má 789 m.n.m.) a nachází se zde nespočet pozůstatků vulkánů. Ostrov je dlouhý 10 km a široký 7 km, i přes to je druhým největším ostrovem Neapolského zálivu. Legenda říká, že sám Jupiter ve válce s Kyklopy hodil lávovou horu proti jejich veliteli Tyfónovi a přitiskl ho tak k mořskému dnu. Tyfónův vzdor byl marný, byl ale tak rozzuřený, že jeho horké slzy daly vzniknout místním termálním pramenům.

Někdo do Karlových Varů, jiný zase na Ischii

Sopečný původ ostrova se projevuje v mnoha směrech. Přírodní horké prameny, přírodní sauny a horký písek. Na ostrově se nachází přes 100 minerálních pramenů s teplotou vody do 40 °C. Specialitou pro návštěvníky jsou zejména bahenní zábaly ze sopečné hlíny, která zraje 8 měsíců v nádržích s minerální vodou. Termální prameny se využívají na léčbu revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu i kožních chorob. Vhodné jsou také k rehabilitaci.

Už jste se koupali v Poseidonově zahradě?

Na ostrově pramení více než 150 léčivých pramenů, ceněných už za dob starých Řeků, kteří ostrov osídlili. Dodnes se využívají přímo na terapeutické účely v lázních, hotelích nebo přímo pod širým nebem v termálních parcích, které jsou skutečnou pýchou ostrova. Využívají se nicméně i na výrobu kosmetiky nebo vytápění domů. Poseidonovy zahrady se nacházejí přímo u moře na západní straně ostrova a najdete v nich 22 bazénů s minerální vodou (28 °C – 40 °C), bazén s mořskou vodou, dětské bazény, Kneippův i Japonský bazén. Velmi známý je i termální park Negombo s 13 bazény, termální mořskou vodou, tureckými lázněmi nebo park Castiglione, který je zase známý pro svůj silný pramen s alkalicko-bikarbonátovou vodou. Že netušíte, co to znamená? I my jsme si to museli nastudovat – ve zkratce – léčí se tím pohybový aparát. Oblíbené jsou i Afroditiny a Apollonovi zahrady nebo Tropical Park.

Dobroty kam se podíváte

Nejvíc si tu pochopitelně užijete darů moře. Sardinky, chobotnice, kalamáry, krevety, tresky, langusty nebo mořští ježci. Na své dovolené byste neměli vynechat ani ančovičky (alici), špagety s mušlemi (vongole) nebo typickou místní specialitu, králíka na divoko (Coniglio all Caccia). Jestli si chcete pobyt zde osladit, skočte do některé z pekáren na moučník baba, nadýchaný piškotový moučník plněný šlehačkou, krémem, nebo citrónovým likérem.

Komfortní let do Neapole

Standardně se létá do nedaleké Neapole, která se nachází na italské pevnině. Buď z Prahy, nebo z Vídně. Z letiště jste potom dopraveni na ostrov trajektem (90 minut), nebo rychlolodí (50-60 minut), který je vždy v ceně zájezdu. Z přístavu vás už odveze transfer do daných ubytovacích kapacit, který je také samozřejmostí v rámci dovolené přes cestovní kancelář.

Pobyty s Pelikánem

Naši dovolenkoví specialisté pro vás připravili lákavé pobyty, které obsahují nejen letenku, ubytování, transfer, ale také stravování (snídaně, případně polopenze) a další.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    2.3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru